₺3.209,55 KDV Dahil
₺3.699,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo

Kedi Su Pınarı

Her canlı gibi kediler içinde su yaşam kaynağıdır. Kedilerin kaliteli yaşam sürebilmeleri ve sağlıklarını koruyabilmeleri için ihtiyaç duydukları su miktarını alabilmeleri gerekir. Bundan dolayı kedinin yaşam alanının bir kısmında, her zaman taze ve temiz bir suyun bulunması elzemdir. Patili dostunuz için en iyi kedi su pınarı modelleri sayfamızda!

En Kaliteli Kedi Su Pınarı Çeşitleri

Su pınarları kedileri su içmeye teşvik eden harika bir üründür. Kedi kaplarının bir yerine mama diğer yerine ise su koyulabilen ürünlerde, kediler su pınarında olduğu kadar çok su içmeyebilirler. Kedinin gün içerisinde az miktarlarda su içtiği düşünülüyorsa su pınarından edinilmesi gerekir. Kedinin taze ve temiz bir şekilde günlük ihtiyaç duyduğu suyu içebilmesine olanak tanıyan su pınarları ile kedi daha sağlıklı büyüyebilir. Bunun için örneğin; Bilicra Hydra Akıllı Su Kabı edinebilirsiniz.

Pınar şeklinde olan bu tarz ürünlerin, su pompasıyla suyu sürekli çevirerek çıkardığı sesler, kedide su içme isteği oluşturur. Sürekli çevrilen suda, durağan sularda olduğu gibi yosunlaşma ve bakteri üremesi oluşmaz. Ayrıca su haznesinin içinde bulunan filtre kartuşundaki elyaf, suyun içinde oluşabilecek zararlı maddeleri (toz, kıl, tüy, kir vb.) tutar. Elyafın içinde bulunan karbon ise su içindeki kireç, ağır metal vb. etkileri azaltır. Su pınarı sürekli olarak suyu çevirdiği için suyun taze ve berrak kalmasını sağlamaktadır. Büyük bir hazneye sahip olan kedi su pınarları, kedilerin günlük ihtiyacı olan suyu fazlasıyla karşılamaktadır. Periyodik olarak su haznesine suyun doldurulması yeterli olacaktır.

Su pınarları kedileri su içmeye teşvik ettiği ve taze su sunduğu için önemi büyüktür. Çünkü su, sürekli taze ve temiz olduğu için kediler sürekli suyu içmek isterler. Bu durum da özellikle kedilerin böbrek sağlığı için önem arz eder.

En İyi Kedi Su Pınarı Modelleri ZOO’da!

Kedi su pınarı ve kedi suluğu modelleri, patili dostlarımızın düzenli ve taze su içmeleri için son derece faydalı bir üründür. Kedi su pınarları çeşitli modellere ayrılmaktadır. Bu modeller içerisinde filtre ve su şelalesi başlığı olanlar son derece popülerdir. Hazır kurulu bir şekilde gönderilen bu ürünleri belirtilen litre limiti kadar su doldurarak kullanıma açmak mümkün. Bu modeller genelde 2 litre kapasiteye sahiptir. Çeşitli tasarımlarda ve modellerde olan bu ürünler büyüklüklerine bağlı olarak litre cinsine sahiptir. Böyle bir kedi suluk çeşidi arıyorsanız; tercihinizi Catit 2.0 Flower Fountain Kedi Otomatik Su Kabı ürününden yana kullanabilirsiniz.

Filtre özelliği olan modellerden tercih edilmesi kedilerin sağlığı bakımından oldukça önemlidir. Filtreli su pınarlarında su bir süzgeçten geçer ve suda bulunan kir, toz, kıl gibi atıklardan suyun ayrıştırılması sağlanır. Ayrıca filtre sayesinde şelale başlık kısmında kireçlemeden kaynaklanan tıkanmalar yaşanmaz ve böylece uzun ömürlü kullanım sağlar. Bununla beraber hem kedi sağlıklı bir su içer hem de uzun süreli bir kullanım mümkün hale gelir. ZOO koleksiyonunda yer alan Pioneer Pet Fung Shui Kedi Otomatik Su Pınarı da tam olarak böyle bir üründür.  

Su pınarı modelleri, standart su kaplarına göre daha farklı tasarım ve modelde üretildiği için kediyi su içmeye teşvik eder. Bazı kediler gün içerisinde ihtiyacı olan suyu tüketmekte zorlanırlar. Bu durumun sebebi ise su kabının pis olması veya kedinin içmemesinden kaynaklanır. Az su içen kedilerde böbrek rahatsızlıklarının oluşması muhtemeldir. Bundan dolayı kediyi su içmeye teşvik edecek su pınarlarından tercih edilebilir. Otomatik ve manuel seçenekler ile üretilen modeller birbirinden farklı özelliklerde ve alternatiflerde satışa sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, kedilerin dikkatini çekecek çeşitli renklere sahip su pınarları da vardır. Otomatik şekilde çalışan bu ürünler arasından zevke hitap edeni bulabilir ve minik dostunuzu mutlu edebilirsiniz. Bu açıdan düşünüldüğünde Pioneer Pet Manolya Kediler İçin Otomatik Su Kabı da bir diğer seçeneğiniz.  

Kedi Su Pınarı ile Kedinizin Sağlığını Destekleyin!

Kedilerde su tüketimi, insanlarda olduğu gibi oldukça önemlidir. Gün içerisinde düzenli ve yeterli oranda su tüketiminin önemli olduğu kadar içilen suyun taze ve duru olması da önemlidir. Çünkü kediler su kirli olduğunda ihtiyacı olan suyu tüketmekte zorlanırlar. Bu noktada devreye kedi su pınarı girer. Örneğin, Carno Rezervli Kedi Suluğu gibi bir ürün sayesinde kedinin su içme isteği artacaktır. Günlük taze ve temiz su üreten bu pınar, kediyi su içmeye teşvik ettiği için oldukça gereklidir.

Kedilerin ilgisini çeken ve su içme isteğini artıran su pınarı, içerisinde bulunan su pompası ile suyu sürekli çevirir. Bu sayede durağan sularda olduğu gibi bakteri üremesi ve yosunlaşma oluşmaz. Bunun yanı sıra, su haznesinde bulunan filtre kartuşu içerisinde yer alan elyaf, suda oluşabilecek toz, kir, kıl, tüy vb. zararlı maddeleri tutar; elyaf içinde bulunan karbonda su içindeki kireç ve ağır metal etkilerini en aza indirir. Su pınarı suyu sürekli çevirdiği için suyun taze ve duru kalması sağlamaktadır. Çeşitli litre seçeneklerine sahip olan su haznesiyle kediler düzenli olarak su ihtiyacını karşılamaktadır. Düşük desibelde çalışan su pınarı modelleri, gürültüyü önlediği için kediyi korkutmaz ve uykusu etkilemez.

Kedi kaplarının bir yerine mama diğer yerine ise su koyulabildiği ürünlerde, kediler su pınarında içtiği kadar çok suyu içmeyebilirler. Kedinin gün içerisinde az su tükettiği düşünülüyorsa eğer su pınarından alınması gereklidir.

Kedi Su Pınarı ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kedi Su Pınarı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir kedi sahibi olmak uzun vadeli sorumluluk getirir. Bu sorumluluklardan biri de kedinin yaşam kaynağı olan su ihtiyacının sürekli olarak kontrol edilmesidir. Bu kontrolü sağlayacak bazı ürünler kedi sahibinin iş yükünü azaltır. Bu ürünlerden bir tanesi kedi su pınarı olmaktadır. Kedi su pınarı modelleri, kedinin ihtiyacı olan taze ve temiz suyu ona sunar. Özellikle su tüketimi az olan kediler, su pınarı sayesinde daha çok su içmeye başlarlar. Piyasada çeşitli su pınarı çeşitleri bulunur. Bu modeller arasından seçim yaparken birkaç noktaya dikkat etmekte fayda vardır.

Kediler sesten etkilenen varlıklar olduğu için alınacak su pınarının sessiz çalıştığından emin olunmalıdır. Su pınarı kediyi korkutacak gürültüye sahip olmamalı ve evdeki insanları rahatsız etmemelidir. Su pınarının üretildiği malzeme kaliteli ve sağlam olmalıdır. Kalitesiz plastik malzemelerden üretilen su pınarları ses çıkardığı gibi temizlenmesi de zor ürünlerdir. Kedi sağlığı için uygun olmayan kalitesiz plastik malzemeler üzerinde bakteri biriktirdiği için kedilerin sağlığını olumsuz etkiler.

Bir diğer seçenek paslanmaz çelikten üretilen su pınarıdır. Paslanmaz çeliklerin hijyeninin sağlanması nispeten daha kolaydır. Bu ürünlerde çizilme, aşınma gibi durumlar yaşanmadığı için üzerinde bakteri biriktirmez. Seramik su pınarları ise kâseyi dolduran bir çeşit su kaydırağı şeklindedir. Diğer seçenekler arasından en cazip olanı seramiklerdir. Seramiklerin hijyeni kolay bir şekilde sağlanabildiği için kedinin sağlığı açısından da herhangi bir risk oluşturmaz. Kediye en uygun su pınarı seçilerek onun günlük ihtiyacı olan su, taze ve temiz bir şekilde karşılanabilir.

Kediler Günde Ne Kadar Su İçmeli?

Su tüketimi bütün canlılarda olduğu gibi kediler için de yaşamın sürmesini sağlayan temel bir ihtiyaçtır. Kedilerin de gün içerisinde yeterli oranda su içmesi ve sağlıklarını koruması elzemdir. Normal bir kedinin gün içinde ortalama 60 ml su içmesi gerekir. 4 kiloya sahip olan bir kedinin ise yaklaşık 240 ml suyu tüketmesi gerekecektir. Kedi sahiplerinin bu konuda duyarlı olarak kedilere su tüketimini yaptırmaları gerekir. Kedinin tükettiği mamaların türü bu noktada devreye girmektedir. Az su tüketen kediler için konserve mama tercih edilmesi son derece doğru bir karar olacaktır.

Yaş mamaların içeriğindeki su oranı diğer mamalara oranla daha çok olduğu için kediler günlük almaları gereken suyun bir kısmını buradan karşılayabilirler. Ancak kedi tek çeşit mamayla yani kuru mamayla besleniyorsa, gün içerisinde su tüketimlerinin daha çok olması gerekecektir. Yaş mamaların yüzde 80’i su içeriği olduğu için, kedilerin gün içerisinde 30 ml kadar suyu mamadan karşılaması yeterli olur. Ancak kuru mamayla beslenen kediye gün içerisinde 200 ml’den fazla suyun içirilmesi gerekecektir. Bu aşamada kediye kedi suluğu ile düzenli sıvı sağlamak önemlidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR