₺45,00 KDV Dahil
₺70,00 KDV Dahil
₺47,00 KDV Dahil
₺70,00 KDV Dahil

Kemirgen Tasma

Kemirgen dostlarımız düzenli olarak dışarıya çıkarılması ve gezdirilmesi gereken bir yapıda olmazlar. Genellikle kendileri için hazırlanmış olan kafesin içerisinde olmaları ve belirli zaman aralıklarıyla ev içerisinde birkaç tur atmaları yeterli olacaktır. Ancak bazı durumlarda doğal ortamlarında zaman geçirmeleri için onlara imkânlar sunulabilir.
Doğayla iç içe bir alana gidildiğinde kemirgen dostlarımızın da ortaya götürülmesi ve orada zaman geçirmesi isteniyorsa kemirgen tasma ürünleri kullanılmalıdır. Bu ürünler sayesinde tavşanların çok geniş bir alanda hareket etmesi sağlanabilir. Ancak herhangi bir tehlike anında rahatlıkla tavşanlar korunacak ve sizlerden uzaklaşması engellenecektir.
Kemirgen tasmalarında en önemli etmen dostumuza zarar vermiyor oluşudur. Kedi ve köpeklerde kullanılan tasmalar boyun kısmında bulunur. Çünkü bu dostlarımızı boyun ve ense kasları oldukça gelişmiş düzeydedir. Tasmalar boyunlarına zarar vermez. Kemirgenlerde ise bu durum söz konusu değildir.
Kemirgenler için kullanılan tasmalar hiçbir zaman yalnızca boyun kısmından kontrol edilen bir ürün olmamalıdır. Kedi ve köpeklerde de bulunan vücut tasmaları kemirgenler için uygun olacak ürünlerdir. Satın alınacak olan kemirgen tasma ürünleri tavşanların tüm vücudunu eşit bir şekilde sarar. Böylece tasmadan yardım alındığı anlarda tavşanlar hiç zarar görmeyecektir.
Tasma kullanımı kemirgenlerde yalnızca tavşanlarda söz konusu olmamaktadır. Hamster ya da ginepig besleyen kişiler de tasma kullanımı ile birlikte evcil dostlarına biraz hareket özgürlüğü sunmayı tercih edebilirler.
Kemirgenler çok büyük ebatlarda olmadıkları için serbest bırakıldıklarında kaybolabilirler. Böyle bir durum söz konusu olmaması adına her zaman tasmalar kullanılacaktır. Çok uzun bir mesafeye kadar kullanılabilen bu tasmalar ile birlikte kemirgen dostlarımız özgürce hareket eder. Onlara ayrılan süre dolduğunda ise kemirgen tasma ürünleri ile kolayca yerleri bulunacaktır.