₺686,11 KDV Dahil
₺885,52 KDV Dahil
₺629,11 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil

En İyi Akvaryum Su Düzenleyici Modelleri

Yeni kurulan bir akvaryumda balık ve daha farklı canlıları beslemek için akvaryumun içinde balıklara uygun bir yaşam alanı oluşturmak gerekir. Bunun için bazı ekipmanlara ihtiyacınız var. ZOO’nun en çok tercih edilen ürünlerinden akvaryum su düzenleyici çeşitleri de bu ekipmanlar arasında bulunmaktadır.

Akvaryum düzenleyici her akvaryum için olmazsa olmaz bir üründür. Akvaryum su düzenleyicisinin görevi akvaryum içindeki suyun niteliğini balıkların ve diğer canlıların türüne en uygun şartlara getirmektir. Dolayısıyla canlıların akvaryum içinde daha sağlıklı ve stressiz bir yaşam sürmelerine olanak sağlanmaktadır. Aynı zamanda balıkların gelişimlerinin desteklenmesi konusunda da su düzenleyicilerin önemi büyüktür ve akvaryum için oldukça gereklidir. Kolay kullanım olanağı sağlayan Reeflowers Bacteria Feeder gibi bir ürünle, siz de akvaryum su kalitesini iyileştirebilirsiniz.

Akvaryum için kullanılan sular genelde arıtılmış su veya şebeke sularından oluşmaktadır. Kullanılan bu sular balıkların ve diğer canlıların yaşamı için uygun değildir. Su düzenleyici kullanarak balıkların ve diğer canlıların rahat, sağlıklı ve stressiz gelişebileceği bir ortam yaratılabilir. Akvaryum içerisindeki ağır metalleri ve kireci önleyen su düzenleyiciler, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde sağlıklı ve daha canlı balıklara sahip olunmasına da destek olmaktadır. Su düzenleyici ile zehirli maddeleri, su içindeki parazitleri ve kloru yok edebilirsiniz. Daha berrak akvaryum suyu için Jbl Clearol Akvaryum Su Berraklaştırıcı kullanabilirsiniz.

Akvaryum su düzenleyici, temel olarak akvaryum içerisindeki suyu zararlı bileşenlerden temizliyor, vitamin ve mineral değerinin de artırılmasına oldukça yardımcı oluyor. Bu sebeple akvaryuma sahip olan her insanın akvaryum su düzenleyicisi alması gerekiyor. Akvaryumda beslenen balıkların ve diğer canlıların nitelikleri birbirinden oldukça farklı olacağından akvaryum su düzenleyicilerinde çok fazla çeşitlilik bulunduruyor. Bu sebeple de akvaryum su düzenleyici alırken de bazı detayları göz önüne almak gerekiyor. Akvaryumdaki balıkların ve diğer canlıların bu sıvılarla direkt etkileşimde olması mutlaka akvaryum sahiplerinin doğru seçimlerde bulunmasını etkiliyor. Bundan dolayı akvaryum su düzenleyicinin içeriği ve etkileşimi hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. En doğru akvaryum su düzenleyiciyi alarak balıklara ve diğer canlılara kaliteli ve sağlıklı bir yaşam koşulu sunulmalıdır. ZOO’da satışa sunulan Aquaforest – AF Perfect Water 20 litre, uzun vadeli ve ekonomik bir ürün olarak öne çıkmaktadır. Akvaryum su düzenleyici 20 litre arıyorsanız; tercihinizi bu üründen yana kullanmanızı tavsiye ederiz.

Balıklar İçin Daha Hijyenik Bir Ortam Akvaryum Su Düzenleyici ile Mümkün

Akvaryumda yaşayan balıklar ve diğer canlılar için mineral maddeleri bakımından oldukça zengin olan su düzenleyicileri, klor ve kloraminleri temizler, ağır metalleri bağlar ve mineral maddelerle balıklarına uygun bir yaşam koşulu sunar. Su düzenleyicileri şebeke suyunu balıklar ve diğer canlılar için sağlıklı bir akvaryum suyuna çevirir. Kloraminler ve klor gibi zararlı maddeleri akvaryumdan uzaklaştırır, ağır metalleri (çinko, bakır ya da kurşun gibi) bağlar ve amonyağa karşı suyu korur. Su düzenleyicileri aynı zamanda balık, omurgasız hayvanlar, bitki ve faydalı mikro organizmaların faydasına olan mineral maddelerini akvaryum suyuna yararlı bir biçimde katar. Bunun için Reeflowers Effective Conditioner Su Düzenleyici doğru bir seçim olacaktır.

Su düzenleyicileri güçlü, iyi oranlanmış bir iskelet ve kusursuz bir şekil için kalsiyum, sağlıklı büyümek ve kaslar için manganez, balıkların güçlü büyüme ve kasları için magnezyum, dengeli gelişebilmeleri ve hastalıklara karşı daha dirençli olabilmeleri için iyot sağlar. Akvaryum düzenleyicileri balıklar ve diğer canlılar için en uygun olan yaşam koşullarını sağlamaktadır.

Su düzenleyicileri akvaryumdaki toksik amonyak ve klori temizleyerek balık ve diğer canlı dostu bir su sağlar. Bu akvaryum suyu kirleticileri, düşük olan konsantrasyonlar olduğunda bile hem balıklar hem de karidesler açısından zararlı ve hatta ölümcüldür. Su düzenleyicileri ise bu kirleticileri en kısa zamanda tamamen akvaryumdan yok eder veya bağlayabilir. Böylece akvaryumdaki balıkları ve diğer canlıları tehlikeli olabilecek zehirlenmelere karşı korur.

Kaliteli Akvaryum Su Düzenleyiciler ZOO’da!

Akvaryumda beslenen balıkların ve diğer canlıların türleri birbirlerinden farklı olduğundan dolayı akvaryum su düzenleyicileri de çok fazla çeşitte bulunmaktadır. Bu yüzden de günümüz akvaryum sahiplerinin su düzenleyicisi alırken mutlaka bazı hususlara dikkat etmeleri gerekiyor. Akvaryumda yaşayan balıkların ve diğer canlıların direkt olarak etkileşim içerisinde olacağı su düzenleyicileri için mutlaka uygun seçimlerde bulunulması gerekiyor. Dolayısıyla da akvaryuma alınacak akvaryum su düzenleyicisinin içerik ve etkileşim yapısına dair detaylı bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Doğru alınan su düzenleyicisi ile balıklara ve diğer canlılara en uygun yaşam koşulu sağlanabilir. Bununla birlikte, akvaryum oksijen seviyesini artırmak için JBL OxyTabs Oksijen Tabletleri edinebilirsiniz. Böylece balıklarınızın daha sağlıklı bir ortamda yaşamasını desteklemiş olursunuz.

Akvaryum için şebeke suyu kullanılacaksa eğer su düzenleyicisi sayesinde akvaryumu çeşitli riskte olan maddelerden arındırmak gerekir. Klor, amonyak ve kloramin gibi su canlıları açısından ölümcül riskler taşıyan bileşenler su düzenleyicileri sayesinde ölümcül bir hale getirilebilir. Böylece balıklar ve diğer canlılar için sağlıklı bir akvaryum ortamı hazırlanabilir. Akvaryum için alınacak su düzenleyicinin türünü, suyun kalitesi belirlemektedir. Akvaryumdaki hemen hemen her riskli bileşen için farklı su düzenleyici bulunmaktadır. Mesela klor nötrleştirici akvaryumdan kloru uzaklaştırır fakat amonyağı ve ağır metalleri suda bırakabilir.  Diklorinatörler ise amonyağa etki etmediği için etkisini yitirse dahi hala tercih edilmektedir. Kloramin nötrleştirici, akvaryumdaki kloru anında uzaklaştırır, amonyağı etkisiz hale getirir ve kloramini yıkar. Biyoteknik Biyopur Akvaryum Likit Su Düzenleyici, bu açıdan ideal bir üründür.

Su düzenleyici çeşitleri bu yüzden ya amonyak molekülünü bağlar ve zararsız bir hale gelmesini sağlar ya da amonyağı balığa ve diğer canlılara zarar vermeyen amonyuma çevirir. Komple akvaryum düzenleyicileri ise genel olarak akvaryum sahipleri tarafından en çok tercih edilmektedir. En kaliteli ve tek bir şişede kapsamlı akvaryum düzenleme yeteneğine sahip ürünlerdir. Ters osmoz düzenleyicileri, teknik olarak bir düzenleyici değil de mineral oluşturucudur. Pek çok ters ozmoz sistemi kloromin, klor ve musluk suyunda bulunan diğer zararlı maddeleri temizler. Fakat sağlıklı bir akvaryum için gereken potasyum, kalsiyum, magnezyum ve sodyum elementleri gibi iyi maddeleri sudan arıtmaktadır.

Akvaryumunuzun PH’ını düzenlemeniz de balıkların sağlığı için önemli bir detaydır. Akvaryum PH’ını düzenlemek için tercih edebileceğiniz ürünlerden biri de Reeflowers PH Minus diyebiliriz. Su düzenleyici alırken, en iyi su kalitesini sağlayan kloru, kloromini, nitratı, amonyağı ve nitriti giderici özellikleri arayın. Su düzenleyicinin akvaryum PH seviyesini de etkilemesine ayrıca dikkat etmelisiniz. Bazı kloramin nötrleştirici akvaryum düzenleyicileri aynı zamanda ağır metalleri de nötralize edebilmektedir. Su düzenleyicilerini tuzlu su akvaryumları ya da resif tankları için tercih etmemelisiniz. Tuzlu su akvaryumuna sahipseniz eğer ters ozmoz su düzenleyici tercihinde bulunmalısınız.

En İyi Akvaryum Su Düzenleyici Modelleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Akvaryum Suyu Nasıl Berraklaşır?

Akvaryum sularında çok çeşitli nedenlerden dolayı bulanıklaşmalar ve kirlenmeler meydana gelmektedir. Bunun ise en temel sebebi akvaryumun içerisinde balıkların ve diğer canlıların faaliyet göstermesidir. Akvaryum içindeki balıklar beslenirler ve beslenme sonucunda da sindirim ve boşaltım işlemleri gerçekleşir. Bunun sonrasında da su içerisinde yaşayan diğer mikroorganizmalar bu artıkları parçalar ve kendilerine yiyecek oluştururlar. Akvaryum içerisindeki bu süreç ise suda bulanıklığın oluşmasının nedenleri arasında yer alır. Bu nedenin dışında akvaryumdaki yosun ve alg gibi diğer canlılarda akvaryum suyunun zamanla berraklığını kaybetmesine neden olur. Akvaryum su düzenleyici çeşitleri, doğal olarak meydana gelen bu kirlenmenin etkisini ortadan kaldırır. Böylece akvaryum suyunun berrak ve temiz bir görünüme kavuşmasına imkan sağlar.

Akvaryum su düzenleyici çeşitlerinin içeriğinde bulunan özel kimyasallar sayesinde suyun içerisinde bulanıklığa ve aynı zamanda kirliliğe sebep olan partikülleri etkisiz bir hale getirir. Böylece akvaryum suyunun yeniden kusursuz ve berrak bir görünüme ulaşmasının önünü açar. Akvaryum su düzenleyici kullanmak birçok akvaryum sahibi için çok kolaydır. Çoğu zaman akvaryum su düzenleyici paketlerinin üstünde kullanma talimatları yazar ve bu talimatlarda ne miktarda suyun içerisine ne kadar düzenleyici konması gerektiğine dair bilgi verilir. Akvaryum sahipleri ise bu talimatlara uyarak kolay bir şekilde akvaryum su düzenleyiciyi akvaryumlarındaki suya uygularlar. Akvaryum su düzenleyiciler genelde suya eklendikten sonra etkisini gösterir. Yaklaşık bir 7-8 saat kadar sonra akvaryum suyu berraklaşmış bir hale gelir.

Akvaryum Su Düzenleyici Nasıl Kullanılır?

Akvaryum hobisine yeni başlayan insanların mutlaka akvaryuma uygun olanı koşulları yerine getirmesi gerekir. Akvaryum içerisinde balık ve farklı bir canlı türünü beslemek özen gerektirir. Bu kapsamda özellikle de akvaryum içinde kullanılan suyun niteliği ve kalitesi çok büyük önem taşımaktadır. Çünkü akvaryum içinde kullanılan su, çoğunlukla şehir şebekesi suyu veya arıtılmış su olmaktadır. Bundan dolayı akvaryum suyu içerisinde balıklar için ciddi riskler taşıyan bileşenleri barındırabiliyor. Aynı şekilde akvaryum içerisinde kullanılan arıtılmış sularda balıklar ve diğer canlıların gelişimleri için gerekli vitamini ve minerali almaları açısından problemler oluşturabiliyor. Bu hususlardan dolayı akvaryum suyunu balıkların ve diğer canlıların türüne uygun olarak düzenleyecek birtakım ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Akvaryum su düzenleyicileri ise tam olarak akvaryumdaki bu gereken ortamı düzenlemeyi sağlamaktadır.

Akvaryumlarda şebeke suyu ve arıtılmış suyu kullanmak balık ve diğer canlılar için büyük riskler oluşturabilir. Akvaryum su düzenleyici, suyun kimyasal olarak değişmesi ve güvenli bir su yaratılması için çeşitli maddeleri içermektedir. Akvaryum düzenleyici suyun düzenlenmesi, pH derecesini değiştirmesi ve klorun uzaklaştırılması gibi çok fazla faydayı sağlar. Şebeke veya arıtılmış suya akvaryum su düzenleyici ekleyerek, suda bulunan kimyasalları etkisiz bir hale getirebilir ve balıkların sağlıklı yaşam sürmelerini sağlayabilirsiniz. Akvaryum su düzenleyicileri, yeni kurulan akvaryumlarda veya her su değişiminde akvaryum suyunun litresine göre ilave edilir. Akvaryum düzenleyici paketlerinde yazan kullanım talimatlarını dikkate alarak veya bir veteriner hekime danışarak kullanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR