Kaplumbağa Yemleri

Kaplumbağa besliyorsanız, ona en iyi yemleri sunmak isterseniz. Evcil kaplumbağanız için aradığınız en kaliteli ve sağlıklı kaplumbağa yemleri ZOO’da!

Besleyici Kaplumbağa Yemleri

Kaplumbağaların beslenmesinde dikkat edilmesi gereken farklı pek çok nokta mevcuttur. Örneğin yem seçimi sırasında yemlerin içeriğine, kaplumbağanın tüketimine uygun olup olmadığına ya da yemin formuna dikkat edebilirsiniz. Benzer şekilde verebileceğiniz farklı sebze ve meyveler de mevcuttur ancak yalnızca sebze ve meyveler ile kaplumbağanızın eksiksiz şekilde beslenmesini sağlamanız mümkün olmayacaktır. Bu sebeple de kaplumbağanız için yemleri tercih ederek yem ile beslenen dostunuza sık sık sebze ve meyve de vermeniz tavsiye edilir. Kaliteli bir yem için tercihinizi Dajana Gammarus Sticks 250 ml + 50 ml Promo 108 gram adlı üründen yana da yapabilirsiniz.

Verilecek olan taze sebze ve meyveler hem kaplumbağanızın su, vitamin ve mineral ihtiyacını karşılar hem de onun damak tadına hitap eder. Ancak yine de yalnızca sebze ve meyvelerin tercih edilmesi kaplumbağaların eksiksiz beslenmesini sağlamaya yardımcı değildir. Bu nedenle de kaplumbağa yemlerini tercih ederek kaplumbağanızın iyi şekilde gelişmesine katkıda bulunmanız gerekir. Tercih edilen yemlerin içeriğine özen göstermelisiniz. Yemin içeriğinde katkı maddelerinin, koruyucu ya da yapar renklendiricilerin yer almaması gerekir. Buna ek olarak verilen yemlerin kaplumbağaların tüketimi için de uygun olması şarttır. Örneğin her kaplumbağa türü aynı boyuttaki yemi tüketemeyebilir. Bu sebeple de onun tüketimi için uygun boyutta olan yemi seçmeniz aslında kaplumbağanızın iyi şekilde beslenmesine yardımcı olabilecektir. Stick kaplumbağa yem çeşitleri bu açıdan idealdir. Dajana Gammarus Sticks 100 ml ile kaplumbağanızı memnun edebilirsiniz.

Seçilen yemlerin içeriğinde yeterli ve dengeli miktarda kalsiyum bulunması gerekir. Kabuğun sağlığı oldukça önemlidir ve kalsiyum da kabuk sağlığını koruyan ve kabuk gelişimini destekleyen önemli bir içeriktir. Bu nedenle de kaplumbağaların özellikle de kalsiyum içeriğine ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Kalsiyum içeriğine sahip olan farklı yemleri seçmeniz, kaplumbağanızın iyi şekilde gelişiminin sağlanmasına katkıda bulunur. Yemler hem kaplumbağaların sağlığını korur hem de enerji bakımından sebze ve meyvelere göre daha iyi bir seçenektir. Bu sebeple de sebze ve meyveler ile desteklenen bir yem programının oluşturulması şarttır. Yemlerin içeriğinde farklı vitaminler, mineraller ve besin içerikleri bir arada yer almaktadır. Bu sebeple de sebzelerde olduğu gibi tek bir vitamin ya da mineral içeriğinin tek seferde tüketimi söz konusu olmaz. Farklı içerikler bir arada ve dengeli şekilde tüketilebileceği için kaplumbağaların genel sağlığı ve gelişimi de daha iyi şekilde korunup desteklenebilmektedir. Dajana Kaplumbağa Yemi Gammarius 100 ml 10 gram, tam olarak böyle bir üründür.

Kaplumbağalar domates, marul, maydanoz, roka, yonca ve benzeri pek çok farklı sebzeyi tüketebileceği gibi elma, kavun, çilek, karpuz gibi farklı meyveleri de tüketmeleri mümkündür. Tüm bunlara ek olarak kaplumbağaların protein içeriği de tüketmesi gerektiğinden yemlerin ana yemek olarak tercih edilmesi aslında kaplumbağanın ihtiyaç duyacağı tüm besin içeriklerini tüketmesine katkı sağlar. Tüketilen yemlerin içeriğinde farklı deniz ürünlerinden ya da başka hayvansal kaynaklardan elde edilen protein içerikleri de yer alır. Meyve sebzeler ise kaplumbağaların ihtiyaç duyacağı protein içeriğinin tam anlamıyla karşılanmasını sağlayamadığından eksik bir beslenmeye ve gelişim ile sağlıkta problemlere neden olabilir.

Kaliteli Kaplumbağa Yemi ZOO’da!

Kabuğun sağlığı için kaplumbağa yemlerinin de gerekli içeriklere sahip olması gerekmektedir. Kalsiyum içeriği bakımından zengin olan kaplumbağa yemleri, sağlıklı kabuk gelişimini destekler. Bu nedenle de kaplumbağanız için satın alacağınız yemin içeriğinin kalsiyum bakımından zengin olmasına dikkat etmeniz önerilir. Kemiklerine sağlığına da destek sağlayan kalsiyum içeriği yemin içinde yeteri kadar bulunmalıdır. Yeteri kadar kalsiyum içeriğine sahip olmayan yemler kaplumbağaların iyi şekilde beslenmesini engeller. Durum böyle olunca da kaplumbağanızın hem kemiklerinin hem de kabuğunun sağlığı tehlike altında olabilir. Bu nedenle ona Dajana Tortoise Herbivore Kaplumbağa Yemi 1000 ml 220 gram sunabilirsiniz.

Farklı kaplumbağa yemi çeşitleri mevcuttur. Örneğin çubuk formunda, küçük granüller halinde farklı kaplumbağa yemlerini tercih etmeniz mümkündür. Bu yemlerin kaplumbağanızın türü için uygun olup olmadığını ise veterinerinize danışarak öğrenebilirsiniz. Farklı yemleri tercih ederek hem kaplumbağanızın damak tadına hitap eden içeriği öğrenmeniz hem de onun farklı besin içerikleri ile tanışmasını sağlamanız mümkündür. Bunun için Dajana Tortoise Herbivore Mini Stick de ideal bir seçimdir. Tercih edilen yemin doğal içeriğe sahip olması gerekir. Katkı maddeleri, koruyucu, renklendirici ya da yapay protein kaynaklarını içeren farklı ürünleri tercih etmemeniz gereklidir. Her bir besin içeriği yeteri kadar olmalıdır ve yemin içeriği de doğal içerikler ile hazırlanmalıdır. Doğal ve bitkisel kaynaklı kaplumbağa yemleri sağlıklı beslenmeye yardımcı olabilir.

Kaplumbağa Yemleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kaplumbağa Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaplumbağaların beslenmesinde dikkat edilmesi gereken pek çok farklı nokta vardır. Örneğin kabuğun sağlığı, kaplumbağanızın sağlığı için oldukça önemlidir. Sağlıklı bir kabuk içinse bol vitamin ve mineral içeriğinin yemlerin içinde yer alması gerekir. Ayrıca ek olarak verilen marul ve benzeri ürünlerin de kaplumbağanızın sağlığı için taze ve temiz olması gerekmektedir. Bu tip farklı noktalara dikkat etmeniz, kaplumbağanızın sağlıklı ve iyi şekilde beslenmesini sağlayabilir.

Beslenme programında yer alacak olan yemin öncelikli olarak kabuk sağlığı için gerekli olan vitamin ve mineralleri içermesi önemlidir. Vitamin ve mineraller yalnızca kaplumbağanızın kabuk ve kemik sağlığını korumakla ve geliştirmekle kalmaz. Aynı zamanda genel sağlık üzerinde de büyük etkiye sahiptir. Bu nedenle de tercih edilen yemin içeriğinde tüm vitamin ve mineral içeriklerinin dengeli şekilde yer alması önemlidir. Özellikle de kalsiyum, kaplumbağaların gelişimi ve sağlığı için son derece önemlidir. Gelişimin dengeli olması için yemin içeriğinde doğal içeriklerin yer alması gerekir. Yapay koruyucu ya da katkı maddesi gibi içeriklere sahip olan farklı yemlerin tercih edilmemesi önerilir. Bu yemler kaplumbağaların sağlığına katkı sağlamadığı gibi kaplumbağanızın rahatsızlanmasına da yol açabilecektir.

Verilecek olan yemlerin içeriğinde en azından %20 – 30 oranında protein yer alması gerekmektedir. Bu proteinin de doğal kaynaklı olması önemlidir. Balık, deniz canlıları gibi farklı ürünlerden elde edilen proteinlerin yer aldığı yemler kaplumbağaların sağlığını ve gelişimini iyi şekilde destekler. Tercih edilen yemlere ek olarak verilebilecek farklı destekleyici besinler ve mevcuttur. Örneğin kaplumbağalar marul, roka, maydanoz, havuç, incir yaprağı gibi farklı pek çok yeşillik ve sebze ile beslenmekten de keyif alır. Çok fazla yeşillik verilmesi ise ishal yaratabileceğinden dolayı kaplumbağanızın öğünlerine ek olarak yeterli miktarda yeşillik vermeniz önerilir. Bu sayede farklı ürünler ile sindirimi dengelemeniz ve farklı lezzetleri de doğal şekilde kaplumbağanıza vermeniz mümkün olabilir. Ayrıca taze meyve, sebze ve yeşillikler kaplumbağaların doğal şekilde vitamin, mineral ve su içeriklerini de vücuduna almasına yaradığı için bu ürünlerin düzenli tüketimi önerilir.

Kaplumbağa Yemleri Nasıl Olmalı?

Kaplumbağaların yemlerinin seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken farklı noktalar mevcuttur. Yemlerin içeriği, boyutu ya da kaplumbağanızın tüketimi için uygun olup olmadığı gibi pek çok konuda dikkatli şekilde hareket etmeniz önemlidir. Bu sayede onun beslenmesini iyi şekilde sağlayabilir, kaplumbağanızın eksiksiz şekilde beslenmesine destek olabilirsiniz.

Kaplumbağaların yemlerinin boyutunun kaplumbağanızın tüketimine uygun olup olmadığını bilmeniz gerekir. Küçük türlerin besleneceği yemlerin elbette daha küçük yapıda olması önemlidir. Benzer şekilde büyük boyutlu türlerin de daha büyük boyutlu yemleri tüketmesi gerekir. Küçük yemler büyük kaplumbağaların hem yem ihtiyacını karşılamaz hem de daha maliyetli olabilir. Bu nedenle de kaplumbağanızın iyi şekilde beslenmesini istiyorsanız öncelikli olarak yem boyutunun kaplumbağanız için uygun olup olmadığını bilmeniz gerekir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR