Köpek Eğitim Tasması

Köpeklerin eğitiminde tercih edilen ürünlerden biri olan eğitim tasması, köpeklerin belli komutları yerine getirmesi için gereklidir. Sevimli dostunuzun eğitimi için gereksinim duyduğunuz köpek eğitim tasması çeşitleri ZOO’da!

Kaliteli Köpek Eğitim Tasması Modelleri ile Köpeğinizin Eğitimi Destekleyin!

Özellikle de istenmeyen bir davranışta bulunan köpeğinize bir çeşit uyarı niteliğinde olan bu tasmaların kullanım amacı köpeğinizi cezalandırmak değil, anlık olarak uyarı sağlamaktır. Bu sayede köpeğiniz yaptığı davranışın yanlış olduğunu kısa sürede anlayabilir. Köpekler eğitim süreci uzun ve yorucu olabilir. Bu süreci eğitim ürünleri ile kolay ve daha kısa hale getirmek ise sizin elinizdedir. Bu nedenle de köpeğinizi eğiteceğiniz zaman köpek eğitim tasmalarından, ödül mamalarından, uyarıcılardan, düdük ya da zil gibi sesli uyaranlardan yardım alabilirsiniz. Köpeğinizin eğitimi sırasında istenmeyen hareketlerin neler olduğunu öğrenmesi için ise eğitim tasmasından destek almanız mümkündür. Lion Köpek Eğitim Tasması gibi bir ürün, bu açıdan iyi bir tercih olabilir.

Köpek eğitim tasmaları sayesinde köpeğiniz yanlış ya da istenmeyen bir davranışta bulunduğunda onun canını acıtmayacak şekilde uyarılmasını sağlarsınız. Canı acımasa bile eğitim tasması onda hoş olmayan, rahatsız edici bir hissiyata sebebiyet verecektir. Bu da köpeğinizin davranışının yanlış olduğunu anlamasını sağlar. Eğitim sırasında köpeğinizde eğitim tasmasını kullanırsanız onun cezalandırılmadan yanlış hareketlerini anlamasını sağlayabilirsiniz. Cezalandırma yöntemi köpeklerin eğitimi için önerilmez. Bu sebeple de cezalandırma yerine köpeğinizi uyarmanız tavsiye edilir. Eğer cezalandırma yöntemi kullanırsanız köpeğinizin ters tepkisi ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda da köpeğiniz ile iletişiminiz sağlıklı olmayacağı için sizin sözünüzü dinlemez ya da söylenenleri yerine getirmeme konusunda inatçı olabilir. Eğer cezalandırma yerine uyarma yöntemini denerseniz bu şekilde sağlıklı bir eğitim süreci geçirebilirsiniz. İşte köpek eğitim tasmaları da tam olarak bu işe yarar. Köpeklerin uyarılmasını sağlar ve cezalandırılmadan sağlıklı bir eğitim süreci geçirilmesini sağlar.

Her Irka Uygun Köpek Eğitim Tasmaları

Sevimli dostlarımıza eğitim vermek amacıyla kullanılan ürünlerden birisi olan eğitim tasması, cinsten cinse göre değişiklik gösteren tasmalardır. Eğitim tasmaları çok kullanışlı olup köpeklere herhangi bir zarar vermez ve sahiplerinin eğitim sürecini iyi bir şekilde yönetmesine yardımcı olur.  Köpeğinizi eğitim süresince frenlemek ve olayları kontrol altında tutmanın en önemli yolu eğitim tasmalarını kullanmaktan geçer. Köpeklere zarar vermeden bu eğitime alıştırıp gün içinde de bir o kadar tasma takmayı öğretmek ilk ve en önemli amacımız olmalıdır. Köpek eğitim tasmasının gerekli olması eğitimi daha kolay hale getirecektir. Köpek eğitim tasmasını köpeğiniz normal bir durum olarak görmeli ve eğitime katılma konusunda kendisinin istekli olması çok önemlidir. Çünkü eğitim almayı istemeyen köpek huysuzlanacak ve köpek eğitim tasmasını takmak istemeyecektir. Köpeğiniz büyük bir ırk ise Trixie Uzman Köpek Eğitim Tasması L-XL 37 cm de doğru bir seçimdir.

Kimi köpekler inatçı olduğundan ya da öğrenme konusunda diğerleri kadar hevesli olmadığından eğitimler sırasında sorun yaşayabilirler. Bu tip durumlarda köpeğinizin eğitimlerini de kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirmeniz için hem ödüllerden hem de caydırıcı uyarıcılardan destek almanız gerekebilir. Cezalara başvurmanız ise köpeğinizin ciddi öğrenme ve uygulama problemleri yaşamasına yol açabileceği için tavsiye edilmez. Bu sebeple de köpeğinizin öğrenme sürecine destek sağlaması için eğitim tasmalarını tercih edebilirsiniz. Bu tasmalar hem bir caydırıcı uyarıcı görevi görür hem de köpeğinizin yapmaması gereken davranışları anlamasını kolaylaştırır. Bu sebeple de eğitimler sırasında kolaylaştırıcı bir işleve sahip olmasından dolayı sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Bu açıdan düşünüldüğünde, köpeğiniz için Pet Safe Köpek Eğitim Tasması edinebilirsiniz.

Köpeklerin eğitimleri sırasında tercih edilen birbirinden farklı eğitim ürünlerinin hiçbirinin kullanılması zorunlu değildir ancak köpeğinizin daha kolay şekilde öğrenmesini istiyorsanız onu farklı ürünler ile desteklemeniz de şarttır. Bu nedenle de ödül maması ve benzeri ödüllendirme uyarıcılarının yanı sıra caydırıcı uyarıcılara da yer vermeniz eğitimleri sizin için daha kolay hale getirebilir.

Köpek Eğitim Tasması ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Köpek Eğitim Tasması Gerekli Mi?

Köpek eğitim ürünleri içinde yer alan köpek eğitim tasması pek çok alanda tercih edilebilen eğitime katkı sağlayıcı bir üründür. Bu tasma sayesinde köpeklerin eğitimlerinin daha kolay şekilde ve daha kısa sürede tamamlanması mümkün olabilmektedir. Köpeğinizin davranış, tuvalet ya da karakter eğitim sürecinde bu tasmadan yararlanırsanız köpeğinizin pek çok şeye daha kolay alışmasını sağlayabilirsiniz. Köpek eğitim tasmalarının eğitim sırasında olması için kesin bir zorunluluk elbette yoktur ancak köpeklerde eğitim tasması kullanıldığında eğitimlerin daha kısa sürede ve daha kolay şekilde gerçekleştirildiği üzerine yapılan çalışmalar köpeklerin eğitim tasması ile daha kolay öğrendiğini göstermektedir.

Köpek Eğitim Tasmasının Önemi Nedir?

Köpek eğitim tasması, köpeğinizin daha rahat bir alanda eğitim görmesini sağlar ve ona uzun vadede oldukça faydalıdır. Köpeğinize herhangi bir zararı olmayan eğitim tasmaları, alıştırıldığı zaman eğitime sorun olmadan devam etmesini sağlayacaktır. Eğitim tasmalarının kullanımı son derece pratik ve kolaydır. Bu tasmaları istediğiniz zaman çıkarıp istediğiniz zaman rahatlıkla takabilirsiniz. Köpek eğitim tasmaları köpeğinizin cinsine göre değişiklik gösterir. Köpeğinize en uygun olan köpek eğitim tasmasını seçebilirsiniz. Son olarak köpek eğitim tasması, eğitim sırasında sahiplerini rahat ettirmek, köpeklere gereken komutları uygulatmak ve herhangi bir zorluğu yaşamadan eğitimi sürdürmek ve sonlandırmak için çok büyük öneme sahiptir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR