₺2.081,26 KDV Dahil
₺3.141,38 KDV Dahil
%34 İndirim
%34İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.065,55 KDV Dahil
₺2.900,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.429,75 KDV Dahil
₺2.194,50 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.418,55 KDV Dahil
₺2.396,62 KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Ücretsiz Kargo
₺942,75 KDV Dahil
₺1.529,00 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.123,85 KDV Dahil
₺1.380,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
₺914,55 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
₺413,40 KDV Dahil
₺504,00 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.813,55 KDV Dahil
₺2.816,00 KDV Dahil
%36 İndirim
%36İndirim
Ücretsiz Kargo
₺695,55 KDV Dahil
₺1.020,00 KDV Dahil
%32 İndirim
%32İndirim
Ücretsiz Kargo
₺905,55 KDV Dahil
₺1.200,57 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺775,55 KDV Dahil
₺990,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo
₺296,87 KDV Dahil
₺495,00 KDV Dahil
₺3.062,55 KDV Dahil
₺3.699,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺311,13 KDV Dahil
₺357,74 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.084,85 KDV Dahil
₺1.200,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
₺807,11 KDV Dahil
₺1.156,25 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
₺851,89 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.215,75 KDV Dahil
₺3.300,00 KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.215,85 KDV Dahil
₺2.989,00 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Ücretsiz Kargo

Köpek Ürünleri

Köpeğinizin sağlığı ve mutluluğu önemlidir. Bunun için sevimli dostunuzun gereksinimlerini iyi bir şekilde karşılamalı ve huzurlu olmasını sağlamalısınız. Köpek mamalarından köpek yataklarına, köpek bakım ürünlerinden köpek oyuncaklarına kadar her türlü ürünü, Zoo.com.tr aracılığı ile edinebilirsiniz. Kaliteli, güvenilir ve en iyi köpek malzemeleri burada!

Köpek Maması

Dört ayaklı arkadaşınız sizi birçok açıdan ödüllendiriyor. Formda kalmanıza yardımcı olmak için tempolu bir koşuda size eşlik ediyor ya da en çok ihtiyaç duyduğunuzda kucaklıyor. Siz de köpeğinize minnettarlığınızı gösterin ve tüylü arkadaşınızı sevdiği yiyecekler ve köpek ödülleri ile mutlu edin!

Zoo.com.tr, değerli yavrularınız için çok çeşitli birinci sınıf köpek maması sunar. Köpeğinizin güçlü ve sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu besinlerin çoğu yediği yiyeceklerden gelir. Köpeklerin sindirim sistemlerinde kötü ve iyi bakteriler bulunur. Probiyotikler, vücudun kötü bakterileri dengelemek için ihtiyaç duyduğu iyi bakteri ve mayalardır. Sindirim sistemi dışında probiyotikler, bağışıklık sistemi sağlığında da rol oynar. Köpeğinizin sindirim ve bağışıklık sistemini desteklemek için besin maddeleri açısından zengin olan köpek mamaları tercih etmeniz önemlidir. Köpekler için en çok tercih edilen köpek maması çeşitleri:

 • Tahılsız köpek maması, sınırlı içerikli köpek maması gibi ürünler, alerjisi veya hassasiyeti olan köpekler için uygundur.
 • Çiğ köpek maması, köpeğinize daha parlak bir kürk, daha sağlıklı bir cilt, daha temiz dişler ve daha fazla enerji sağlayabilir.
 • Kuru köpek maması, bütün gün köpeğinden ayrı kalan ebeveynler için harikadır. Kuru köpek mamaları, sevimli dostunuzun gün boyunca atıştırması için dışarıda bırakılabilir. Kuru köpek mama çeşitleri, köpeğinizin dişleri için de iyi olabilir.
 • Islak köpek maması, genellikle köpeklerin sevdiği tatları ve malzemeleri içerir.
 • Dondurularak kurutulmuş köpek maması başka bir seçenektir ve gıda alerjisi ya da mide rahatsızlığı olan köpekler için ek fayda sunar.


İlgili kategoriler: Açık köpek maması kuru köpek maması konserve köpek maması köpek ödül maması

Köpek Bakım Ürünleri

Atılgan köpekler ve sevimli yavru köpekler için ihtiyaç duyduğunuz bakım malzemeleri Zoo.com.tr’de! Düzenli bakım, köpek arkadaşınıza bakmanın önemli bir parçasıdır. Köpek tımarları sadece tüylerinin parlak görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda rutin bir sağlık kontrolü yapmak için de harika bir fırsattır. Sağlıklı ve mutlu yavrular, iyi bakım rutinleri sayesinde temiz bir cilde ve tüylere sahiptir. İyi bir bakım rutini, köpeğinizin deri ve tüy bakımı ile başlar. Köpek cilt ve tüy bakımı için köpek fırçası, banyo için köpek şampuanı başta olmak üzere köpek ağız bakım spreyi, köpek pati bakım spreyi, köpek külot çiş pedi, köpek tarağı, köpek tırnak makası, köpek diş fırçası ve diş macunu, köpek kulak temizleme solüsyonu gibi birçok önemli malzemeye ihtiyacınız var. Köpeğinizi temiz tutmak tam zamanlı bir iş gibi görünebilir, ancak köpeğinizi tımar etmek ona değer verdiğinizi gösterir.


İlgili kategoriler: köpek fırça ve tarakları köpek temizlik ve banyo köpek tüy ve deri bakımı köpek tırnak makası köpek göz ve kulak ürünleri köpek ağız ve diş bakım ürünleri

Köpek Tasmaları

Köpekler doğal olarak bizden daha hızlıdır ve doğayı keşfederken heyecanlanırlar. Tasma eğitimi, yavrularınızın dışarıda onları ilgilendiren bir şey olsa bile, öne çekilmemesini veya geride kalmamasını bilmesine yardımcı olur. Tüylü arkadaşınızı köpek tasmaları, otomatik gezdirme tasması, şerit tasma, standart gezdirme tasması, göğüs tasması gibi ürünlerle eğitebilirsiniz. Tasma konusunda eğitilmemiş büyük bir köpeği yürütmek, kazalara ve yaralanmalara neden olabilir. Kontrolü kolay köpek tasma çeşitleri ile hem köpeğiniz ve siz hem de çevredeki insanlar rahat edebilir.


İlgili kategoriler: Köpek boyun tasması köpek gezdirme tasması köpek göğüs tasması

Köpek Mama ve Su Kabı

Bir köpek mama ve su kabı ürünün yalnızca mama yemeye ve su içmeye yardımcı olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak hepsi eşit özellikler sunmaz. Farklı köpek kaseleri farklı özellikler taşır. Köpek sahiplerinin köpekleri için hangi türün doğru olduğunu belirlemesi zor olabilir. Bir köpek kasesi satın alırken, bazı hususlar arasında stil, güvenlik, amaç, dayanıklılık ve temizlik kolaylığı bulunur. Doğru seçim yaparsanız; köpeğinizin mama kabı ve su kabı, temel beslenme sağlığının önemli bir parçası haline gelir. Aralarından seçim yapabileceğiz ürünler:

 • Plastik mama ve su kabı: Plastik köpek maması kaseleri çeşitli boyutlarda, şekillerde ve renklerde üretilir. Düşürüldüklerinde kırılmaları olası değildir. Çoğu bulaşık makinesinde yıkanabilir.
 • Seramik mama ve su kabı: Seramik veya taştan yapılmış bir köpek kasesi, tarzınızı ifade etmenin harika bir yoludur. Bu kaseler genellikle eğlenceli tasarımlarla dekore edilmiştir. Bulaşık makinesinde yıkanması, temiz kalmalarını kolaylaştırır. 
 • Paslanmaz çelik mama ve su kabı: Paslanmaz çelik köpek kaseleri açık ara en dayanıklı ürünlerdir. Bu kaseler bazen dökülmeyi önlemek için alt kısımda kaymaz bir ağızla yapılır. 
 • Otomatik mama ve su kabı: Otomatik köpek kaseleri, bir kaba veya rezervuara tutturulmuş standart köpek kaseleridir. Genellikle plastikten üretilir. Birçoğu, saklama bölmesinde yiyecek veya su olduğu sürece köpeğinizin çanağını dolu tutacak şekilde tasarlanmıştır. Bazı otomatik besleyiciler programlanabilir ve yalnızca belirlediğiniz zamanlarda köpek mamasına erişim sunar.
 • Seyahat tipi mama ve su kabı: Bu kaseler bir araba yolculuğu, park gezisi, tatil veya başka bir gezi için yiyecek ve su taşımanın iyi bir yoludur. Bazıları daha sert malzemelerden özel olarak tasarlanmış olsalar da, tipik olarak plastik ya da naylon astarlı polyester veya benzeri kumaştan yapılırlar. Kaseler boşaldıktan sonra katlanabilir veya katlanarak daha küçük boyutlara indirilebilir, bu da onları kolayca taşınabilir hale getirir.
 • Silikon mama ve su kabı: Taşınabilir bir köpek kasesi arıyorsanız, katlanabilir bir silikon kase çok kullanışlı bir üründür. Bu kaseler düz bir tasarıma dönüşüyor ve akordeon benzeri bir şekilde açılıyor. Bu da onları yüksekliklerine göre biraz ayarlanabilir hale getiriyor. Çoğunun klipsleri vardır, böylece daraltılmış kabı bir çantaya veya kemer köprüsüne takabilirsiniz.
 • Yavaş beslemeli mama ve su kabı: Köpeğiniz çok hızlı mı yiyor? Hızlı yemek bazı köpekler için sorun olmasa da bazılarında hazımsızlığa, aşırı gaza ve hatta kusmaya yol açabilir. Yavaş yem kaseleri, köpeklerin daha yavaş yemesini sağlamak için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. Tipik olarak içlerinde, köpeği bir seferde daha küçük yiyecekler almaya zorlayan sırtlar veya başka yapılar bulunur. Daha yavaş yemek, köpeğinizin yemeklerden daha fazla keyif almasına ve sonrasında daha az aç hissetmesine yardımcı olabilir. 


İlgili kategoriler: Köpek biberonu köpek su pınarı otomatik köpek kabı plastik köpek kabı seramik köpek kabı çelik köpek kabı

Köpek Eğitim Ürünleri

Yetişkin köpeğinizi ya da yavru köpeğinizi eğitmeye hazır mısınız? Köpek malzemeleri arasında eğitim ürünleri de var! Zoo.com.tr ile gereksinim duyduğunuz köpek eğitim ürününü kolayca edinebilirsiniz. Doğru eğitim ve sosyalleşme, köpeğinizin temel gereksinimleri arasındadır. Köpek eğitimi sırasında adım adım giderseniz, görevin çok daha az göz korkutucu olduğunu göreceksiniz. Köpek itaat eğitimi, tasma eğitimi, köpek oyun eğitimi, tuvalet eğitimi, olumlu pekiştirme gibi yöntemler ile köpeğinizi geliştirmeniz mümkün. Köpek eğitim materyalleri arasında köpek tuvalet eğitim spreyi, köpek külotu, köpek oyun alanı, köpek oyuncakları gibi ürünler işinize yarayacaktır.


İlgili kategoriler: Düdük ve clickerlar köpek eğitim tasması çit ve egzersiz ürünleri tuvalet eğitim ürünleri

Köpek Oyuncakları

Köpekler ve diğer evcil hayvanlar için oyuncaklar bir lüks değil, bir gerekliliktir. Oyuncaklar, köpeğinizin iyiliği için önemlidir ve köpeğinizi evde yalnız bırakmanız gerektiğinde can sıkıntısıyla savaşmaya yardımcı olur, gergin hissettiklerinde rahatlık sağlar. Oyuncaklar, köpeğinizin belirli sorunlu davranışlar geliştirmesini önlemeye bile destek olabilir. Köpekler genellikle pençelerini takabilecekleri herhangi bir nesneyle oynamaya çok isteklidirler. Köpeğiniz için uygun büyüklükte oyuncaklar aldığınızdan emin olun. Çok küçük olan oyuncaklar kolayca yutulabilir veya köpeğinizin boğazına takılabilir. Zoo.com.tr, her yaştan köpekler için harika köpek oyuncak çeşitleri sunar. Sosisli köpek oyuncağı, köpek kemik oyuncak, sesli köpek oyuncağı, ışıklı köpek oyuncağı gibi pek çok ürün ile köpeğinizin iyi vakit geçirmesine destek olabilirsiniz.


İlgili kategoriler: Köpek zeka oyuncakları diğer köpek oyuncakları

Köpek Aksesuarları

En iyi köpek aksesuarları arasından ihtiyacınıza uygun olanları tercih edebilir, köpeğinizin rahat ve konforlu hissetmesini sağlayabilirsiniz. Çok çeşitli köpek aksesuarları arasında en yaygın olanları:

 • Köpek araba aksesuarları: Köpeğinizle birlikte sık olarak seyahat ediyorsanız, araç içindeyken rahat olmasını istersiniz. Bu aynı zamanda sizin için de rahatlık anlamına gelir. Köpeğiniz daha yaşlıysa veya hareket sorunları varsa, sık sık aracı durdurmak zorunda kalmamak için köpek rampası alabilirsiniz. Arka koltukta oturan küçük köpekler, etraflarında olup bitenlere dair özellikle iyi bir görüşe sahip değildir. Köpek yükseltici koltuk, köpeğinizin daha yüksekte kalmasına izin verir. Koltuk genişletici, ön koltuğun arkası ile arka koltuğun önü arasındaki boşluğu bir koltuk genişletici doldurarak köpeğin uzanabileceği daha fazla alan sağlar. Araba koltuğu kılıfları, su geçirmezdir, leke tutmaz ve çamaşır makinenizde ve kurutucunuzda yıkanabilir. Çıkarması ve takması kolaydır. Köpeğinizle seyahat ederken aracınızın temiz kalmasını sağlar. Köpek pencere kafesleri, köpeğinizin pencereden dışarı çıkmasına izin verir, ancak onları sınırlar ve dışarı atlamalarını önlemek için ağ sağlar.
 • Köpek uyku tulumu: Uyku tulumları çok çeşitli ihtiyaçlar için mükemmeldir. Kamp yapıyorsanız veya açık hava macerasına gidiyorsanız, bir köpek uyku tulumu, yatma zamanı geldiğinde köpeğinizin rahatça kıvrılmasına izin verir ve onları kolayca takip etmenizi sağlar. Bir otelde veya bir arkadaşınızın evinde kalıyor olsanız bile, bir köpek uyku tulumu köpeğiniz için tutarlılık ve rahatlık yaratır.
 • Köpek taşıma çantası: Köpeğinizle hareket etmek istediğinizde veya bir yolculuğa çıktığınızda, köpek taşıma çantası hayatınızı kolaylaştırabilir. Küçük köpeğinizi çanta içine sokabilir ve yolculuğunuza devam edebilirsiniz.
 • Ortopedik köpek yatağı: İyi bir ortopedik köpek yatağı ekstra destek sağlar ve hem su geçirmez hem de dökülmeye karşı dayanıklıdır. Yaşlı köpekler için standart köpek yatağınızdan daha rahat ve destekleyicidir, eklemlerindeki baskıyı azaltır.
 • Köpek ayakkabıları: Çoğu insan köpek ayakkabılarını soğuk hava için en iyi köpek aksesuarı olarak düşünür, aslında parkurlar için de çok önemlidir. Ekstra kavrama sağladığı için kayalar, taşlık alanlar ve tehlikeli zeminler için köpeğinizin ayaklarını en iyi şekilde korur.
 • Köpek kemeri: Evcil hayvanınızın güvende olduğundan emin olmak için köpek kemeri kullanabilirsiniz. Bu ürünü aynı zamanda araç içindeyken de kullanabilirsiniz.


İlgili kategoriler: Araba koltuğu örtüleri köpek battaniyesi köpek kapısı

Köpek Taşıma Ürünleri

Köpekler için taşıma kutuları, mobil ve kalıcı olarak kurulabilir versiyonlarda mevcuttur. Bagaja kalıcı olarak takılabilen öğeler stabildir ve istenen araba modeline uyacak şekilde satın alınabilir. İdeal bir köpek taşıma ürünü son derece sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Taşıma kutusunun temizlenmesi kolay olmalı ve yazın ısınmamalıdır. Köpek taşıma materyalleri, sırt çantası, köpek kafesi, köpek puseti gibi ürünleri de kapsar.


İlgili kategoriler: Köpek taşıma boxları köpek taşıma çantası köpek taşıma altlığı

Köpek Yatakları

Köpek yatakları yeterince yastıklı ve rahat bir malzemeden yapılmış olmalıdır. Ayrıca kolayca yıkanabilmelidir. Bir köpek yatağının her türlü aktivitede yanınızda olmasını istiyorsanız, sağlam bir malzeme en iyisidir. Su geçirmez veya suya dayanıklı yataklar, nemlenmeyi önlemede yardımcı olabilir. Köpek yatakları pek çok farklı türde üretilir. Kapılı köpek kulübesi, simit yatak ve köpek çadırı gibi seçenekler, en çok tercih edilen köpek yatağı modelleridir. Köpeğinizin uyku tarzına uygun olan en iyi köpek yatağı modelleri Zoo.com.tr’de!


İlgili kategoriler: Köpek yatakları

Köpek Kulübe ve Evleri

Her köpeğin kendine ait bir eve ihtiyacı vardır. Dinlenebileceği ve tek başına olabileceği bir yer. Köpek kulübesi ve köpek evi gibi ürünler, sevimli dostunuzun rahat etmesi ve dinlenmesi için iyi bir seçimdir. Köpek kulübesi, bir köpeğin tamamen ayağa kalkması, hareket etmesi, köpek maması ve suya erişmesi için yeterli alan sağlar.


İlgili kategoriler: Köpek kulübe ve evleri

Köpekler ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Köpeklerin Dişleri Nasıl Fırçalanır?

Köpek diş bakımı, köpeğiniz için aldığınız aşılar ve diğer koruyucu sağlık önlemleri kadar önemlidir. Tıpkı insanlarda olduğu gibi, köpekler dişeti çizgisinin altında birikip hareket edebilen, diş eti iltihabına, periodontite ve aşırı durumlarda kan enfeksiyonlarına neden olan tartar ve plağa eğilimlidir. Köpeğinizin dişlerini düzenli olarak fırçaladığınızda diş ve dişeti sağlığını korumuş olursunuz. Köpek diş macunu ve köpek diş fırçası ile köpeğinizin dişlerini nazik şekilde fırçalayabilirsiniz.

Köpekler Nasıl Yıkanır?

Kediciklerin aksine, köpekler kendilerini yalarken, gerçekten kendi kendilerine banyo yapmazlar. Köpeğinizin açık havada kirlenme olasılığı çok daha yüksektir. Bu yüzden köpeğinizi temiz ve sağlıklı tutmak için belli bir sıklıkta yıkamanız gerekecektir. Peki, köpek ne sıklıkla yıkanır? Köpeğinizi ne zaman yıkayacağınızı nasıl anlarsınız? Köpeğinizi yıkamak için iki zaman vardır; birincisi köpeğiniz gözle görülür derecede kirlendiğinde, ikincisi ise planlanan banyo dönemleridir. Genel olarak köpeklerin ciltlerini sağlıklı tutmak için haftada bir banyoya ihtiyaçları vardır. Köpeğinizin tüylerini düzenli olarak fırçaladığınız sürece, banyo süresini uzatabilirsiniz. Köpek yıkama işlemi basit ve eğlencelidir. Duşun altında köpeğinizi kolayca yıkayabilirsiniz. Bunun için köpek şampuanı kullandığınızdan emin olun.

Köpeklerde İdrar Sızıntısı Nasıl Geçer?

Köpeklerde idrar kaçırma, yaşlı ve özellikle dişi köpeklerde yaygın olarak görülen bir problemdir. Köpek bunun ne zaman olduğunu bilemeyebilir ve muhtemelen sızıntıyı kontrol edemeyebilir. Bu yüzden köpeğinizi yargılamamalısınız. Bu tıbbi bir sorundur ve davranışsal değildir. Genç veya yaşlı, erkek/dişi herhangi bir köpekte mesane kontrolünün olmaması bir endişe kaynağıdır. Sorunun neyden kaynaklandığını öğrenmek için bir veterinerden yardım almalı ve veterinerin önereceği ideal tedavi seçeneklerini denemelisiniz. Bu süre zarfından köpeğiniz için ultra emici köpek külotu kullanabilirsiniz.

Köpekler Ne Sıklıkla Mama Yemeli?

Genelde köpekler günde iki kez beslenmelidir. Cins, yaş, boyut ve enerji seviyesinin tümü, köpeklerin ne sıklıkta ve ne kadar mama yemesi gerektiğini belirler. Taze köpek maması, kuru köpek maması, konserve köpek maması ve köpek ödül maması gibi yiyecekler ile evcil hayvanınızı ideal şekilde beslemeniz mümkün.

Köpek Gezdirme Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Genel olarak, çoğu köpek günde 30 dakika ile iki saat arası fiziksel aktiviteye gereksinim duyar. Bu, haftada ortalama 3,5 ila 14 saat köpek yürüyüşü anlamına gelir. Çoğu insan bu zamanı günde iki veya üç yürüyüşe ayırır. Ancak yürüyüşlerin belirli miktarı ve süresi köpekten köpeğe değişebilir. Standart banyo ihtiyaçlarının ötesinde, köpeğinizi ne sıklıkla gezdireceğinizi belirlemenin mükemmel bir formülü yoktur. 30 dakikalık hafif bir yürüyüşle başlayabilirsiniz. Bu, hem köpekler hem de insanlar için iyi bir başlangıçtır. Köpeğinizin ve çevredekilerin güvenliği için köpek tasması, köpek gezdirme tasması ve köpek göğüs tasması gibi aksesuarlar kullanmayı unutmayın.

Köpek Bakımı Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpeğiniz için korunan ve temiz olan bir yaşam alanı sağlayın. Köpek yatağı ile köpeğinizin konforlu şekilde uyumasına destek olabilirsiniz. Köpeğiniz evin dışında kalıyorsa, köpek kulübesi ile onu olumsuz hava şartlarından iyi bir şekilde koruyabilirsiniz. Köpeğinize daima su verin. Bu, optimal hidrasyonun sağlanması, sağlık ve enerji için önemlidir. Kaliteli köpek mamaları ile köpeğinizin sağlığını destekleyin. Onu düzenli şekilde veterinere götürmeyi ihmal etmeyin. Köpeğinizin sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu egzersiz rutinine sadık kalın. Köpekler sosyal yaratıklardır ve sahipleriyle etkileşime girmeleri gerekir. Onunla vakit geçirmek ve ilgilenmek, köpeğinizi tanımanıza ve gereksinimlerini iyi bir şekilde anlamanıza yardımcı olacaktır. Pek çok cins, ciddi sonuçları olabilecek diş eti hastalığına yatkındır. Bu durumdan kaynaklanan enfeksiyon, erken diş kaybına neden olur ve genellikle kalp kapakçıkları da dahil olmak üzere ana organlarda enfeksiyonlara yol açabilir. Bu sebeple köpek diş bakımı konusuna da özen göstermeniz gerekir. Köpek temizliği için köpeğinizin tüylerini düzenli olarak tarayın. Bir köpek tarağı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Köpek bakım malzemeleri sayesinde köpeğinizin refahına katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca köpek tırnak makası, pati bakım spreyi ve köpek şampuanı gibi köpek bakım ürünleri ile köpeğinizi sağlıklı tutabilirsiniz.

Köpek Eğitimi İçin İpuçları Nelerdir?

Evcil hayvanınıza öğrettiğiniz ilk emir gelmek olmalıdır. Onların seviyesine inin ve yavrularınıza isimlerini kullanarak gelmelerini söyleyin. Bunu yaptıklarında heyecanlanın ve pek çok olumlu pekiştirme kullanın. İyi davranışını olumlu pekiştirmeyle ödüllendirin. Köpek oyuncağı ya da köpek ödül maması ile bunu yapabilirsiniz. Düzenli olarak köpeklerle oyun oynayabilir, onların sosyalleşmesine katkı sağlayabilirsiniz. Köpek tasma eğitimi, köpek zaman eğitimi ve itaat eğitimi ile köpeğiniz iyi bir şekilde yetişebilir. Köpekler anı yaşarlar. Bir şey yaptıktan iki dakika sonra, bunu çoktan unutmuşlardır. Bu nedenle, yavrunuz kötü bir şey yaptığında, seçtiğiniz eğitim tekniğini hemen kullanın. Tutarlı tekrarlar, öğrendiklerini pekiştirecektir. Köpeğiniz bir kişinin üzerine atladığında, onu azarlamayın. Sadece ona sırtınızı dönün, davranışı görmezden gelin ve olumlu pekiştirmeden önce sakinleşmelerini bekleyin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR