Otomatik Kedi Tuvaleti

Kedinize otomatik kedi tuvaleti sunarak, tuvalet alışkanlığı kazanmasını sağlayabilir hem de iç mekanda hijyen yaratabilirsiniz. En kaliteli kedi tuvaletleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Otomatik Kedi Tuvaleti Modelleri ZOO’da!

Kediler için tasarlanmış olan otomatik kedi tuvaletleri, kedilerin tuvaletlerinin kokuyu dışarı çıkarmaması adına özenle tasarlanmıştır. Bu tuvaletlerin ergonomik tasarımı, rahat ve pratik bir kullanım sunar. Kedilerin güvenilir şekilde tuvaletlerini yapabilmesine adına otomatik kedi tuvaletleri, kedilere özel bir alan sunar.

Kedilerde otomatik kedi tuvaletinin tercih edilmesi, zahmetsiz şekilde kedilerin tuvaletlerinin temizlenebilmesine olanak tanır. Bu sayede kedilerin tuvaletlerinin içini temizlemek için sürekli olarak uğraşmak gerekmez. Kısa sürede pratik şekilde kedilerin tuvaletlerinin temizlenmesi, otomatik kedi tuvaletleri ile sağlanabilir.

Kumların elenmesi ile kum içerisinde yer alan topaklanmalar temizlenir ve temiz olan kum ve topaklanan kum, ayrıştırılarak temiz olan kum yeniden tuvaletin içerisine aktarılır. Böylece otomatik kedi tuvaletinin kolaylıkla temizlenebilmesi mümkün olabilmektedir. Otomatik kedi tuvaletlerinin sağladığı en büyük avantaj, kedilerin tuvaletlerinin rahat şekilde temizlenmesini sağlayabilmesidir.

Kokuyu içinde hapseden otomatik kedi tuvaletleri, kedilerin tuvaletlerinin kokusunun evin içerisine yayılmasını önler. Hem evin içi hem de tuvaletin içi kokusuz kalabilecektir. Kedilerin tuvaletlerinin kokusunun filtrelenmesini ve yok edilmesini sağlayan otomatik kedi tuvaletleri hem hijyenik hem de rahat bir kullanım sunar. Kaliteli ve kullanışlı bir ürün arıyorsanız, koleksiyonumuzda yer alan Catit Smartsift Otomatik Kedi Tuvaleti beklentilerinize yanıt verecektir.

Kapalı şekilde tasalanmış olan otomatik kedi tuvaletleri, dışarıya kumların çıkmasını engeller ve kediler için de temiz kullanım sunar. Buna ek olarak tuvaletin içerisinde kirlerin ve kumların evin içerisine de yayılmasını önlediği için kedi sahipleri tarafından hijyenik şekilde tercih edilebilecek olan pratik ürünlerdendir.

Kullanımı Kolay Otomatik Kedi Tuvaleti Çeşitleri

Otomatik kedi tuvaletlerinin kullanımı oldukça basittir. Temelde otomatik kedi tuvaletlerinin haznesine temiz ve yeni olan kum doldurulur. Her otomatik kedi tuvaletinin kendi haznesi ve kendi ölçüsü mevcuttur. Belirtilen ölçüye kadar kedi kumu doldurulduktan sonra kediniz her tuvaleti kullandığında gidip kolu çekerek kirlenen ve topaklanan kumların elenmesini, temiz kumun ise yeniden kullanılmak üzere bırakılmasını sağlayabilirsiniz.

Otomatik kedi tuvaletlerinin yan kısmında yer alan kollar, temiz kum ile topaklanmış olan kirli kumun birbirinden ayrıştırılmasını sağlar. Kediniz tuvaletini yaptıktan sonra kürekle ya da elinizle kedinizin kumunun içerisinden topaklanmış olan kumları ayrıştırmanız gerekmeyecektir. Kediniz tuvaletini yapıp otomatik kedi tuvaletinden çıktıktan hemen sonra tuvaletin kolunu çekmeniz, kumların temizlenmesi için yeterli olacaktır.

Kedi tuvaletinin içerisinde yer alan tüm kumu ise maksimum iki günde bir olacak şekilde değiştirmeniz ve kedinizin tuvaletinin içinin haznesini de iki günde bir olacak şekilde temizleyerek yıkamanız önerilmektedir. Böylece tüm kumun temizlenmesini sağlayabilirsiniz ve kediniz için daha hijyenik bir tuvalet kullanımı sunabilirsiniz.

Kedinizin rahatlıkla içine girerek kullanabileceği otomatik kedi tuvaleti, kediler için kapalı ve korunaklı bir alan sunar. Kediler genellikle etraftaki tehlikelerden korunarak kendilerini rahat hissedecekleri bir alanda tuvaletlerini yapmak isterler. Bu nedenle de kapalı olarak tasarlanmış olan kedi tuvaletlerinin tercih edilmesi önerilmektedir. Otomatik kedi tuvaletleri de bu açıdan bakıldığında kediler için uygun bir seçenek olabilir.

Otomatik Kedi Tuvaleti Alırken Bunları Unutmayın

Kediniz için bir otomatik kedi tuvaleti alacağınız zaman öncelikli olarak kedinizin boyutu ile uyumlu olan bir otomatik kedi tuvaleti almanız gerekir. Kedinizin boyutu çok büyük ise otomatik kedi tuvaleti seçerken de tuvaletin boyutunu göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bu sayede kedinizin rahat şekilde tuvaletini yapabileceği bir alanı ona sağlayabilirsiniz.

Kolay şekilde kumların elenmesini sağlayan bir otomatik kedi tuvaletini tercih etmelisiniz. Satın alacağınız otomatik kedi tuvaletinin içerisindeki elek kısmının temiz kumlar ile kirlenmiş olan topaklanan kumları iyi şekilde ayrıştırabilmesi son derece önemlidir. Bu nedenle de otomatik kedi tuvaletinin kaliteli olması, onun iyi şekilde kumları temizleyebilmesini sağlayabilecektir.

Tercih edilecek olan otomatik kedi tuvaletinin sağlam olması, tuvaletin uzun süre kullanılabilmesini sağlar. Satın alınacak olan otomatik kedi tuvaletinin üretildiği malzemeye dikkat etmeniz önerilir. Sağlam ve dayanıklı bir plastik malzemeden üretilen otomatik kedi tuvaletleri hem yıkanmaya dayanıklıdır hem de yıkama sırasında hasar görmez. Bu sebeple de kediniz için otomatik kedi tuvaletlerini tercih ederken siz de dayanıklı ürünleri seçmelisiniz.

Filtreleme ile kedinizin tuvaletinin kokusunu ayrıştıran otomatik kedi tuvaletlerinin filtreleme sistemlerinin iyi olması önemlidir. İyi şekilde filtreleme sağlayan, hem tuvaletin içerisinde hem de tuvaletin dışarısında kedinizin tuvaletin kokusunu bırakmayan tuvaletler; kedilerin çok daha temiz şekilde tuvaletlerini kullanabilmesine olanak tanıdığı için filtrelere ve ne zaman filtrenin değişeceğine de dikkat etmeniz önerilir.

Otomatik Kedi Tuvaleti ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Otomatik Kedi Tuvaleti Nasıl Temizlenir?

Otomatik kedi tuvaletinin her tuvaletten sonra temizlenmesi gerekir ancak bu temizleme işlemi çok kolay şekilde gerçekleştirilebilir. Öncelikli olarak kediniz her tuvalete girdikten sonra kolu çekmeniz gerekecektir. Bu sayede kirlenen ve topaklanan kumlar ile temiz ve topaklanmamış olan kumlar birbirinden ayrılacaktır. Topaklanmış olan kumlar kedinizin daha sonra yeniden temas kurmaması ve kullanmaması adına ayrı bir haznede toplanır. Bu hazneden kirli olan kumları alarak daha sonrasında çöpe atmanız da mümkündür.

Kedi tuvaletlerinin tamamen temizlenmesi sırasında hem kedi tuvaletinin yıkanarak tamamen temizlenmesi hem de hazne içerisinde yer alan kumların tamamıyla değiştirilmesi önerilir. Otomatik kedi tuvaletinin tamamının temizlenmesi için öncelikli olarak tuvalet içerisinde yer alan kumların tamamının boşaltılması gerekir. Kumların tamamı boşaltıldıktan sonra ise içi boş kalan otomatik kedi tuvaletinin önce temiz kumları alan haznesi yıkanarak temizlenebilir. Sonrasında ise eleme alanı ve kedinizin pis kumlarının ve topaklanan kumlarının biriktiği bölgenin kolaylıkla temizlenebilmesi mümkündür.

Otomatik kedi tuvaletini yıkayarak temizleyeceğiniz zaman kimyasal ürünleri kullanmamanız önerilmektedir. Kimyasal ürünler hem tuvaletin içerisinde keskin bir koku bırakır hem de kalıntıları kedinize ciddi zararlar verebilir. Bu sebeple de gerekirse sirke ve benzeri ürünler temizlik için tercih edilebilir ya da bebekler için kullanılan temizlik ürünlerinin kedi tuvaletlerinin iç temizliği için tercih edilmesi olasıdır. Bu sayede hem tuvaletin içinde kimyasal kokusu kalmayacak hem de kedi tuvaletinin iyi şekilde mikroplardan ve bakterilerden arındırılması mümkün olabilecektir.

Otomatik Kedi Tuvaleti Gerekli Mi?

Kedinizin tuvaletinin içerisinde topaklanan kumları devamlı olarak elinizle ya da kürekle almak istemiyorsanız ve sürekli olarak yeni, temiz kumu kedinizin tuvaletinin içerisine yerleştirmek istemiyorsanız bu ürünler son derece yardımcı olan ürünlerdir. Bu nedenle de temizliğe sık sık vakit ayıramıyorsanız otomatik kedi tuvaletlerini tercih etmeniz gereklidir.

Tercih edilecek olan otomatik kedi tuvaletlerinin sağladığı en büyük avantajlardan biri, kapalı bir alana sahip olmasıdır. Bu sayede kedinizin tuvaletinin kokusunun ev içerisine yayılması mümkün olmaz ve kedinizin tuvaletinin kokusu tuvaletin içerisinde de kalmaz. Gazlar ve kokular filtrelenir ve bu sayede kedinizin tuvaletinin içi de temiz kokar. Bu yüzden de kedilerin tuvaletlerinin hem temiz kalması için hem de koku yapmaması için otomatik kedi tuvaletleri tercih edilebilir.

Kum kullanımı konusunda avantaj sağlayan otomatik kedi tuvaletleri, yalnızca topaklanan kumları ayırır. Bu sayede de kedinizin kumunun daha avantajlı şekilde kullanımına olanak tanır. Normalde kürekle ya da elle kedinizin topaklanan kumunu aldığınızda temiz olan kumların da büyük bir kısmını alarak çöpe atmanız olasıdır. Oysaki otomatik kedi tuvaletleri sayesinde temiz kum kabın içerisinde kalacağından dolayı otomatik kedi tuvaletlerinin tercih edilmesi, kum kullanımında da bir avantaj sunabilmektedir.

Pratik anlamda büyük bir avantaj sağlayan otomatik kedi tuvaletlerini kedinizin tuvaletindeki kumu sık sık değiştirmek istemiyorsanız ve pratik bir temizlik elde etmek istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Bu sayede kedinizin hijyenik tuvalet ortamına rahat şekilde kavuşmasını da sağlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR