Kedi Maması

Evde bizimle muhteşem bir hayat sürmesini istediğimiz kedilerin beslenmelerine her zaman dikkat edilmesi gerekir. Genellikle kediler beslenme konusunda çok nazlı davranmıyor olsalar da onların beğendiği ve besleyici olan bir kedi maması satın alındığında gelişimi çok daha iyi bir şekilde ilerler. Kedi mamaları satın alınırken dikkat edilmesi gereken onlarca farklı etmen vardır. Burada asıl olan kediniz için besleyici bir mama seçilmesi, kedinizin lezzet olarak mamayı beğenmesi ve kullanımının kolay olmasıdır. Aksi halde mamadan verim almak çok mümkün olmaz.
Kedi mamalarını satın alırken her zaman içeriklerinin incelenmesi gerekir. Fiyata ya da markaya göre yapılan seçimler her zaman doğru bir seçim olmayacaktır. Genellikle kedi maması alınırken içeriğinde yer alan ana ürüne dikkat edilir. Bazen meyveli, bazen tahıllı, bazen de kırmızı ya da beyaz etli mamalar arasından seçim yapılır. Mamalardaki ana ürün kadar yan ürünler de önemlidir. Ana ürünün verdiği mineral ve vitamine ek olarak farklı eklentiler yapılmışsa mamalar muhteşem bir seviyeye gelebilir.
Kedi bakımında düzenli beslenme çok önemlidir. Bazı kedi türleri her gün aynı saatte yemeğini yemeyi ister. Eğer bu saatlerde yemekleri verilmezse huzursuz olmaya başlayacak ve etrafına zarar verecektir. Benzer bir şekilde kediler mamalarını beğenmezlerse de huysuzlanabilirler. Bu sebeple de birkaç farklı mamanın satın alınarak denenmesi önemlidir. Sizin için uygun olan birkaç farklı mamayı düşük miktarlarda satın alıp kedinizin tepkilerini inceleyebilirsiniz. Uygun olan mamayı bulduğunuzda yüksek gramajlı siparişler verebileceksiniz.
Mamaların kullanışlı olup olmaması birçok insanın dikkat etmediği bir unsurdur. Ancak mamalarınız yeteri kadar kullanışlı olursa bu durum kedinizle yaşamınızı daha kolay bir hale getirecektir. Mananın kullanışlı olması için belli başlı özelliklerinin olması şarttır. Uzun ömürlü olması, kokmaması, kolay muhafaza edilebilmesi ve kolay servis edilebilmesi kedi mamasını daha kullanışlı bir hale getirir. Bu özellikleri sağlayan bir kedi maması alarak kedi bakımını çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz.
zoo.com.tr'de ki tüm kedi mamalarına bu kategorilerden ulaşabilirsiniz;
Açık Kedi Mamaları
Kuru Kedi Mamaları
Konserve Kedi Mamaları
Kedi Ödül Mamaları

 

 

₺140,00 KDV Dahil
₺155,40 KDV Dahil
₺149,00 KDV Dahil
₺155,40 KDV Dahil