Çelik Kedi Kabı ile Sağlıklı ve Hijyenik Mama Yeme Keyfi

Çelik kedi kabı, patili dostlarımız için en iyi malzemelerden biri. Onların sağlığını destekleyen ve hijyenik şekilde mama ve su tüketmelerine olanak tanıyan kaliteli çelik kedi kapları ZOO koleksiyonunda!

Kedilerin sağlıklı ve konforlu şekilde mama ve su tüketebilmeleri için kaliteli kaplara ihtiyaç duyulur. Çeşitli malzemelerden üretilen kaplar bulunmaktadır. Bu kaplardan en kaliteli ve sağlıklı olanı çelik kedi kaplarıdır. Çok dayanıklı ve sağlıklı olan çelik kaplar, kedi sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilir. Genelde paslanmaz çelikten üretilen kedi kapları, ek bir koruyucu katmanla kaplandığı için ekstra dayanıklıdır. Bundan dolayı hareketli ve kabı aşındırmaya meyilli bir kediye, bu kaplardan tercih edilmesi gerekir. Flamingo Bella Mama Kabı da tam olarak böyle bir üründür.

Çelik kaplar, çeşitli boylarda ve ağırlıklarda üretildiği için kediye en uygun olanın seçilmesine imkân tanır. Enerjik ve meraklı olan kedi yemeğini yerken kabı hareket ettirebilir, mamanın ve suyun dökülmesine neden olabilir. Ancak ağır ve tabanı kaymaz çelik kedi kaplarında bu tür durumlar yaşanmamaktadır. Kedi öğününü tüketirken ne kadar hareket ederse etsin kaplar kaymaz taban sayesinde hareket etmemektedir. Bunun için Zampa Kaymaz Tabanlı Ahşap Desenli Metal Kedi Mama-Su Kabı satın alabilirsiniz.

Çelik kedi kapları, kedilerin sağlığı için herhangi bir risk oluşturmamaktadır. Kalitesiz malzemeden elde edilen kedi kapları çok çabuk çizilip, aşındığı için zamanla bu aralıklarda mikrop ve bakteri biriktirmeye başlar. Biriken bakteri ve mikropları kedi mama ve suyu ile beraber tüketeceği için oldukça zararlıdır. Bu kaplar sürekli yıkansa da tamamen hijyeni sağlanamamaktadır. Ancak çelik kedi kaplarında böyle bir olumsuzluk söz konusu değildir. Bu kaplar aşınmaya ve çizilmeye dayanıklı olduğu için herhangi bir bakteri veya mikrop birikintisi oluşturmamaktadır. Son derece hijyenik kullanım sağladıkları için elde veya bulaşık makinesinde pratik şekilde yıkanabilirler. Uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılmaya olanak sağladığı ve kedilerde herhangi bir risk oluşturmadığı için bu kapların önemi büyüktür.

En İyi Çelik Kedi Kabı Modelleri ZOO’da!

Çelik kedi kabı, kedilerin öğünlerini sağlıklı ve konforlu bir şekilde tüketebileceği kaplardan biridir. Bu kaplar diğer kaplara kıyasla çok daha kalitelidir. Çelik maddesinde herhangi bir kimyasal boya olmadığı ve bakteri üretimine izin vermediği için kedilerin sağlığını olumsuz etkilememektedir. Ayrıca çelik kedi kapları oldukça dayanıklı ve sağlam bir yapıda olduğu için herhangi bir kırılma veya çatlama oluşmamaktadır. Bundan dolayı çok uzun süre kullanılma imkanı tanımaktadır.

Çelik kedi kapları kolay temizlenebilir ve kurulanabilir olduğu için kedi sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Paslanmaz çelikten üretilen mama ve su kapları ise ek bir koruyucu katmana sahip olduğu için çok daha dayanıklıdır. Kedi çok hareketliyse, paslanmaz çelik kaplar dökülmeyi ve olası devrilmeleri önlemek adına iyi bir tercihtir. Kedi ne kadar hareket ederse etsin, paslanmaz çelikten üretilen kaplar en iyi korumayı sağlayacaktır. Örneğin, Flamingo Trimond Kedi Mama ve Su Kabı bunları en iyi şekilde sunar.

Çelik kedi kap modellerinden su ve mama kabı olarak iki adet tercih edilmektedir. Bu kaplardan ayrı ayrı almak yerine birbirine monte edilen kap modellerinden de alınabilir. Eurodog Ayarlanabilir İkili Çelik Mama ve Su Kabı bunun için iyi bir seçimdir.

Bunun yanı sıra, çeşitli renk ve desenlerde de çelik kapları mevcuttur. Turuncu, kırmızı, mavi, gri, pembe, mavi ya da dilenen herhangi bir renkte ve desende, her kedinin dikkatini çekecek modeller bulunmaktadır. Bu kapların iç yüzeyi metal, dışı ise çeşitli renklere sahip olabilmektedir. Bu kapların altında bulunan plastik kaymazlar ise güvenli bir kullanım sunmaktadır. Bununla beraber, mama ve suyu ayrı koymaya uygun ikili ve üçlü çelik kaplar bulunmaktadır. Bu kapların oval olanlarının dışında kareli olan modelleri de bulunmaktadır. Evde birden fazla kedi bulunuyorsa üçlü modellere de bakılabilir. ZOO koleksiyonunda yer alan Orijin Oripet Ayaklı İkili Krom Kaplama Mama Kabı da harika bir tercih olacaktır.

Depolu çelik kaplar ise mama ve suyu rahatlıkla görebilme imkanı sağlar. Çelik mama ve su kaplarında renkli, desenli ve ikili-üçlü krom kaplama modellerinde geniş bir çeşitlilik vardır. Bu kaplarda bulunan kanca askısıyla istenilen bölüme kapları asmak mümkündür. Her kedinin dikkatini çekecek ve ihtiyacına cevap verecek çelik kaplardan tercih ederek kedinin konforlu ve sağlıklı beslenmesine yardımcı olunabilir.

En İyi Çelik Kedi Kapları

Bir kedi sahiplenildiğinde ona alınacak ürünlerin başında mama ve su kapları gelir. Kedilerin mamalarını sağlıklı bir şekilde tüketebilmeleri için kapların önemi büyüktür. Bu kaplar arasındaki çelik kedi kapları diğer kaplara kıyasla çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlardan bir tanesi oldukça sağlam ve dayanıklı olmasıdır. Paslanmaz çelikten üretilen bu kaplar, paslanmaya karşı çok dayanıklı olurlar ve kolay kolay darbe almazlar. Kedi çok hareketliyse ve diğer kapları sürekli aşındırıyorsa, bu durum çelik kaplarda yaşanmayacaktır. Siz de kediniz için iyi bir çelik kap arayışındaysanız; tercihinizi Flamingo Hermosa Mama Kabı gibi bir üründen yana da kullanabilirsiniz.

Çelik kedi kapları güvenlik açısından da oldukça avantajlıdır. Kalitesiz materyal içeren kedi kaplarında zamanla çizilmeler, aşınmalar ve yarıkların oluşması mümkündür. Bu aşınmalara dolan mama parçaları zamanla bakteriye, mikroba dönüşmekte ve kedinin sağlığını riske atmaktadır. Ancak paslanmaz çelik kaplarda bu durum geçerli değildir. Çelik kaplar çizilmelere ve aşınmalara karşı son derece dayanıklı olduğu için bakteri biriktirmez. Bunun yanı sıra son derece hijyeniktir ve bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur. Kullanımı kolay olan bir çelik mama kabı istiyorsanız; Trixie Kedi Mama ve Su Kabı Paslanmaz Çelik de doğru bir seçim olabilir.

Çelik kaplar mamaların kokusunu içerisine hapsetmez, bu da çelik kapların diğer kaplara kıyasla daha hijyenik olduğunu kanıtlar. Bu kaplar, hassa cilde sahip olan kediler için de harika bir seçenektir. Kediler mamasını ve suyunu tüketirken bıyıklarını sürekli kaba sürttüğü için zamanla tahriş olurlar. Çelik kaplarda bu durum geçerli değildir. Kediye herhangi bir tahriş yaşatmadığı gibi kedinin çenesini de olumsuz etkilemez.

Çelik kaplar, her beğeniye ve zevke hitap edecek çeşitliliğe sahiptir. Tekli, ikili ve üçlü olabildiği gibi stant şeklinde de çelik kaplar mevcuttur. Bu tür ürünler kedinin çeşitli mamalarını ve suyunu aynı anda sunma imkânı vermektedir. Bu kapların altında bulunan kaliteli lastikler de ürünün kaymasını engellemekte ve kedinin yiyeceğini devirmeden, kaydırmadan tüketebilmesini sağlamaktadır. Çelik kaplar hem kedinin sağlığı için hem de sahiplerinin konforu için çok avantajlı kaplardır.

Çelik Kedi Kabı ile Sağlıklı ve Hijyenik Mama Yeme Keyfi ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Çelik Kedi Kabı Sağlıklı Mı?

Kedilerin günlük yaşamında en sık kullandığı mama ve su kaplarının önemi büyüktür. Bu kapların sağlıklı ve güvenilir malzemelerden üretildiğine emin olunmalıdır. Piyasada çeşitliliğe sahip olan kedi mama ve su kaplarından biri çelik kedi kaplarıdır. Kedilerin mama ve suyunu sağlıklı bir şekilde tüketebilmelerine olanak tanıyan çelik kaplar gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Çelik kedi kapları son derece sağlam ve dayanıklı kaplar olduğu için kedinin sağlığı açısından herhangi bir risk oluşturmazlar. Bu kaplar paslanmaya karşı dayanıklı olurlar ve çizilme, kırılma, aşınma gibi durumların yaşanmasına imkân tanımazlar. Kalitesiz malzemelerde üretilen kedi kaplarının aşınmalarına, çiziklerine ve yarıklarına dolan mama parçaları zamanla mikroba, virüse ve bakteriye dönüşür.

Çelik kaplarda bu tür aşınmalar olmadığı için herhangi bir bakteri veya virüs oluşması söz konusu değildir. Bu kaplar çok hijyeniktir ve temizliği kolayca yapılabilmektedir. Çelik kedi kapları mama kokularını içerisine hapsetmez, elde veya bulaşık makinesinde kolay bir şekilde temizliği sağlanabilir.

Çelik kedi kapları, cildi hassas olan kediler için de oldukça sağlıklı ürünlerdir. Mama ve suyu tüketirken burnu veya bıyıkları sürekli kaba değen kediler zamanla tahriş olmaya başlarlar. Ancak kaliteli ve kedinin güvenliği açısından herhangi bir tehlike oluşturmayan malzemelerden üretilen çelik kaplarda böyle bir şey yaşanmaz. Kediler için çok sağlıklı olan çelik kapları, elbette gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Çelik Kedi Kabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çelik kedi kabı, kedinin mama ve suyunu sağlıklı bir biçimde tüketebilmesi adına tercih edilen kaplardan biridir. En doğru çelik kedi kabını alabilmek için köpeğin yaşını, büyüklüğünü, cinsini ve yemek yeme tarzını göz önüne almak gerekir. Bu aşamada, kedinin ne sıklıkla yemek yediği, ıslak veya kuru mama tüketip tüketmediği ve mama türüne göre az veya çok yiyip yemediği önem arz etmektedir.

Çelik kedi kabının konulan yemekten dört kat daha büyük olması gerekir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir detay da kedinin yaşı ve kilosudur. Yetişkin ve kilolu kediler için derin çelik kabı tercih etmek gerekir. Küçük kediler için çelik kap çok derin olmamalıdır. Ayrıca olabildiğince geniş bir kap olmalı ki, kedi mama ve suyunu tüketirken bıyıkları kabın kenarına değmesin. Kedinin mama ve suyunu daha kolay ve güvenli şekilde tüketebilmesi için hafif derin ve geniş bir çelik kabın alınması çok doğru olacaktır.

Yavru kediler için daha sığ bir çelik kap almak daha kullanışlı olacaktır. Derin ve çok geniş kaplar, yavru kedilerin mama ve suyuna ulaşabilmesini engeller. Bu yüzden yavru kediler için daha sığ bir çelik kap tercih ederek, kedinin kolay ve zahmetsiz şekilde mamasını ve suyunu tüketmesi sağlanabilir.

Çelik kapların yerden hafif yüksekte olması ergonomik açıdan daha kolaylık sağlar. Kedi ağzının hemen midesinin üstünde kalarak mamasını ve suyunu tüketmesi tavsiye edilmektedir. Bundan dolayı tekli, ikili veya üçlü çelik kaplardan hafif yüksekte olanlarının tercih edilmesi önerilmektedir.

Çelik kedi kasesinin alt kısmında kauçuk tabanın yer aldığından emin olunmalıdır. Kauçuk tabana sahip çelik kaseler, meraklı ve heyecanlı kedilerin mamalarını dökmesini önler. Bunun yanı sıra, çelik kabın ağır olduğundan emin olunarak alınması, mamanın dökülme ihtimalini azaltacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR