Köpek Oyuncakları

Sevimli dostlarımız köpekler için oyuncaklar enerjilerini atabilmeleri ve verimli saatler geçirebilmeleri için oldukça önemlidir. Evcil köpek dostunuz için en kaliteli ve en eğlenceli köpek oyuncakları ZOO’da!

Köpeğinizi Mutlu Eden Köpek Oyuncakları

Köpek cinslerinin pek çoğu enerjik ve gün içinde aktifliği seven ırklardır. Bu köpeklerin aktifliğini muhafaza etmesi için de köpek oyuncakları birebir ürünlerdir bu nedenle de köpeğiniz için bir köpek oyuncağı tercih edeceğiniz zaman bu oyuncakların farklı pek çok alanda işlevsel olmasına özen göstermeniz gerekir. Örneğin köpeğinizin aktifliğine hitap etmesi, zihinsel gelişime katkı sağlaması, köpeğinizi eğlendirmesi, farklı güdülerine hitap etmesi gibi özellikleri göz önünde bulundurarak oyuncak tercih ederseniz oyuncakların pek çok faydasını görebilirsiniz. Örneğin, Sesli Kauçuk Kemik Köpek Oyuncağı, birçok köpeğin hoşuna giden popüler oyuncaklar arasındadır. Aynı şekilde Sesli Vinly Köpek Oyuncağı da köpeklerin ilgisini çeken oyuncaklardandır.

Top, frizbi ve benzeri oyuncaklar köpeklerin tutma, geri getirme gibi farklı yetenekleri kazanmasına yardımcıdır. Bu yüzden de köpeğiniz ile açık alanda oynamaktan keyif alıyorsanız ve günlük egzersizleri keyifli hale getirmek istiyorsanız bu tip oyuncakları tercih edebilirsiniz. Köpeğiniz koşarak, zıplayarak ya da yakalayıp geri getirerek gerekli aktifliği sergileyebilecektir.

Köpeklerin ilgisini çeken bir diğer oyuncak tipi olan ödüllü bulmaca oyunları ise zihinsel gelişimi destekler niteliktedir. Örneğin bir labirent içinde yer alan ödül mamasına ulaşmak için top çevirme, mandal çekme gibi farklı durumları köpeğinizin kavraması zaman alacak olsa da köpeğiniz kısa sürede ödüle ulaşmak için bu oyunu çözecektir. Bu tip bulmaca ve benzeri oyuncaklar köpeklerin zihinsel gelişimini destekler. Özellikle de yavruluk döneminden itibaren bulmaca benzeri zihinsel gelişimi sağlayacak oyuncakları tercih etmeniz oldukça önemlidir. Trixie Köpek Zeka Eğitim Oyuncağı gibi bir ürün sayesinde köpeğinizin zihinsel gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Kimi oyuncaklar köpeklerin yalnızca ısırma ve diş kaşıma gibi ihtiyaçlarına hitap eder. Örneğin kemik, top, tavuk gibi farklı ve ilgi çekici tasarımlara sahip olan, kimi zaman ses çıkaran ısırma oyuncakları köpeklerin diş etlerini kaşımasına destek sağlayabilir. Bu oyuncaklar kimi zaman ip, halat gibi farklı malzemelerden de üretilebilir. Halat gibi malzemelerden üretilen köpek ısırma oyuncakları ayrıca diş temizliğini de sağlar. Bu nedenle ısırmaya yönelik oyuncaklar yalnızca ses çıkarıp köpeğinizin ilgisini çekmekle ve onu eğlendirmekle kalmaz. Aynı zamanda onun diş temizliğine ve ağız sağlığına da destek sağlayan önemli oyuncaklardan biridir.

Köpekler her türlü oyuncakla gün içinde aktifliğini koruyabilir. Özellikle de kilo almaya meyilli olan ya da gün içinde tembellik etmekten pek hoşlanmayan köpekler için oyuncaklar birebir ürünlerdir. Bu sayede köpeğinizi aktifliğe teşvik edebilirsiniz ve onun keyifli şekilde hareketli bir zaman geçirmesine vesile olabilirsiniz. Ayrıca köpeğinizin mevcut kilosunu koruması ya da aşırı kilolu ise kilo vermesi için de egzersizler sırasında farklı oyuncaklardan destek alabilirsiniz.

Sahipleri ile köpeklerin arasında bir bağ oluşması için oyuncaklar oldukça önemlidir. Kimi zaman köpek sahipleri köpekleri ile nasıl iletişim kuracağını bilemeyebilir. Bunun için en uygun yollardan biri ödüllendirme ile desteklenen bir oyun programıdır. Bu sayede köpeğiniz ile birlikte bir yakalama, kovalama ya da geri getirme oyunu oynarken onu memnun edebilirsiniz ve sevgisini kısa sürede kazanabilirsiniz. Yeni sahiplendiğiniz köpeğiniz ile etkileşime geçmenize sağlayabilecek en etkili yöntem onunla farklı oyuncakları kullanarak oyun oynamak olabilecektir. Bu nedenle diğer köpek oyuncakları arasından tercih yaparak, köpeğinizle en iyi şekilde etkileşime geçebilirsiniz.

Köpekler için ayrıca pelüş oyuncaklar da üretilmektedir. Köpekler kimi zaman bu pelüş oyuncakları taşımaktan, onlarla uyumaktan ve onları korumaktan keyif alırlar. Bu tip durumlarda köpeğiniz için bir köpek pelüş oyuncağı satın almanız onun kendini yalnız hissetmesini de önler. Özellikle de tüm gün evde yalnız kalan köpeklerin kendilerini yalnız hissederek kötü bir psikolojiye girmemesi için bu tip pelüş köpek oyuncakları önerilmektedir. Aradığınız her türlü köpek oyuncakları için sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlgili Kategoriler: Köpek Zeka Oyuncakları, Diğer Köpek Oyuncakları

Kaliteli, Güvenli ve Eğlenceli Köpek Oyuncağı Çeşitleri

Köpeklerin temel güdüleri onların içlerinden gelir ve bunu engellemek kimi zaman zor olabilir. Oyunlar sayesinde bu güdülerin tatmin edilmesi ise mümkündür. Bu nedenle köpeğinizde ısırma eğilimi mevcutsa mobilyalarınızı ya da sizi ısırması yerine bir ısırma oyuncağı tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Benzer şekilde köpeğiniz arabaları ya da yoldan geçenleri kovalamaktan keyif alıyorsa doğru eğitimler ile bu davranışı köreltmeniz ve yalnızca frizbi, top gibi oyuncaklarını takip edip yakalamasını sağlayabilirsiniz. Gigwi Ball Sert Top ya da Trixie Köpek İpli Top Oyuncağı gibi ürünler de iyi birer seçenek olmaktadır. Yani bakıldığında aslında oyuncaklar yalnızca köpeğinizin eğlenmesi için tercih edilmemektedir. Köpek oyuncakları aynı zamanda köpeğinizin diş sağlığını destekler, onun egzersiz yaparak aktif kalmasını sağlar, psikolojik anlamda mutlu olmasını sağlar, iletişim kurma becerilerini geliştirir, zekasını geliştirir ve eğitimlerinin sağlanmasına yardımcı olabilir. Doğru oyuncakları doğru şekilde tercih ederseniz köpeğiniz için pek çok konuda yardımcı olabilecek bir oyuncak seçimi yapabilirsiniz.

Köpeğinize sunduğunuz oyuncakların ve beraber oynamanın onlara yaptığı uyarımlar algılarını açar ve sıkılmalarını engeller. Aksi halde köpeğiniz git gide huysuzlaşmaya, tembelleşmeye ve agresifleşmeye başlar. Hatta köpeğiniz depresyona bile girebilir. Köpek oyuncakları, sizlerin evde olmadığınız günlerde köpeğinizin yakın arkadaşı konumuna gelir veya yavru köpekler pelüş oyuncaklarla yatmayı severler. Onlara sunduğunuz doğru oyuncaklarla köpeğinizi yalnızlıktan uzak yaşam geçirmelerini sağlarsınız. Köpeğinizin zekasını geliştirmek, fiziksel aktiviteler yaptırmak ve sağlıklı psikoloji ile köpeğinizin sizin dediklerinizi yapması ve sizi dinlemesi için doğru oyuncakları ona sunmak önemlidir. Köpeğiniz sizin komutlarınızı dinlediği zaman ona en sevdiği oyuncağı sunmanız tıpkı ödül maması gibi olur. Köpek zeka oyuncakları ile sevimli dostunuzun eğlenirken gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Köpeğinize sunacağınız oyuncakların sağlık kurallarına uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Çabucak kırılacak, parçalanacak hassas oyuncaklardan uzak durmalısınız. Çünkü köpeğiniz parçalara ayırdığı maddeleri yutabilir. Tıpkı insanlar gibi köpeklerinde en sevdiği şekiller ve renkler vardır. Köpeğinizi tanıyarak hangi oyuncakları sevdiğini anlatabilir ve cinslerine göre uygun oyuncakları ona sunabilirsiniz. Sunduğunuz her oyuncak türü köpeğin psikolojik halini farklı etkiler. Dolayısıyla amacınızı belirledikten sonra oyuncağa karar vermelisiniz. Mesela pelüş oyuncaklar köpeğinizi yatıştırıcı etkiye sahipken, ebeveyn içgüdülerini uyandırabilir. Oyuncakların bazıları ötmektedir. Bu köpeğinizin agresif ve atak duygularını uyandırır. Köpeğinizi gözlemleyerek o oyuncakları vermemeye özen göstermelisiniz. Örneğin, Trixie Köpek Yüzen Naturel Kauçuk Frizbi gibi bir oyuncak, çoğu köpek tarafından sevilir.

Bazen köpeğinize ne çeşit oyuncak sunarsanız sunun sevmeyebilir. Onları oyuncaklara alıştırmanın ve sevdirmenin birkaç yolu vardır. Öyle körü körüne oyuncakları alıp önlerine atıp oynamalarını bekleyemeyiz. Köpeğinize aldığınız yeni bir oyuncağa onun alışması için sizin kokunuzun oyuncağa sinmesi gerebilir. Böylece köpeğinizin oyuncaktan sizi kokunuzu alır ve oyuncağa eşya gözüyle bakmaz. İlk kez sunduğunuz oyuncakla beraber köpeğinizle oynamalısınız. Eğer gizli ceplere sahip olan oyuncaklardan sunarsanız, içerisine ödül mamasını koyup köpeğinizi alıştırmayı deneyebilirsiniz. Son olarak köpeğinize sunacağınız oyuncakların fiyatları çok değişkendir. Satın almadan önce araştırarak köpeğiniz için en uygun oyuncağı seçebilirsiniz.

Köpek Oyuncakları ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Köpek Oyuncağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpeklerin birçoğu yeni oyuncakları görür görmez heyecanlanır. Köpeğinizle ve oyuncaklarla oynayarak onları ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. Köpeğinizle oynamaya vaktinizin olmadığı zamanlarda oyuncaklar onların en yakın arkadaşları olurlar. Köpeğinize içerisini mamalarla doldurabileceğiniz sert kauçuk oyuncaklar alabilirsiniz. Sert mamalar ya da yumuşak ikramlar ile dolduracağınız küçük yuvarlak tüpler, oyun içim mükemmeldir. Köpeğinizin ağzında tutarak taşıması ve çiğnemesi son derece kolaydır. Aynı zamanda onları ikramlar ile doldurmak köpeğinizi oyuncaklarla meşgul edecektir. Ayrıca bu kauçuk oyuncaklarla getir götür oynayabilirsiniz. Köpeğinizi sıklıkla bu oyuncaklarla oynuyorsa her hafta içerisine sağlıklı mamalarla değiştirmelisiniz.

Köpeğinizin bir diğer oyuncağı, römorkör oyuncaklardan olmalıdır. Römorkör oyuncakları köpeğinizle verimli zamanlar geçirmeniz için gereklidir. Köpeklerin çoğu, sahipleriyle veya diğer köpeklerle halat çekme oyunlarına bayılırlar. Römorkör oyuncakları genelde düğümlü uçtan kısa parça ya da bir ucunda minik sap olan deri, ip ya da ince hortumdan yapılabilir.

Köpeğinize ham deriden yapılan köpek kemiklerini almadan önce veterinerinize danışın. Ham deri kemikleri, plakları temiz tutmaya ve çıkarmaya yardımcı olduğundan köpeğinizin dişlerine yararlıdır. Köpeklerin çoğu ham derili kemikleri çiğnemekten büyük zevk alırlar. Fakat köpeğiniz için ham deri türlerinden hangisinin güvenli olduğunu öğrenmek için veterinerinize danışmalısınız. Çünkü bazı deri kemikler, köpeğiniz için boğulma tehlikesini oluşturabilir. Ham deri kemiklerine seçenek olarak daha sert ve muhtemelen ham deri kemiklerden daha uzun süreceğinden sert kauçuk oyuncakları kemik şeklinde düşünebilirsiniz.

Köpeğinize aldığınız oyuncakların kalitesiz malzemelerden yapılmamış olduğunu kontrol edin. Çünkü köpekler oyuncaklarla kapsamlı şekilde oynayacağından, çok fazla çiğneme, kemirme ve yalama yaparlar. Kalitesiz bir malzemeden üretilen oyuncaklar köpeğinizin sağlığı için risk oluşturur. Köpeğinize alacağınız oyuncağın etiketine bakarak karar vermelisiniz.

Satın aldığınız oyuncağın boyutu, köpeğinizin boyutu için tasarlanmış olmalıdır. Oyuncakların birçoğu belirli cinsteki köpeklerin boyutları dikkate alınarak tasarlanmıştır. Köpeğinize uygun oyuncağı almak için üzerindeki etikete bakınız. Eğer köpeğiniz yavru ise çok büyük bir oyuncak vermek onu hayal kırıklığına uğratır ve köpeğiniz onunla oynamayı bırakır. Aynı zamanda daha küçük cinsler için tasarlanan oyuncaklar daha büyük köpek cinsleri için tehlike arz edebilir. Çünkü bu oyuncakları ağzına alarak boğulma tehlikesi yaşayabilirler. Köpeğinizin çene büyüklüğüne dikkat ederek oyuncak seçebilirsiniz. Köpeğinizin oyuncağı, çenesine rahat oturmalıdır. Yani ne çok küçük ne de çok büyük oyuncaklardan olmalıdır. Son olarak köpeğinizin yaşı büyüdükçe onun oyuncaklarını değiştirmelisiniz.

Köpeklere Nasıl Oyuncaklar Sunulmalı?

Köpeklerin oyuncakları hem birlikte keyifli zamanlar geçireceğiniz hem eğlendireceğiniz hem de ona eğitim vereceğiniz oyuncaklardan olmalıdır. Köpeğiniz oyun oynamayı sevsin ya da sevmesin, sizlerle vakit geçirmeyi sevdiği için oyun oynamak istediğiniz zaman olumlu yanıtlar verecektir. Köpekler enerjilerini atmak için gezintiye gitmeli, koşmalı ve oyun oynamalıdır. İşte köpek oyuncakları bu noktada devreye girmektedir. Çeşit çeşit, renk renk, farklı doku ve seslerde köpek oyuncakları köpeğiniz için verimli saatlerin vazgeçilmezidir.

Köpek oyuncakları onların sadece enerjilerini atmak için değil aynı zamanda onların zihinsel ve fiziksel gelişimleri için çok önemlidir. Özellikle de yavru bir köpeğe sahipseniz diş çıkarma süreçlerinde tercih edilen kemirme oyuncakları onların hem kemirme ihtiyaçlarını giderir hem de eğlenceli zaman geçirmelerini sağlar. Her köpek için istisnasız şart olan egzersiz, onların sağlıklı yaşamaları için gereklidir. Özellikle de bazı tembel köpek cinsleri obeziteye yatkınlardır. Bu sebeple normalden fazla egzersize ihtiyaç duymaktadırlar. Köpeğinize her gün egzersiz yaptırmanın en iyi yolu oyuncaklardan geçiyor. Onlara her türlü sunduğunuz top ya da oyuncakla beraber oynayabileceğiniz basit oyuncalarla egzersiz ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Köpeğinizin türüne ve becerisine göre Frizbi de çok eğlenceli bir seçenektir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR