Seramik Köpek Kabları

Köpeğinizin beslenme deneyimini bir üst noktaya taşıyacak ürünler arıyorsanız; en kaliteli ve sağlam seramik köpek kabı modellerimize göz atabilirsiniz!

Seramik Köpek Kabı ile Sağlıklı Beslenme Mümkün

Seramik mama kapları, köpeklerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde mama tüketebilmeleri açısından sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Bu kaplar kimyasal madde içermeyen, kolayca temizlenen, aşınmayan ve antialerjik olmayan malzemelerden üretilmiştir. Çizilmeyi önleyen sırlı bir yüzeye sahip olduğu için uzun yıllar kullanım sağlar. Bunun yanı sıra kaliteli malzemeler kullanılarak üretildiği için köpeğin sağlığına hiçbir zararı yoktur. Böyle kaliteli ve sağlıklı bir ürün istiyorsanız; örneğin sayfamızda yer alan GF PET Kedi ve Köpek Mango Ahşap Kaplı Mama Su Kabı satın alabilirsiniz.

Üretim aşamasında yüksek ısılı fırınlama gördüğü için çok sağlam ve dayanıklı bir malzeme halini almaktadır. Bu yüzden bu kapların üzerinde virüs, mikrop ve bakteri gibi köpeklerin sağlığını bozan salgınlar ürememektedir. Kirlendiği vakit bulaşık makinesinde pratik bir şekilde hijyeni sağlanabiliyor.  Hijyeninin ve temizliği kolay bir şekilde sağlanan seramik kaplar, köpeklerin enfeksiyon ve alerjik hastalıklarına yakalanma ihtimalini azaltıyor.

Seramik kaplar, köpeklerin keyifli bir şekilde beslenmelerini sağlamak için ideal büyüklükte ve genişlikte üretilmektedir. Bu durum köpeklerin sağlıklı ve konforlu bir şekilde beslenebilmeleri açısından son derece önemlidir. Ayrıca bu kapların ağırlığı köpeklerin kilosuna ve hareket durumuna göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, köpeğiniz küçük ırk ise ona Trixie Seramik Mama ve Su Kabı 1,4 lt - 20 cm alabilirsiniz.

Köpekler meraklı canlılar olduğu için ağır ve alt kısmı kaymayan seramik kaplar büyük fayda sağlamaktadır. Altı kaymayan ve devrilme riski olmayan seramik kaplar sayesinde köpekler rahatça beslenebilmektedir. Birbirinden güzel desenlere ve renkler sahip olan seramik kaplar, köpeklerin ilgisini çekmektedir. Bu ilgi sayesinde köpekler daha istekli şekilde mamalarını yiyip, suyunu içebilmektedir. Böylece hem sağlıklı hem de dengeli bir şekilde beslenmiş oluyorlar.

En Popüler Seramik Köpek Kabı Modelleri

Seramik köpek kapları, köpeklerin sağlığı ve hijyeni açısından sıklıkla tercih edilen kaplardan biridir. Bu kaplar köpeklerin mamasını ve suyunu sağlıklı şekilde tüketebilmeleri açısından önem arz etmektedir. Seramik kaplar, kaliteli malzemelerden imal edildiği için kırılma, çizilme veya aşınma gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Aynı şekilde köpeklerin sağlığını etkileyecek zararlı maddeleri içermediği için herhangi bir risk taşımamaktadır.

Seramik köpek kapları, köpeklerin ihtiyacına ve zevkine hitap edecek yüzlerce farklı modelde bulunmaktadır. Estetiğe önem veren köpek sahiplerinin beğenisine sunulan bu kaplar, beyaz parlak sır dış, yüzeyi üzerinde desenlerin olduğu; siyah, beyaz renklerin hakim olduğu klasik bir model veya içi beyaz veya turuncu renklerde olan farklı boyutlardaki köpek seramik kaplar şık modelleriyle çok dikkat çekmektedir. Turuncu, yeşil, beyaz, iç kısımları şirin hayvan dekorlu olan kaplar birbirinden şirin tasarımlarıyla seçim yapmakta zorluyor. Aynı şekilde iç kısmı bej renkte, dışı kahve renk ve yüzeyi yazılı olan seramik kaplar büyük ilgi toplamaktadır. Buna göre Trixie Köpek Seramik Mama Su Kabı 0,80 lt - 16 cm hem görünüm hem de kullanım açısından harikadır.

Seramik köpek kapları, tekli modellerde olduğu gibi ikili stant şeklinde de olabilmektedir. İkili seramik kaplar, ahşap stant üzerinde konumlandırılmıştır. Bu kaplar sayesinde hem mama hem de su aynı anda sunulur. İlgi çekici renkleri ve desenleri sayesinde hem köpekleri beslenmeye teşvik ediyor hem de evin dekoruna uyum sağlıyor. Kaymak ayaklara ve metal standa sahip olan bu modeller, köpeklerin kolayca yemek yiyip su içmelerini sağlıyor. Trixie Köpek Seramik Mama ve Su Kabı Seti tam da böyle bir ürün.

Seramik köpek kaplarında kullanılan koruyucu sır tabakası, bu modellerin renklerini ve desenlerini koruyor, uzun ömürlü kullanılmasına imkan tanıyor. Tekli, ikili standa sahip, içi desenli dışı düz, iki renkli asil, dışı desenli içi düz, yazılı, pati desenli, tek renk ve çeşitli renklerde olmak üzere farklı modellere sahip seramik köpek kapları arasından zevkinize hitap eden modeli tercih edebilirsiniz.

Seramik Köpek Kabı Çeşitleri ZOO’da!

Mama ve su kapları, köpeklerin en sık kullandığı ürünlerden biridir. Bu yüzden kap çeşitlerinden hem kullanışlı hem de dayanıklı olanının alınması gerekir. Seramik köpek kapları, köpekler için en uygun olan kaplardan biridir. Bu kaplar sert bir yapıya sahip oldukları için zor kırılır, çizilmez, aşınmaz ve uzun yıllar deforme olmaz. Seramik kapların yapımı esnasında kullanılan koruyucu sır tabakası, anti bakteriyel bir görev görmektedir. Koruyucu sır sayesinde seramik mama ve su kabının yüzeyinde virüs, bakteri ve mikropların yerleşeceği çizik ve çatlaklar olmayacağı için çok daha hijyen kullanım sağlar. Bu kaplar bulaşık makinesinde yıkanabilir ve uzun yıllar kullanılabilir. Hem bulaşık makinesinde yıkanan hem de duruşu ile fark yaratan modern bir kap arıyorsanız; Trixie Köpek Seramik Mama Su Kabı 0,30 lt - 12 cm satın alabilirsiniz.

Seramik köpek kapları, köpeklerin sağlığı açısından hiçbir risk taşımamaktadır. Yani bu kaplar köpekler için alerji ve enfeksiyon riski taşımayan, tamamen sağlığı destekleyen kaliteli kaplar anlamına gelmektedir. Kolayca çizilmeyen ve yıpranmayan, kolay bir şekilde hijyeni sağlanabilen seramik köpek kapları; köpeklerin sağlığı ve mutluluğu için en uygun tercihler arasında yer almaktadır. Bu kaplar sadece doğal hammaddeler kullanılarak imal edilmektedir. Birbirinden güzel desenleri, renkleri ve tasarımlarıyla her beğeniye hitap eden seramik kaplar, evin dekorasyonuna uyum sağlamaktadır.

Dış etkenlere ve kimyasal tepkimelere karşı dirençli, bulaşık makinesinde yıkanan ve sudan hiçbir şekilde etkilenmeyen, doğal malzemelerle üretilen seramik kaplar, köpek sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kapların alt kısımlarında kaymalarını önleyecek lastikler bulunmaktadır. Bu sayede köpekler mamasını ve suyunu rahatça tüketebilmekte, dökülme riski yaşanmamaktadır. Her boyuttaki köpek için farklı boylarda üretilen seramik köpek kapları hem iç hem de dış alanlarda tercih edilmektedir. Hem köpeklerin sağlıklı şekilde beslenmesini sağlayan hem de mekanlara farklı bir hava katan seramik kaplar çok sevilmektedir.

Seramik Köpek Kabları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Seramik Köpek Kabı Sağlıklı Mı?

Köpekler için önemli detaylardan biri de mamalarının ve sularının bulunduğu kaplardır. Köpeklere mamasının ve suyunun servis edildiği kapların, onlara özel imal edilmiş olması gerekir. Aynı şekilde mama kabının üretildiği malzemenin doğal malzemelerden üretilmiş olması son derece önemlidir. Seramik köpek mama kapları, köpeklerin sağlığı açısından önemlidir. Bu kaplar adından da anlaşılacağı üzere seramikten üretildiği için köpek mamasını yer kabı çizemez, kıramaz ve aşındıramaz. Üzerinde herhangi bir hasar bulunmayan kaplar ise bakteri, virüs ve mikropları barındıramaz. Bundan dolayı köpekler için son derece sağlıklı ürünlerdir.

Seramik köpek mama ve su kaplarının, köpeklerin sağlığına hiçbir olumsuz yanı olmadığı için en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Bu kaplar yüksek ısıda koruyucu sır tabakasından geçirilerek üretildiği için anti bakteriyel bir bariyer görevi görmektedir. Bu sır tabakası sayesinde seramik mama ve su kaplarının üzerinde bakterilerin, mikropların ve virüslerin yerleşebileceği çizikler ve çatlaklar olmadığı için çok daha hijyeniktir.

Bu kaplar kirlendiği zaman bulaşık makinesine atılarak kolayca temizlenebilir. Seramik kaplar hem hijyeni kolay sağlandığı için hem de köpeklerin sağlığına hiçbir olumsuz yanı olmadığından en çok tercih edilen ürünlerdendir. Bundan dolayı köpek sahipleri sevimli canlıları için seramikten üretilen mama ve su kaplarından almaktadır. Bu kapların köpeğin yaşına, kilosuna, ırkına ve boyutuna uygun alınması gerekir. Köpeğin ihtiyacına ve zevkine hitap edecek seramik kap çeşitlerinden tercihte bulunulabilir.

Seramik Köpek Kabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpeklerin sağlıklı bir şekilde beslenebilmeleri için en ideal mamanın alındığı gibi kabında alınması gerekir. Piyasa da çeşitli malzemelerden üretilen köpek mama kapları bulunmaktadır. Bu kaplardan bir tanesi de seramik köpek kaplarıdır. Seramik köpek kapları arasından seçim yaparken bazı detayları göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Seramik köpek kabı alırken dikkat edilmesi gereken ilk unsur, kabın boyutudur. Seramik kabın küçük boyutta olması, köpeklerin mamasını ve suyunu tüketirken dışarıya taşırmasına sebep olurken, büyük boyutta olması köpeklerin mamaya ve suya ulaşmasını engeller. Bu yüzden köpeklerin boyutuna ve ağırlığına göre seramik köpek kabını seçmek doğru olacaktır.

Seramik köpek mama ve su kabının üretildiği malzeme hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır. Bu kapların kimyasal içeriğe sahip olmadığından ve doğal malzemelerden üretildiğine emin olunmalıdır. Kimyasal içeriğe sahip kaplar, köpeklerin iç parazit hastalıklarına ve hatta çene iltihabına yakalanmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı doğal malzemelerden üretilen kaplardan alınması doğru olacaktır.

Seramik mama ve su kabı, sağlam ve dayanıklı malzemelerden imal edilmiş olmalıdır. Kaliteli seramik kaplar, kolay kolay aşınmaz, çizilmez ve kırılmazlar. Bu kaplar yüksek derecelerde fırınlandıkları için sert bir yapıya sahiplerdir. Kolay kolay çizilmedikleri ve aşınmadıkları için üzerinde bakteri, virüs ve mikropların üremesine imkân yoktur. Ayrıca bu kapları bulaşık makinesinde yıkayarak, hijyenini ve temizliğini en iyi şekilde sağlamak mümkündür. Bundan dolayı kaliteli, sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilen seramik köpek kaplarından tercih edilmelidir.

Seramik köpek kaplarının alt kısımlarında kaymasını önleyen lastiklerin olduğundan emin olunması gerekir. Köpekler çok heyecanlı ve hareketli hayvanlar olduğu için yemeklerini yerken bu kapları devirmeleri olasıdır. Bundan dolayı tabanı kaymayan seramik kaplardan tercih edilmesi çok doğru olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR