Kuru Kedi Maması

Kedi maması denildiğinde akla hemen kuru ve yaş mamalar gelir. Bazı kişiler kuru mamaları tercih ederken bazı kedi sahipleri her zaman yaş mamadan yanadır. Kuru kedi maması kendine has avantaj ve dezavantajlar barındırır. Bunları göz önünde bulundurarak tercih edilirse sorunsuz bir şekilde kullanımına uzun süre devam edilebilir. Kuru mamanın dezavantajlarını ortadan kaldırmak için yaş mama ile karıştırılıp kullanımı da söz konusu olabilir. Ancak bu bilinçsiz bir şekilde yapıldığında belli başlı besin maddeleri kediye aşırı derecede verilmiş olur bu da onun ciddi şekilde zarar görmesi anlamına gelecektir.
Mama satın alırken ne kadar yüksek gramajda mama alırsanız ödemeniz gereken birim fiyat o kadar düşük olur. Ancak bir yandan mamanın depolanmasındaki zorluklar bir yandan da mamanın bayatlıyor olması yüksek gramajda mama almayı engellemektedir. Kuru mamalarda bayatlama ve bozulma sorunları çok fazla ortaya çıkmaz. Bu sorunlar yaşanmadığı için yaş mayalara göre çok daha yüksek gramajda ekonomik paketler satın alınabilecektir.
Yaş mamaların belirli bir hazırlama süreli bulunmaktadır. Kavanozundan ya da kutusundan düzgün bir şekilde çıkarılması ve mama kabına aktarılması gerekir. Bu durum çok fazla zaman almıyormuş gibi gözükse de hızlı bir hayat temposuna sahip olan kişiler için zor olabilir. Tercihinizi kuru kedi maması yönünde kullanırsanız hazırlama derdiniz olmayacaktır. Mamayı kutusundan ya da sakladığınız kavanozdan direkt olarak kaba aktarabilirsiniz. Kaşık ya da benzeri ürünlerle sıyırmak veya farklı bir malzeme eklemenize gerek olmaz.
Bildiğiniz gibi kediler son derece temiz ve asil canlılardır. Her zaman kendilerini temiz tutmayı başarırlar. Ancak konu etrafı temiz tutmak olduğunda çok dikkatli canlılar olduğunu söylemek zordur. Yaş mamaları tercih ettiğinizde etrafı sürekli olarak temizlemeniz gerekebilir. Kediler yemekleri yerken etrafa sıçratabilir ya da kaplarını devirebilirler. Böyle durumlarda kuru kedi maması tercih etmişseniz endişe etmenizi gerektirecek hiçbir durum olmayacaktır. Etrafa saçılan birkaç parça mamayı elinizle alarak ortalığı birkaç saniyede temizleyebilirsiniz.

 

 

₺149,00 KDV Dahil
₺170,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
₺449,00 KDV Dahil
₺530,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺125,00 KDV Dahil
₺130,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Ücretsiz Kargo
₺225,00 KDV Dahil
₺300,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺112,00 KDV Dahil
₺140,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo