₺4,00 KDV Dahil
₺4,80 KDV Dahil

Kuş Krakerleri

Evlerde beslenecek olan kuşlar için muhteşem kafesler alındıktan sonra en uygun yemler alınmaya çalışılır. Eğer kuş için alınan yemler doğru olursa kuşlar son derece uzun yaşayacak ve sağlık problemleri ile boğuşmayacaktır.
Kuşların düzenli olarak tükettikleri yemlerin yanı sıra kuş krakerleri de bulunmaktadır. Bu ürünlerin yemlerden farklı olarak kafese asılan ve kuşların belirli zaman aralıkları ile gagalarıyla kopararak tükettikleri ürünlerdir. Kuş besleyen kişiler için olmazsa olmaz ürünler arasında yer alır. Besleyicilik özelliğinin dışında faydalarından da bahsedilebilir.
Kuşlar vahşi doğada gagalarının bakımı için ağaç kavuklarını ya da diğer doğal ürünleri kullanırlar. Ancak evlerde beslenen kuşların böyle bir şansı olmaz. Gagalarının sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için onlara nispeten sert ürünlerin verilmesi gerekmektedir.
Kuşların beslenmesinde önemli bir yere sahip olan krakerler aynı zamanda gagaların gelişimine de katkı sağlar. Sürekli olarak yemlik üzerinden yemlerini tüketen kuşlarda gaga tembelliği yaşanacak ve gagaları uzun vadede sağlık problemleri yaşayacaktır. Ancak kuş krakerleri ile bu sorunlar rafa kaldırılabilir.
Kuş krakerlerinin en önemli özelliklerinden bir tanesi besleyiciliğidir. İçerisinde yer alan faydalı vitamin ve mineral oranı son derece yüksektir. Bu sebeple de kuşların sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için önemli etmenlerden bir tanesidir.
Kafeslere eklenecek olan kuş krakerleri belirli zaman aralılarıyla kullanılmaktadır. Devamlı olarak kuşların bu ürünler ile beslenmesi doğru olmaz. Belirli zaman aralıkları ile kafeslere krakerlerin konması gerekmektedir. Böylece gerektiği seviyede vitamin ve mineralleri alan kuşlar doğru bir şekilde büyüyüp gelişirler.
Alınacak olan krakerlerin lezzeti de önem arz etmektedir. Eğer besleyicilik düzeyi yüksek olduğu için kuşunuzun beğenmediği bir krakeri almayı tercih ederseniz sonuç sizin için hüsran olabilir.