Plastik Kedi Kabları

Plastik kedi mama ve su kabı ile tüylü arkadaşınızın güvenle ve sağlıkla beslenmesine destek olabilirsiniz. Aradığınız en iyi plastik kedi kabı çeşitleri ZOO’da!

Plastik Kedi Kabı Modelleri

Kedilerin kullanımı için üretilen birbirinden farklı mama ve su kabı modelleri bulunmaktadır. Bu mama ve su kapları özellikle de plastikten üretildiği zaman pek çok farklı şekil, boyut, renk ve tasarımda olabilir. Seramik, porselen ya da metal ürünlere şekilde vermek; plastiğe şekilde vermek kadar kolay değildir. Bu nedenle de plastik kedi mama ve su kapları özellikle farklı tasarımlar olabilen hafif ürünler olduğundan tercih edilebilmektedir.

Tercih edilen mama ve su kaplarının en alışılmış modeli, yuvarlak ve genellikle derin olan modellerdir. Bunlar pek çok kedinin kullanımına uygundur. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alırlar. Ayrıca daha küçük boyutlardaki modelleri de yavru kediler için üretilir. Büyük ve derin mama kapları yavrular için pek uygun olmadığından daha küçük ve daha az derin modeller yavrularda tercih edilebilmektedir. Zoostar Büyük Yuvarlak Kedi Köpek Mama Kabı da beğenilen ürünlerden biri olmaktadır.

Plastik mama ve su kapları arasında yer alan en ilgi çekici modellerden biri hazneli olan modellerdir. Mama ve su kaplarının haznelerine gerektiği kadar mama ve su yerleştirilir. Sonrasında ise isteğe bağlı olarak zamanlayıcı kurulabilir. Zamanlayıcı olmayan modeller ise kol yardımıyla çalışır ve tek seferde belli bir miktarda mama ve suyun kaplara aktarılmasını sağlar. Kedinizin her öğünde yeteri kadar ve belli miktarda yemesini istiyorsanız bu kaplar son derece faydalı olabilecektir. Ayrıca obezite ya da aşırı kilo problemi olan bir kediniz varsa bu kediler için de hazneli ve zamanlayıcı özellikli kapların tercih edilmesi yararlı olabilecektir. Böyle bir ürün arıyorsanız; Pawise Zaman Ayarlı Mama Kabı Tekli idealdir.

Kediler için üretilen mama kapları arasında yer alan farklı modellerden biri de labirent şeklindeki iç tasarıma sahip olan plastik mama kaplarıdır. Bu kaplar su içmek için pek tercih edilmez çünkü mama yeme hızının kesilmesi ve tek seferde daha az mamanın yenmesi için tasarlanmış kaplardır. Labirent şeklinde olmalarından dolayı bu kaplar sayesinde kediler tek seferde daha az mamayı ağızlarına alırlar. Bu nedenle de daha uzun sürede normalden daha az mama yerler. Özellikle de çok fazla ve çok hızlı yiyen kedilerin önlenmesi için bu mama kapları tercih edilebilmektedir.

Kediler için tercih edilen plastik su kaplarından biri de içerisindeki suyu devamlı olarak döndüren kaplardır. Bu plastik kaplar, suyu sürekli olarak devinim halinde tutar. Bu sayede kabın içerisindeki su durağan olmadığından dolayı kediniz için daha kolay içilebilir hale gelir ve sürekli olarak havalanır. Bu şekilde devir daim olan sular daha uzun sürede bayatlar ve uzun süre tazeliğini koruyabilir. Trixie Plastik Depolu Su & Mama Kabı da böyle bir üründür.

Kedilerin taze suyu sürekli olarak içmesi için üretilen hazneli kap modellerin biri de içerisindeki alanda suyu tutar ve kediniz dilini değdirdiğinde ya da yaklaştırdığında suyu uygun miktarda akıtmaya başlar. Pek çok farklı tasarımda ürün bulunduğundan dolayı her birinin çalışma prensibi farklı olabilir. Bu nedenle her modelin kendine has özelliklerini öğrenmeniz, kediniz için doğru bir model seçmeniz için önemli olabilecektir.

En Kaliteli Plastik Kedi Mama ve Su Kapları ZOO’da!

Kediler için tercih edilen plastik kaplar genellikle mama kabı ve su kabı olarak tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünlerin seçimi sırasında dikkatli olmak gerekir. Kedilerin mama yediği kapların kolay temizlenebilmesi, kir tutmaması ve bakterileri barındırmaması özellikle önemlidir. Bu sebeple de kedilerin mama ve su kaplarını seçerken özellikle dikkatli olmak son derece önemlidir. Sağlığı olumsuz etkileyebilecek olan mama ve su kaplarını tercih etmeniz, kedinizin mama yerken ve su içerken bakterilere maruz kalmasına neden olabilir. Bunu önlemek adına Trixie Kedi Plastik Mama Kabı satın alabilirsiniz.

Plastik kedi kaplarını tercih ederken öncelikli olarak üretilmiş olan plastik kabın plastiğine dikkat etmeniz gerekir. Kimyasal ve zararlı ürünleri içeren plastik kedi kapları kediniz için son derece zararlı olabilir. Bu nedenle de kedinizin sağlığına zarar vermemesi açısından plastik kapların üretildiği materyali dikkatle seçmeniz önerilir. Kaliteli bir ürüne yatırım yapmak istiyorsanız; tercihinizi Lion Plastik Kedi Melamin Mama Kabı ürününden yana kullanabilirsiniz.

Mama kabının ve su kabının boyutuna bakmanız özenle önerilmektedir. Kediniz için fazla büyük ya da fazla küçük bir kap almamalısınız. Küçük kaplar kedinizin yeteri kadar beslenememesine neden olur. Benzer şekilde büyük kaplar da kedilerin yeteri kadar yemediği düşüncesine kapılmasına yol açar. Kedinizin boyutuna, günlük ihtiyacına ve beslenme özelliklerine uygun boyuttaki mama kabını alarak onun fazla ya da az beslenmesini önleyebilirsiniz. Kediniz çok besleniyorsa ya da birden çok kediniz varsa Zoostar Büyük İkili Kedi Mama Kabı harika bir seçenektir.

Seçilen mama ya da su kabının altının kaymayan malzemeden üretilmiş olması gerekir. Kayan mama ve su kapları kedinizin yemek yemesini ya da su içmesini son derece zor hale getirir. Bu sebeple de altı kaymaz malzemeden üretilmiş olan mama ve su kaplarını tercih etmeniz, kedinizin mama yerken ve su içerken büyük bir rahatlık içerisinde olmasına olanak tanır.

Mama ve su kabının kedinizin boyutuna göre uygun olmadığına dikkat edin. Çok derin mama ve su kapları kedinizin boğulmasına ya da yeme ulaşamamasına sebep olur. Bu nedenle de aşırı derin olmayan mama ve su kaplarını tercih etmeye özen gösterin. Bu sırada kedinizin günlük mama ve su ihtiyacını da göz önünde bulundurun.

Plastik kap alacağınız zaman kabın kolay temizlenebilmesine dikkat etmelisiniz. Kap kolay şekilde temizlenemiyorsa ve dayanıklı yapıda değilse bu durumda çizilen ya da yıpranan alanlardan kabın içerisinde bakterilerin birikmesi söz konusu olabilecektir. Tercih edilen kap kolay şekilde temizlenebilen ve çiziklere ya da darbelere karşı dayanıklı olan bir ürünse kediniz için problem çıkarmayacağı da söylenebilir. Bu açıdan düşünüldüğünde Lion Bamboo Kedi Melamin Mama Kabı beklentilerinize en iyi şekilde yanıt verecektir.

Kedinizin aşırı yeme problemi varsa ya da kediniz obezite gibi rahatsızlıklara sahip ise mutlaka zamanlayıcılı ya da hazneli olan mama ve su kaplarını tercih etmeniz önerilir. Bu sayede kediniz zamanı geldiği zaman gerektiği kadar mamayı yer. Ayrıca sürekli olarak taze su içme olanağı da olur. Bu kaplar kedinizin sürekli olarak çok fazla mama yemesinin önüne geçer. Özellikle de evde değilseniz kedinizin çok fazla mama yemesini önlemek için bu tip hazneli ve zamanlama özelliği olan plastik kapları tercih etmeniz mümkün olabilecektir.

Plastik Kedi Kabları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Plastik Kedi Kabının Avantajları Nelerdir?

Kedi kaplarının plastik olması pek çok alanda avantaj sağlar. Kırılmaya karşı dayanıklı olan, daha uygun fiyatlar ile satın alınabilen, isteğe bağlı olarak sık sık değiştirilebilen ve hafif yapıda olan plastik kedi kapları; temiz tutulup sürekli olarak yıkandığı takdirde kedilerin kullanımı için son derece uygun olan ürünlerdir. Bu nedenle de plastik kedi kapları farklı alanlarda pek çok avantaj sunan mama ve su kapları olabilir.

Mama ve su kabı seçimi sırasında plastik ürünlerin seçilmesi öncelikli olarak çok daha ekonomik olacaktır. Kedinizin sık sık mama ve su kabı değiştirmesine olanak tanıyan ve uygun fiyatlı ürünler; seramik, porselen ya da metal ürünlere göre çok daha uygun fiyata sahip olduklarından dolayı daha fazla tercih edilmektedirler. Eğer plastik kabın farklı özellikleri de olmasını isterseniz bu durumda fiyat olarak daha pahalı ürünler seçilebilir ancak genel olarak özelliğe sahip olmayan ve plastikten üretilen basit kedi mama ve su kapları son derece uygun ürünlerdir.

Plastik kedi mama ve su kapları, çok kolay temizlenebilen ürünlerdir. Su ile yıkanabilir, kimyasal kullanmadan pek çok farklı doğal içerik ile yıkanarak temizlenebilir. Örneğin sirke ve benzeri kimyasal olmayan ürünler ile plastik kapların temizliğini sağlamak son derece kolaydır. Eğer kabın kirlendiğini, çizildiğini ya da kullanılamayacağını düşünürseniz bu durumda yenisini almanız da çok uygun fiyata mal olacaktır.

Plastik kaplar kırılmaz ürünler olduğundan dolayı porselen ya da seramik ürünlere göre daha dayanıklıdırlar. Kabı boş gören kediniz kabı devirebilir ve kırabilir. Oysa plastik ürünlerin kırılması mümkün olmadığından dolayı kedinizin kabı kırması neredeyse imkansız olacaktır. Bundan dolayı da kırılmayacak, sağlam bir ürün isterseniz kediniz için plastik mama ve su kaplarını tercih edebilirsiniz.

Plastik Kedi Mama ve Su Kabı Nasıl Olmalı?

Kedilerde tercih edilen mama ve su kaplarının farklı özelliklere sahip olması beklenir. Dayanıklı olması, kolay temizlenebilmesi, altının kaymaması gibi pek çok farklı özellik; kedilerin rahat şekilde su içebilmesine ve mama yiyebilmesine olanak tanır. Bu nedenle de farklı özelliklere sahip olan kedi mama ve su kaplarının tercih edilmesi özellikle önerilmektedir.

Kedilerin plastik mama ve su kaplarının dayanıklı plastikten üretilmiş olması önerilmektedir. Bu sayede kedinizin mama ve su kabına istemeden de olsa zarar vermesi mümkün olmayacaktır. Genellikle porselen ve seramik kaplar devrildiği zaman kırılır ve kedinizin zarar görmesine neden olabilir. Eğer plastik kapları tercih ederseniz kedinizin kırılan kaptan zarar görmesini engelleyebilirsiniz çünkü plastik kapların kırılması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle de dayanıklı ve kaliteli plastikten üretilen mama ve su kaplarını tercih etmelisiniz.

Kediniz için bir mama ve su kabı alacağınız zaman kabın altının kaymaz olmasına özen göstermelisiniz. Kaymaz tabanlı olan mama ve su kaplarını kedilerin devirmesi mümkün olmayacaktır. Özellikle de mama yerken kediler mama kabını itebilir ya da farkında olmadan mama kabına temas edebilirler. Bu durumda da kedinizin mama kabını ittiği için yerinden oynatması, mamaları dökmesi ve mama kabını tamamen devirmesi mümkün olabilecektir. Kedinizin kabını devirmemesi ve itmemesi için kabının altının kaymaz olması son derece önemlidir.

Mama ve su kapları plastik olduğu zaman içinin zarar görmemesi ve çizilmemesi son derece önemlidir. Çizilen mama ve su kapları içinde bakteri besleyebilir ve bakteri çoğalmasına neden olabilir. Bu sebeple de kedinizin mama ve su kabının çiziklere karşı dayanıklı olması gerekir. Çizilmeyen kaplar kediler için herhangi bir bakteri barındırmayacağı için kedinizin temiz şekilde mama yemesine ve su içmesine destek olacaktır.

Kedinizin obezite ya da çok yeme problemleri varsa bu durumda hazneli ve zamanlayıcılı mama kaplarını tercih etmeniz önerilir. Özellikle de gün içerisinde evde değilseniz ve kedinizi besleyemiyorsanız hazneli mama ve su kaplarının kullanımı önerilir. Su kaplarının hazneli olması, kedinizin daima taze su içmesi açısından çok önemlidir. Su, kap içerisinde çok bekleme yaparsa bu durumda suyun tazeliğini kaybetmesi mümkün olabilir. Hazneli olan su kapları ise devamlı olarak taze su vereceği için kedinizin sürekli taze ve temiz su içmesi mümkün olabilecektir. Mama kaplarının hazneli olması ise kedinizin birden çok fazla mama yemesini engeller.

Mama ve su kaplarının kedinizin tüketimine uygun boyutta ve derinlikte olması gerekmektedir. Çok derin mama ve su kapları kedilerin içerisinden mama yemesini ve su içmesini zorlaştırabilir. Bu nedenle de kedinizin rahat şekilde su içip mama yemesi için fazla derin ya da fazla yayvan olmayan kapları seçmeniz önerilir. Obezite ve benzeri problemleri olan kedilerin ise genellikle yayvan kaplardan yemesi önerilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR