₺807,11 KDV Dahil
₺1.156,25 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.735,55 KDV Dahil
₺2.000,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.421,55 KDV Dahil
₺2.000,00 KDV Dahil

Köpek Gezdirme Tasması

Evcil köpeğiniz için köpek gezdirme tasması kullanmanız çok önemli. Sağlam, uzun ömürlü ve güvenli köpek gezdirme tasması modelleri için ZOO’nun koleksiyonuna göz atabilirsiniz!

Köpek Gezdirme Tasması ile Köpeğiniz Güvende!

Tasma, köpek yavrusunun ilk günlerinde onu güvende tutmak ve eğitimde size yardımcı olmak için kullanılacak önemli bir araçtır. Onların hayatlarının geri kalanında da kontrol ve iletişim için uygun bir araçtır. Kullanacağınız bir tasma, köpeğinizin yaşamı boyunca gereksinim duyacağınız en önemli araçlardan biri olacağı kesindir. Esasen tüm köpek tasmaları aynı temel amaca sahiptir: köpeklerimizi dışarıdayken güvende ve kontrol altında tutmak ve doğru kullanıldığında bir eğitim yardımcısı olarak hizmet etmek. Bunun için Doglife Easy Otomatik Gezdirme Tasması işinize yarayabilir.

İlk olarak, birçok ülkede yasalar, sahiplerinin köpeklerini halka açıkken tasmalı olmasını gerektirir. Bu güvenlik içindir! Tasmasız bir köpek, bir kazaya neden olabilir ve saldırganlık durumunda yavrularımızın kontrolünü sağlar. Köpek gezdirme tasması kullanmak, birçok açıdan avantaj sunar. Eğitim sırasında köpeklerimizle ilgilenmek ve onlarla iletişim kurmak için güvenli ve basit bir yol sağlar. Yavru köpeğinizin peşinden koşmasını ya da hamle yapmasını engeller; diğer hayvanları veya insanları potansiyel olarak korkutmaktan alıkoyar. Köpeğinizin uygunsuz yerlerde dolaşmasını önler. Bir kazaya neden olurlarsa, kendilerini ve belki de başkalarını yaralayarak yola çıkmalarını önler. Köpeğinize birkaç dakika boyunca ilgi gösteremezseniz, güvende olmaları için geçici olarak sabit kalmalarını sağlamanın kolay bir yoludur. Tüm bunları elde etmek için Ferplast Amigo Otomatik Şerit Tasma da kullanabilirsiniz.

Bunlarla birlikte, evcil hayvan ebeveynlerinin endişeleri, köpeği güvende ve gözetim altında tutmaktır. Yürüyüş veya egzersiz gibi günlük kullanım için hemen hemen her tasma uygundur. Bununla birlikte, eğer yavrunuz belirli bir davranışla mücadele ediyorsa veya belirli bir beceriyi eğitmeye çalışıyorsanız, seçtiğiniz tasma, sorunu daha da kötüleştiriyor ya da eğitiminizde yanlış iletişim yaratıyor olabilir.

En iyi Köpek Gezdirme Tasmaları ZOO’da!

Köpeklerin gezdirilmesinde kullanılan tasmalar, başta güvenliği sağlama konusunda köpekler için en gerekli aksesuarlardan biridir. Oldukça gerekli olmasından dolayı köpek gezdirme tasmalarını çeşitli modellerde ve renklerde bulmak mümkündür. Bu çeşitlilik köpeklerin; cinsine, kafa ya da gövde genişliğine, aktivite düzeylerine ve alışkanlıklarına göre değişiklik göstermektedir. Köpek gezdirme tasmalarını ise dışarıda gerçekleştirilen her aktivite için kullanılmaya özen gösterilmelidir. Çünkü tasma kullanmak köpekleri; olası tehlikelerden uzak tutmaktan kaçma ihtimalini ortadan kaldırmaya, istenmeyen durumların önüne geçilmesinden köpeğin kendini güvende hissetmesine kadar pek çok faydası bulunmaktadır. Bu nedenle köpeğin yürüyüş esnasında daha keyifli vakit geçirmesini sağlamak için tasma kullanımına dikkat edilmelidir. Bir Doglife Easy Otomatik Gezdirme Tasması bu açıdan fayda sunacaktır.

Köpek gezdirme tasmalarını kullanmanın önemi haricinde tasma seçiminin köpeğe uygun bir şekilde yapılmasının da önemi fazlasıyla büyüktür. Tasma seçimi yapmadan önce ilk olarak tasmanın hangi amaçla kullanılacağına karar verilmelidir. Köpeğin gezdirilmesi esnasında ona kontrol altında eğlenebileceği bir özgürlük alanı yaratılmak isteniyorsa eğer göğüs tasmaları uygun bir seçim olacaktır. Bunun dışında köpekle birlikte yapılan koşu planları için ise belden bağlamalı tasma seçenekleri en uygunu olacaktır. Aksi takdirde yanlış seçilen tasma mevcut konforu azaltarak köpeğin rahatsız olmasına neden olur. Uygun olmayan tasmanın düzenli olarak kullanılması durumunda da vücudun belli bölgelerinde sağlık sorunlarının ortaya çıkması olası ihtimaller içerisinde yer alır. Tasma seçimi yaparken köpeğin özellikle sahip olduğu alışkanlıklar olmak üzere tüm fiziki ve ruhsal özelliklerini analiz edilerek seçimler bu analizlerin sonuçlarıyla yapılmalıdır. Örneğin, köpeğinizin boyutu ile uyumlu olan tasma seçtiğinizden emin olmalısınız. Büyük ırk köpekler için Ferplast Amigo Otomatik Şerit Tasma Large uygun ürünlerden biridir.

Apartman dairesinde yaşayanların ya da bahçeli bir evde yaşayanların beslemek istediği hayvanlardan biri de köpektir. Köpek beslemek isteyen insanların, köpek beslemelerinin sebeplerinden biri de köpeklerin oynamayı çok seviyor olmalarıdır. Çünkü oyun oynamayı seven bu hayvanlar insanların hayatlarında yaşadıkları sıkıntıları, yorgunlukları atabilmeleri için bir çıkış yolu gibidir. Köpekler ile oyun oynamanın haricinde eğitim vermek de mümkündür. Bu eğitimlerin önemli bir parçası olan aksesuar da köpek gezdirme tasmasıdır. Köpeğiniz eğitimli olsa da eğitimsiz olsa da onu tasma ile gezdirmeniz daha doğru olacaktır.

Gezdirme tasması köpek için oldukça önemli bir parçadır. Tasma seçerken, hangi ürünün köpeğinize uygun olduğunu öğrenebilmeniz için öncelikle köpeğinizin ırkını, fiziksel özelliğini ve köpeğinizin yapısını bilmeniz ve ona göre bir seçim yapmanız gerekiyor. Örneğin, Doglife Easy Otomatik Gezdirme Tasması 5 m 25 kg gibi bir ürün, orta boy bir köpek için yeterlidir. Köpeğiniz küçük ise yürüyüşe çıkardığınız esnada küçük boyutlu bir tasma kullanırsanız onu rahatça kontrol edebilirsiniz.

Köpek Gezdirme Tasması ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Köpek Gezdirme Tasması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpeğinize gezdirme taşması almaya karar verdiğinizde ilk önce şu kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Bu köpeğinizin cinsi, köpeğinizin kilosu ve köpeğinizin boyu olacaktır. Her cins köpek için her şekilde ona uygun köpek tasması vardır. Ama köpeğe uygun olmayan küçük ya da büyük gelen tasma ile sevimli dostunuzu gezdiremez ya da eğitemezsiniz. Bu yüzden köpeğinize tasma satın alırken mutlaka ama mutlaka köpeğinizin özelliklerine göre seçip satın almalısınız. Aksi takdirde köpeğinize uygun olmayan tasmayı satın alırsanız köpek bundan hoşnut olamayacağından takmak istemez ve boş yere aldığınızı fark etmiş olursunuz. Hem de köpeğinizi dışarıda rahat bir şekilde gezdiremez, hiçbir şekilde eğitim dahi veremezsiniz. Bu yüzden köpeğinizi dışarıda kontrol edebilmeniz ve ona bir şeyler öğretebilmeniz adına, köpeğinizin vücut yapısına uyumlu olan köpek gezdirme tasması satın almanız doğru olacaktır.

Köpek tasmalarının günümüzde köpek sahiplerinin işine ne kadar yaradığını ve pratik bir ürün olduğu bilmelisiniz. Bu yüzden köpek tasmaları bir süs, aksesuar değil köpek sahipleri için gerçek bir ihtiyaçtır. Bu nedenle gereksinimlerinize uyan bir tasma seçtiğinizden emin olun.

Köpeğiniz eğer henüz yavru ve küçük ise ona en uygun tasmayı almak şart olacaktır. Onun için büyük, sert tasma almak yanlış bir durumdur. Daha küçük ve yumuşak yani onu rahatsız etmeyecek tasma almanız gerekir. Köpeğiniz için ilk defa tasma alacak iseniz seçim yaparken ekstra özen göstermelisiniz. Çünkü ona en rahat ve en kaliteli olan tasmayı satın almak önemlidir. Ama köpeğiniz normal orta yaşta ise onun için büyük, sert tasma tercih edebilirsiniz. Çünkü onu zapt etmek küçük yavru köpek gibi kesinlikle kolay olmayacaktır. Aksine onu zapt etmek oldukça zordur. Bu nedenle büyük ırklar için köpek gezdirme tasması satın almaya dikkat etmelisiniz.

Köpek Gezdirme Tasması Nasıl Olmalı?

Köpekler çok fazla yürüyüşe ihtiyaç duyar. Bunun bariz nedeni, her canlıda olduğu gibi tuvalet giderlerini karşılamak için dışarı çıkmaları gerektiğidir. Sıklık, türe bağlıdır. Ancak, doğanın çağrısına bakmak için serbestçe dolaşabilecekleri çitle çevrili bir avlusu olmayan bir apartman dairesinde veya evde yaşıyorsanız, odadaki yetişkin olarak onları dışarı çıkarmaktan siz sorumlusunuz. Ama bundan daha fazlası var. Köpeklerin çok fazla egzersize ihtiyacı vardır. Enerjilerini yakmaları ve diğer canlılarla sosyal etkileşim halinde olması gerekmektedir. Yürüyüşler, pek çok canlı gibi evcil hayvanların da günlük ihtiyacı olmaktadır ve bu, köpeğinizin tasmasının çok önemli bir köpek aksesuarı olduğu anlamına gelir.

Köpek gezdirme tasması ise önemli güvenlik ve eğitim araçları görevi görür. Evcil hayvanınızın ihtiyaç duyduğu düzenli egzersizi ve açık havada zaman geçirmesini sağlar. Ayrıca, elinizde birden fazla tasma bulundurmak genellikle yararlıdır. Böylece farklı senaryolar ve durumlar için hazırlıklı olursunuz. Örneğin; geniş bir açık alanda yürüyüş yaparken gerçekten uzun bir tasma kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak standart uzunluktaki bir tasma, günlük yürüyüşler için en iyi sonucu verir. Günlük kullanım için sevimli ve işlevsel bir tasma arıyorsanız, ZOO’daki köpek gezdirme tasması modelleri mükemmel seçenekler sunar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR