Kuş Yemi

Kuş beslenmesinin önemi oldukça büyüktür. Kuşların yavruluk dönemindeki gelişimleri, yetişkinlik dönemindeki sağlıkları ve günlük enerji ihtiyaçlarının karşılanması için kuşların beslenmesi dengeli ve düzenli olmalıdır. Kuşların özellikle de erken yavruluk döneminde kısa aralıklar ve doğru kuş yemleri ile beslenmesi gerekir. Evcil kuşunuz için aradığınız tüm kuş yemi çeşitleri Pet Shop Zoo’da!

En Kaliteli Kuş Yemleri

Papağanlar, ispinozlar, kanaryalar ve diğer evcil kuşlar, tohumların yanı sıra pelet, meyve ve sebzeleri de içerebilen çeşitli, besleyici bir beslenme düzenine ihtiyaç duyar. Evcil kuşları doğru şekilde beslediğinizde, bu onlara tüy üretimi, sağlıklı cilt ve mutlu bir ruh hali için yapı taşları sağlar. Aynı zamanda, sağlıklı beslenen kuşların ömrü de doğal olarak artar.

Beslenme şekli ve düzeni kuşlar için hayati öneme sahiptir. Kısa aralıklar ile beslenmeyen kuşlar çabucak acıkacaktır. Kuşların doğru zamanlarda doğru şekilde beslenmesi, gelişimlerini ve sağlıklarını destekler. Yeterli ve dengeli vitamin içeriği ile beslenen kuşların tüy sağlıkları korunur, gelişimleri desteklenir. Aynı zamanda daha sağlıklı görüş ve gün içindeki aktifliğin sağlıklı olması için vitamin ve mineral içeriklerinin dengeli olması gerekir.

Pet Shop Zoo’da satışa sunulan kuş yemleri yüksek oranda besleyici içeriği sahiptir. Tokluk hissini sağlıklı şekilde yaratan yemlerin her birinde farklı miktarlarda vitamin ve mineral içerikleri ile birlikte darı, tohum, yulaf benzeri farklı içerikler de yer alır. Bunlar hem besleyici hem de tokluk hissi sunan yemlerdir. Kuşların beslenmesinde vitamin içeriklerinin ve darı, tohum, yulaf gibi içeriklerin kaliteli olması önemlidir. Yulaf gibi bileşenler kuşların rahat sindirimini sağlar ve kolay şekilde yemlerin tüketilmesine yardımcıdır. Vitamin ve mineraller kuşların bağışıklık sistemini güçlendirir, rahatsızlıklara sahip olma olasılıklarını azaltır, görme yetilerine yardımcıdır, tüy sağlığını destekler. Bu yüzden kuşların vitamin ve mineral içeriği bakımından zengin olan yemler ile beslenmesi gereklidir.

Kuş yemi çeşitleri arasından herhangi birini satın almadan önce kaliteli olduklarını bilmeniz önemlidir. Bu nedenle kaliteli markaların kuş yemlerini tercih etmelisiniz. Kuşları beslemek, onlara kuş yemi atmaktan daha fazlasını gerektirir. Kuşların farklı beslenme tercihleri ​​vardır ve farklı türler farklı yemlik tarzlarını tercih eder. Tepsili veya tünekli kuş yemliği çok çeşitli kuşlar için idealdir. Kuşunuzun büyüklüğüne göre bir kuş yem kabı seçtiğinizden emin olmalısınız. Böylece kuşunuz rahat bir şekilde beslenecektir. Sürekli olarak boş olan bir yemlik kuşları rahatsız edebilir. Bu sebeple düzenli olarak kuşunuzun yemliğini kontrol etmeli ve boşsa ekleme yapmalısınız.  

Pet Shop Zoo, kuşunuz için kaliteli, sağlıklı ve besleyici kuş yemleri sunar!


İlgili kategoriler: Kanarya Yemi Muhabbet Kuşu Yemi Papağan Yemi Tropikal Yemler

En İyi Kanarya Yemi Çeşitleri

Kanarya yemleri, kanaryalar için özel olarak geliştirilen yemlerdir. Kanarya yem fiyatları her bütçeye hitap eden skalada yer alır. Popüler kanarya yem çeşitleri çoğunlukla kırık mısır, yulaf veya buğday gibi dolgu bileşenleri içerir.

Kanaryaların sağlığı için kuş yemi dışında başka bir şeyle beslenmemeleri gerekir. Ekmek ve diğer mutfak artıkları asla onlara sunulmamalıdır. Kanarya kuş yemi uzun bir raf ömrüne sahiptir, ancak bu yalnızca uygun şekilde depolandığında geçerlidir. İyi depolanmayan tohumlar bozulabilir ve çeşitli haşereler tarafından istila edilebilir. Tohum yaşlandıkça ve kurudukça daha az besleyicidir ve pek çok kuş bayat kuş yemlerini tercih etmez. Tohuma su girerse, küflenerek kuşları hasta edebilir ve güçlü koku istenmeyen zararlıları daha da fazla çekebilir. Bu yüzden kanaryanıza taze kanarya yemleri vermelisiniz. Kullandığınız yem ne tür olursa olsun, her zaman taze olduğundan emin olun!

Yemlikler, kuş masaları ve yer yemliği için farklı karışımlar vardır. Çoğu bol miktarda pul pul mısır, ayçekirdeği ve yer fıstığı granülleri içerir. Tüm bunlar kuşunuzun sağlığı için gerekli olan bileşenleri barındırır.

Pet Shop Zoo, kanaryalar için birbirinden lezzetli yemler sunar. Kanarya yemi markaları arasında; Gold Wings Premium kanarya yemi, Versele Laga Prestige kanarya yemi, Quik kanarya yemi, EuroGold kanarya krakeri dahil olmak üzere daha birçok marka var.


İlgili kategori: Kanarya Yemi

Besleyici Muhabbet Kuşu Yem Çeşitleri

Muhabbet kuşları için özel olarak üretilen kuş yem türleri Pet Shop Zoo kalitesi ile sizlere sunuluyor. Pek çok farklı türde muhabbet kuş yemi karışımı vardır. Ayrıca muhabbet kuşu yem fiyatları uygundur. Bu karışımlar tipik olarak büyük miktarlarda darı ve daha az miktarlarda kırık mısır, ayçiçeği tohumu ve diğer tohumlar ya da tahıllar içerir. Kuşunuzu bu tarz yemlerle beslemeniz onları sağlıklı tutacaktır. Darı içeren muhabbet kuşu yemleri gibi küçük tohumlar çoğunlukla bu kuşlar tarafından çok sevilir. Muhabbet kuşu yemi söz konusu olduğunda parçacıklar veya bütün kuruyemişler içeren karışımlar genelde kış beslemesi için uygundur. 

Yulaflı muhabbet kuşu yemleri ise kuşunuz için mükemmel bir seçimdir. Siyah ayçekirdeği içeren muhabbet kuşu yemi, yıl boyunca iyi bir besindir ve oldukça popülerdir. Sağlıklı yağ içeriği yüksek olduğundan kuşunuzun sağlığını iyi bir şekilde destekler. Pirinçli muhabbet kuşu yemleri de kuşunuzu memnun edebilir. Özellikle soğuk aylarda ona iyi gelebilir ve hastalıklara yakalanmasını önler. Herhangi bir muhabbet kuşu krakeri kuşunuz için iyi bir seçimdir, ancak bir seferde sadece küçük miktarlar koymaya dikkat etmeniz gerekir. Ve kuş krakerleri ıslandıktan sonra kuş kafesinden alınmalıdır.

Pet Shop Zoo’da bulabileceğiniz muhabbet kuşu yem markaları arasında, Vitakraft Menu muhabbet kuşu yemi, Versele Laga muhabbet kuşu yemi, Gold Wings Premium muhabbet kuşu yemi, EuroGold konuşturucu yem katkısı, Jungle muhabbet kuşu yemi, Jungle Gurme muhabbet yemi, Garden Mix Platin muhabbet kuş yemi ve daha birçok marka var!


İlgili kategori: Muhabbet Kuşu Yemi

Sağlıklı Papağan Yemi Çeşitleri

Papağanlar, birçok insanın sahip olduğu popüler evcil hayvanlar arasında yer alır. Bu kuşlar akıllı kabul edilir ve hatta konuşmaları bile öğretilebilir. En iyi papağan yemi, evcil hayvanınızın daha uzun, daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sürmesine yardımcı olabilir. Aromalı papağan yemleri, papağanınızı yemeye motive etmeye yardımcı olan meyve ve sebze bazlı bileşenlere sahiptir. Bu papağan yemleri aynı zamanda kuşunuza temel besinleri sağlayan oldukça besleyici yem türüdür. İlave vitaminler, amino asitler ve minerallerle takviye edilmiştir. Aromalı papağan yemi temel besinleri sağlar, farklı boyutlarda mevcuttur, düşük yağ içerir ve ek besinler ile güçlendirilmiştir. Soya küspesi, öğütülmüş buğday, buğday tohumu küspesi, öğütülmüş mısır gibi bileşenler de barındırır. Bu tarz papağan yem çeşitleri, genelde yetişkin papağan yemi olarak tercih edilir.

Papağan yemleri, papağanın türüne göre de üretilir. Pet Shop Zoo, Afrika papağan yemi veya Amazon papağan yemi gibi ürün çeşitleri de sunar. Afrika papağanı veya Amazon papağanı gibi kuşlar besliyorsanız, onlara özel olarak üretilen yemlerden satın almayı unutmamalısınız. Bu papağan yemleri, tohumlar, kabuklu yemişler ve hatta gerçek meyve ve sebzelerin bir karışımını sağlar. Papağanınıza, onu sağlıklı tutmak için en gerekli besinleri sunar. 

Papağanlar için yiyecekler ayrıca kalsiyumun yanı sıra ilave mineraller ve vitaminlerle takviye edilmiştir. Bazı papağan yemlerine elma, kiraz, erik, yaban mersini, kızılcık ve diğer kuru yiyecekler eklenir. Yavru papağan yemi de yavrular için özel olarak geliştirilmiştir. Bu tarz yemler benzersiz formül sunduğundan dolayı yavruların büyümesini ve gelişmesini en iyi şekilde destekler. Küçük papağan yemi sağlıklı ve besleyicidir. Yavru papağanlar için yem, herhangi bir tür yapay içerik barındırmaz. 

Birinci sınıf papağan yemi, yüksek besin içeriği ile öne çıkar. Evcil hayvanınızın yeterli besin alamaması halinde birinci sınıf papağan yem desteği harika bir seçimdir. Bu yemler, bir papağanın ihtiyaç duyduğu tüm mineralleri ve vitaminleri içeren güçlendirilmiş bir besindir. Besin maddeleri açısından yoğun olan papağan yem türleri, papağanınızın göz, kalp ve beyin sağlığını en iyi biçimde korur. Bu yüzden kaliteli papağan yemlerine yatırım yapmanız, kuşunuzun ömrü ve genel sağlığı açısından büyük önem arz eder. Pet Shop Zoo, her türlü papağan için yüksek kaliteli besin maddeleri barındıran papağan yemleri vadeder.

Pet Shop Zoo’daki papağan yem markaları arasında; Vitakraft Menu papağan yemi, EuroGold papağan yemi, Gold Wings Premium papağan yemi, Versele Laga papağan yemi, Jungle organik doğal kuş darısı, Garden Mix Platin cennet sultan papağanı yemi ve çok daha fazlası var!


İlgili kategori: Papağan Yemi

Kuşlar İçin Tropikal Yemler

Aynı tür tohum olsa bile, tüm kuş yemi çeşitleri eşit şekilde yaratılmaz. Kuşlar tipik olarak yedikleri yiyecek konusunda seçici değilken, yine de sağlıklı beslenmeleri için kaliteli yemler seçmek büyük önem arz eder. Satın aldığınız tohumun iyi bir değer ve üstün kalitede olması önemlidir. Kuşunuza sunabileceğiniz kuş yem türleri arasında bir diğeri de tropikal yemlerdir.

Tropikal yemler, en popüler kuş yemleri arasındadır. Bülbül yemi veya muhabbet kuşu yemi şeklinde de bilinen bu özel yemler, kuşunuzun mutlu ederken aynı zamanda onun sağlığını destekleyebilir. Tropikal yemler ile kuşunuz, tohumların ve tahılların tadını çıkarır ve gerçek tropikal besin maddeleri alır. Böylece genel vücut sağlığı korunurken, ömrü de uzayabilir. Kuşunuzu zengin ve lezzetli besinlerle doyurmanız, onun ruh sağlığı üzerinde de olumlu etkiler bırakır.

Tropikal kuş yemi, bir kuşun uzun ve sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu yem çeşitleri tamamen doğal malzemeler içerir, GDO’suz olarak formül edilir, yapay tatlandırıcı ve renklendirici barındırmaz. Bu da demek oluyor ki, tropikal yemler sayesinde evcil kuşunuzu iyi bir şekilde besleyebilirsiniz.

Pet Sop Zoo, tropikal yemler konusunda da birçok seçenek vadeder. Bunlar arasında Versele Laga tropikal yem ve Gold Wings Premium bülbül yemi gibi daha birçok ürün var!


İlgili kategori: Tropikal Yemler

Kuş Yem Çeşitleri ile Kuşunuzun Sağlığını Koruyun

Kuş yemi seçerken hatırlanması gereken en önemli şey, kuşların kaliteli kuş yemleri ile beslenmesi gerektiğidir. Ayrıca, en iyi kuş yemi ve diğer yiyecekleri sunan besleme istasyonları oluşturmak, kuşları yemliklere çekmenin en etkili yoludur. Kuş yemi seçimi yaparken şunlara dikkat etmenizde yarar var:

Karışım Oranları: Farklı tohumlardan oluşan bir karışım seçiyorsanız, ayçiçeği veya darı gibi daha yüksek oranda daha iyi tohumları olan bir kuş yemi seçin. 

Tazelik: Taze tohumun karışımda aşırı toz, boş gövde ya da yenmeyen döküntüler olmayacaktır. Ayrıca tohumda kümeler, ağlar, güveler, solucanlar veya dışkı gibi herhangi bir küf ve böcek istilası belirtisi olmamalıdır.

Miktar: Daha büyük miktarlarda kuş yemi, genellikle toplu fiyat açısından daha iyi bir değer sunar. Kuş yemi fiyatları her bütçeye hitap eder. Fakat büyük paketler daha çok avantaj sunar.

Ambalaj: Daha kaliteli kuş yemi, genellikle sağlam plastik ya da kaplamalı kağıt torbalarda, taşıması için kolay açılabilen kulplarla paketlenir. 

İçindekiler: Kuşlar için zehirli olabilecek böcek ilaçları veya böcek öldürücülerle işlemden geçirilmediğinden emin olmak için her kuş yemi paketindeki içerik listesini kontrol edin. Liste, farklı karışımlarda kullanılan tohumların oranlarını da adlandırabilir.

Kuş Yem Fiyatları: Daha yüksek fiyatlar, daha yüksek kaliteli tohum anlamına gelmez. Önemli olan kaliteli firmalardan alım yapmanız gerektiğidir.

Kuşların Beslenmesi ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kuşlar Ne Sıklıkla Yem Yer?

Yavru kuşlar 3 – 4 saatte bir beslenmek isteyebilir. İlerleyen haftalarda ise kuşların 5 – 6 saatte bir beslenmesi mümkündür. Kuşlar geceleri 7 – 8 saate kadar yem yemeden durabilir. Yavruluk döneminde kuşlar, gelişimlerinin hızlı olmasından dolayı çok çabuk acıkırlar çünkü yedikleri yiyecekler enerji ve gelişim ögesi olarak geri dönüşür. Kuşunuzun birkaç saatte bir beslenmesi, onun sağlığı ve gelişimi için önemlidir. Yavru kuşunuzu yavru kuş yemi ile beslemeyi unutmamalısınız.

Kuşların yavruluk döneminde sık sık beslenmesi gerekir. Az ve sık şekilde beslenen kuşlar daha az acıkır ve daha iyi sindirim gerçekleştirebilir. Bu nedenle yavru kuşun birkaç saatte bir beslenmesi, onun sindirim sağlığı için de faydalıdır. Kuşların yetişkinlik döneminde ise daha uzun saat aralıkları ile beslenmesi gerekir.

Kuşlar kimi zaman çok sık şekilde kuş yemleri isteyebilir. Bu durum, kuşunuzun çok enerji harcamasına ya da çok az mama yemesine bağlı olabilir. Kimi zaman da kuşlar çok az mama yer ve bu nedenle de çok sık şekilde yeniden mama yeme isteği hissedebilir. Aynı şekilde aşırı yem yedikten sonra kuşlar tekrar mama yemek için belli bir süre geçmesini beklemeyebilir. Kuşlarda aşırı yem tüketimi kilo problemine neden olabilir. Bu yüzden kuşunuza yeterli düzeyde yem sunmayı unutmamalısınız.

Kanarya Yemi Nasıl Olmalı?

Kanaryaların bol yeşillik ile beslenmesi önerilmektedir. Marul, kıvırcık, ıspanak, salatalık, brokoli, havuç ve benzeri sebzeler kafeslerine yerleştirilebilir. Haftada bir ya da iki defa kanaryanıza sebze verebilirsiniz. Bu sayede kanaryaların sindirim sağlıkları da desteklenebilir. Fakat kanaryayı sadece sebze ve meyvelerle değil, kanarya yemleri ile de beslemeniz gerekir. Böylece kuşunuzun daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde vitamin ve mineral içerikleri sayesinde kanaryaların sağlıkları da desteklenebilmektedir. Kanarya yemi seçilirken vitamin ve mineral içeriklerine dikkat etmek önemlidir. Vitamin ve mineral içerikleri bakımından zengin olan yemlerin tercih edilmesi kanaryaların beslenmesini ve sağlığını destekler. Ayrıca kanaryaların sindirim ve tüy sağlığını da destekler niteliğe sahiptir.

Mevsimine uygun yeşilliklerin verilmesi kanaryaların sindirim sistemini korur. Ayrıca yeşillikler vitamin bakımından zengin olduğu için kanaryaların sağlığına yardımcıdır. Tohum ve yemler kanaryaların günlük enerji ihtiyacını karşılamak için büyük bir kaynaktır. Bu nedenle tohumların ve yulaf gibi içeriklerin kanaryaların yemlerinde yer alması gereklidir.

Kanaryalara farklı dönemlerde farklı tohumlar vermek onların sağlığını ve içinde oldukları koşulları destekler. Örneğin sıcak zamanlarda nişasta tohumlarının, soğuk zamanlarda yağlı tohumların ve çiftleşme döneminde kızıştırıcı tohumların verilmesi tavsiye edilmektedir. Farklı tohumların farklı dönemlerde verilmesi kanaryaların hem sağlığına hem de içinde bulundukları koşullara daha kolay uyum sağlamalarına yarar. Kanaryanın sağlığını korumak amacıyla kanarya vitamin ve mineral gibi takviyelerin sunulması da büyük önem arz eder.

Muhabbet Kuşu Yemi Nasıl Olmalı?

Muhabbet kuşlarının yemlerinin çeşitli vitamin ve mineraller bakımından zengin olması gerekir. Ayrıca tohum, darı ve yulaf gibi farklı içeriklere sahip olan muhabbet kuşu yemleri de sıklıkla tercih edilir. Bu yemler kuşların tok kalmasına yarar sağladığı gibi gerekli enerji için de bir kaynak niteliğine sahiptir. Ayrıca bazı muhabbet kuşu yemleri çeşitli meyve parçalarını ya da farklı tohumları da içerebilir. Bu durumda yemin daha besleyici ve farklı olabileceğini söylemek mümkündür.

Muhabbet kuşu yemi seçerken özellikle de yemin içeriğine dikkat etmek gerekir. İçeriğinde yer alan vitaminlerin neler olduğu, hangi oranda yer aldığı ve bu vitamin oranlarının diğer yemlere göre oranı önemlidir. Vitamin ve mineral oranı yüksek olan muhabbet kuşu yemlerini tercih etmek daha doğru olacaktır.

Muhabbet kuşu yemlerinde genellikle tohumlar yer alır. Bu tohumlar muhabbet kuşları için besleyici ve doyurucu özelliğe sahiptir. Muhabbet kuşlarının büyümesi, gelişimi ve sağlıklı beslenmesi için tohumların kabuğu soyulmamış şekilde tercih edilmesi gerekir. Kabuğu soyulmuş tohumlar hızlı şekilde tazeliğini yitirir. Ayrıca muhabbet kuşları bu tohumların kabuklarını kendileri de ayıklayabilir. Bu nedenle alacağınız yemin kabuklu olması aslında onun tazeliği için gereklidir. Kabuksuz yemler kısa sürede bayatlayarak tazeliğini ve doğal olarak taze besin içeriklerini de yitirecektir.

Yulaf içeriği muhabbet kuşu yemlerinde sıklıkla yer alır. Yağlanmaya neden olabilen yulafın çok sık tüketimi muhabbet kuşunuzun çok fazla kilo almasına neden olacaktır. Bu yüzden muhabbet kuşu yem tüketimi sırasında yulafa ağırlık vermemek gereklidir. Yulaf yalnızca hasta veya yumurtlama döneminde olan muhabbet kuşlarında bir miktar fazla şekilde tercih edilebilir. Bu sayede enerji alabilir ve kendini daha kolay şekilde toparlayabilir.

Kemik ve tüy gelişimi için yemlerin içinde yer alan istiridye kabuğu, kireçtaşı, alçıtaşı gibi ürünler kalsiyum bakımından zengindir. Muhabbet kuşu kemik ve tüy sağlığını destekleyen ve kalsiyum içeriği zengin olan bu ürünlerin yemlerin içinde yer almasına dikkat etmek oldukça önemlidir.

Papağan Yemi Nasıl Olmalı?

Papağanların tükettiği yemlerin içeriği büyük önem arz eder. Vitamin, mineral, protein ve karbonhidrat içeriklerinin tamamının tüketimini destekleyen yemlerin tercih edilmesi gerekir. Papağanlara özellikle de buğday, darı, ay çekirdeği gibi içeriklere sahip olan yemler verilmektedir. Ayrıca yulaf, mısır, pirinç gibi farklı içerikler de papağanlara verilebilen yemler içinde yer alır. Kimi yemlerde bu içeriklere ek olarak meyve ve ek besinler de yer alabilir. Papağan yemi, kuşun gereksinim duyduğunu bileşenler açısından zengin olmalıdır.

Papağan yemlerinde ay çekirdeği, buğday, yulaf, mısır, pirinç gibi içerikler olabilir. Ayrıca meyve ve sebze içerikleri de yer alabilir. Yemlerin içinde üzüm, armut, çilek, mandalina, portakal, şeftali, ıspanak, havuç, kayısı ve benzeri farklı meyve ve sebze içerikleri yer alabilir. Ayrıca bu meyve ve sebze içerikleri taze şekilde yemlerin içinde yer almadan da verilebilir. Örneğin haftada bir kez yıkanmış taze havuç papağanların kafesine takılarak verilebilir. Benzer şekilde farklı meyve ve sebzeler de papağanların taze şekilde tüketmesi için uygundur. Fakat bunlar dışında papağan yem çeşitleri, kuşa mutlaka sunulmalıdır.

Papağan yemleri ayrıca fındık, fıstık, ceviz, badem ve benzeri farklı yemişleri içerebilir. Bu yemişler taze şekilde de verilebilmektedir. Papağanların yemlerine karıştırarak da aşırı olmamak kaydıyla yemişlerin verilmesi önerilir.

Papağanların yemlerinde yeteri miktarda vitamin ve mineral yer alması gerekir. Yeterli miktarda vitamin ve mineral içeren papağan yemlerinin tercih edilmesi tüy sağlığını, genel sağlığı ve papağanların seslerini bile etkiler. Bu içerikler papağanların sağlıklı sindirim gerçekleştirmesi, hastalıklardan korunması, vücut ısısını koruması ve kemik sağlığının desteklenmesi için önemlidir. Bu içeriklerin yüksek miktarda yer aldığı yemler tercih edildiği zaman papağanlar sağlıklı ve kaliteli gelişim gösterebilecektir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR