Sürüngen Lambası

Sürüngen lambası modelleri ile evcil sürüngen arkadaşınıza muhteşem bir yaşam alanı sağlayabilirsiniz. En kaliteli sürüngen lambaları için sayfamıza göz atabilirsiniz!

UVB Sürüngen Lambası ZOO’da!

Farklı özellikleri ile klasik aydınlatma ürünlerinden ve ısıtıcılardan çok daha farklı alanlarda hizmet sunmakta olan UVB sürüngen lambaları, sürüngenlerin yaşam alanlarının çok daha sağlıklı olması adına görev almaktadır. Bu lambalar aracılığıyla dezenfeksiyon sağlanabilir, hava temizleme gerçekleştirilebilir.

Yoğun ürün olmayan alanlarda kullanımı önerilen bu lambalar, sürüngenlerin bulundukları alan içerisinde herhangi bir rahatsızlığın ortaya çıkmasını engellemekle kalmaz, aynı zamanda sürüngeniniz için sağlıklı yaşam alanını korumaya yönelik şekilde üretilmiştir. Bu sağlıklı yaşam alanını sağlamak içinse sürüngenlerin doğal alanlarındaki aydınlatma ve özelliklerin sağlanabilmesi adına sürüngen lambalarının tercih edilmesi önerilmektedir. Siz de sürüngeninizin sağlığını korumak için ona Exo Terra Tropical Sürüngen Lambası UVB alabilirsiniz!

Deriye temas ettiği durumda D3 vitamininin sentezlenmesini tetikleyen UVB ışınları ile sürüngenlere aydınlatma olanağı sunan bu lambalar, sürüngenlerin deri ve cilt sağlığını olumlu yönde etkiler. Bu sayede sürüngenlerin herhangi bir cilt problemi yaşamasının önüne geçmek söz konusu olabilir ve çeşitli cilt sorunları önlenebilir.

Besinler ile alınan kalsiyumun sürüngenlere etki edebilmesi adına D3 vitamini gereklidir. Bu vitaminin mevcut olması nedeni ile kalsiyum vücuda etki edebilecek hale gelebilir ve sürüngenlerin sağlıklı yaşantısı için gerekli ürünlerden biri olarak kullanılabilir.

Kaplumbağa UVB Lamba Modelleri

UVB lambalar kaplumbağa ve benzeri pek çok sürüngenin kalsiyum emiliminin gerçekleşmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi adına gerekli olan ışınları sağlamakla görevli olan lambalara denir. Bu lambalar vasıtasıyla camın içerisinden geçemeyen UVB ışınlarının sürüngenlere nüfuz etmesi mümkün olabilmektedir.

Sürüngenlerin teraryumlarının içerisinde tercih edilen pek çok farklı lamba, farklı görevler ile kullanılır. Bu lambalar genellikle sürüngenlerin doğala yakın olan yaşam alanlarını sağlamak adına görevlidir. UVB lambalar da benzer işleme sahip olduğundan dolayı sürüngenlerin sağlığını desteklemeye yardımcı olan kalsiyumun emilimini gerçekleştirmek adına önemlidir.

Kaplumbağaların sağlığı adına aydınlatmanın ve farklı lambaların kullanımının önemi büyüktür. Farklı lambalar yardımıyla sürüngenlerin cilt rahatsızlıklarına sahip olması engellenir ve aynı zamanda çeşitli minerallerin emiliminin gerçekleşmesi sağlanabilir.

Bu lambalar özellikle de cam teraryumların iç kısmına konumlandırılır. Böylece teraryum içerisinde yer alan sürüngenler UVB ışınlarından yararlanabilirler. UVB ışınları camdan geçemediğinden dolayı teraryumların dışına konumlandırılan UVB lambaların sağlıklı ve etkili kullanımı söz konusu değildir. Bu nedenle de kaplumbağaların teraryumlarının içerisinde UVB lambaların tercih edilmesi son derece önemlidir.

Su Kaplumbağası Lambası ile İdeal Yaşam Alanı

Su kaplumbağalarının teraryumlarının içerisinde farklı lambaların ve aydınlatma ürünlerinin tercih edilmesi mümkündür. Bu ürünler kimi zaman su kaplumbağalarının sağlığını korurken kimi zaman da doğal alanlarını tam olarak yansıtabilmek adına kullanılmaktadır. Su kaplumbağalarının genel bağışıklıklarının desteklenmesi, sağlıklarının korunması ve cilt sağlıklarının olumsuz etkilenmemesi adına lambaların farklı özelliklere sahip olması beklenebilir.

Öncelikli olarak satın alınacak olan lambanın enerji harcama kapasitesine dikkat etmek gerekir. Yüksek enerji harcayan su kaplumbağası lambalarının hem enerji israfına neden olduğu söylenebilir hem de bütçeniz için zararlı bir kullanıma neden olabileceğinden bahsedilebilir. Bu nedenle de enerji verimliliğine sahip olan su kaplumbağası lambalarını kullanmak gerekmektedir.

Tercih edilecek olan lambanın kaplumbağanın sağlığı için etkili bir işleve sahip olması da son derece önemlidir. UVB ya da UVA gibi farklı ışınlar yayan lambaların kullanımı söz konusudur ancak bu lambaların hangi işlevde kullanıldığına dikkat etmek, kaplumbağanızın da sağlığını doğru şekilde desteklemenize yardımcı olabilecektir. Aksi takdirde herhangi bir işleve sahip olmayan lambaları kullanmanızdan söz edilebilir ve hatta kimi durumlarda çeşitli ışınları yayan lambalar su kaplumbağaları için zararlı dahi olabilmektedir.

Sürüngen Lambası Alırken Bunları Unutmayın

Bir sürüngen lambası satın alınacağı zaman mutlaka sürüngeninizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Her sürüngen lambası her sürüngen türü için gerekli olmayabilir ya da kimi zaman bu lambalar sürüngen türleri için zararlı olabilir. Bu nedenle de doğru seçimlerin yapılabilmesi adına sürüngen lambalarının dikkatli şekilde seçilmesi önerilmektedir. Örneğin su kaplumbağanız için UVB ışınlarına sahip olan lambaları tercih edebilirsiniz. Benzer şekilde farklı sürüngenlerin yaşam alanlarındaki ısıyı dengelemek adına farklı lambalar da satın alabilirsiniz.

Yalnızca ısı için değil aynı zamanda ışık ve gerekli ışınlar için de tercih edilen sürüngen lambaları, sürüngenlerin temel yaşam ihtiyaçlarından biri olarak görülebilir. Bu nedenle de uzun süreli kullanım sağlayan ürünler olmasına ve dayanıklı, kaliteli ürünlerin satın alınmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Tercih edilecek olan ürünün uzun ömürlü olması, sürüngenlerin de uzun süreli şekilde bu ürünleri kullanabilmesine olanak tanıyacaktır.

Tercih edilen sürüngen lambalarının enerji tasarrufu sağlayan ürünler olması önemlidir. Uzun süreli şekilde çalışacak olan bu lambaların yüksek enerji harcaması durumunda sürüngeninizin sağlığı korunabilir ancak yine de onun sağlığını korurken yüksek maliyetli bir teraryum alanı kurmuş olursunuz. Bu nedenle de sürüngen lambası satın alacağınız zaman mutlaka enerji verimliliği kapsamında iş gören bir sürüngen lambası almanız önerilmektedir.

Sürüngen Lambası ile İlgili Sık Sorulan Sorular
UVB Lamba Ne İşe Yarar?

Sürüngenlerin sağlığı için gerekli olan içerikleri tüketmesi ve sağlıklı bir yaşam alanında yer alması gerekmektedir. Ancak tüm bunlara ek olarak UVB ışınları sayesinde farklı ürünlerin emiliminin de gerçekleşmesi gerekmektedir. Örneğin sürüngenler her ne kadar kalsiyum tüketirse tüketsin, kalsiyumun emilimi için UVB ışınları gerekmektedir. Bu ışınlar ise özel UVB lambalar yardımıyla alınabilir ve sonrasında kalsiyumun vücutta kullanılabilir hale gelmesi söz konusu olabilir.

En genel anlamda UVB lambalar sürüngenlerin sağlığını destekleyici işleve sahiptir. UVB ışınları, cam ve benzeri alanlardan geçemez. Bu nedenle de sürüngenlerin teraryumlarının cama yakın şekilde konumlandırılmış olması dahi onların UVB ışınlarını alabilmesi adına yeterli değildir. Sürüngenlerin UVB ışınlarını alabilmesi için UVB lambalar gerekli olduğundan dolayı sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek adına sürüngeninizin teraryumunun içerisinde UVB lambanın yer alması gerekmektedir. Ayrıca bu lambaların teraryum camının hemen dışında konumlandırılması da sürüngeninizin UVB ışınlarını almasına engel olacağından dolayı lambanın teraryum camının içerisinde konumlandırılması gerekmektedir. Bu lambalar sayesinde sürüngenlerin sağlıklı bir yaşam için gerekli olan farklı ürünleri rahat şekilde kullanabilmesi kolaylaşır.

Sürüngen Lambası Şart Mı?

Sürüngen lambalarının tercih edilmesi son derece önemlidir çünkü sürüngenlerin doğal yaşam alanlarına yakın olan bir ortamda bakılması, onların sağlığı ve huzuru için gereklidir. Bu sebeple de sürüngen lambalarının tercih edilmesi, sürüngen bakımı için şarttır. Genel sağlığın korunmasında, üreme ve beslenme faaliyetlerinin düzenlenmesinde sürüngen lambalarının kullanımı gerekli olduğundan dolayı sürüngen bakımı sırasında bu ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Pek çok farklı ihtiyaca sahip olan sürüngenlerin en temel teraryum ihtiyaçlarından biri, sürüngen lambasıdır. Bu ürünler ile sürüngenlerin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi mümkün olduğundan dolayı teraryum içerisindeki dengeli yaşam alanını korumak adına mutlaka sürüngen lambalarının tercih edilmesi önerilir. Genel metabolizmanın düzenlenmesinden hastalıkların önlenmesine kadar pek çok alanda etkili işleve sahip olan bu ürünler, teraryumların içerisinde tercih edilmeli ve doğru şekilde seçilerek konumlandırılmalıdır. Doğru ürünlerin kullanımı ile sürüngenlere nitelikli bir yaşam alanı sunulabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR