Kuş Krakerleri

Kanatlı dostlarımız dünya üzerinde bulunan en hassas canlılardan bir tanesidir. Kafes içerisinde yaşayan bu hassas kuşlara en iyi şekilde bakılması gerekir. Kuşların beslenmesi için yemlerle beraber düzenli şekilde kuş krakeri verilmesi şarttır. Sağlıklı, taze ve kaliteli kuş krakeri çeşitleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Besleyici Kuş Krakeri Çeşitleri ile Kuşunuzun Sağlığını Destekleyin

Kuş krakerleri kanatlı dostlarımıza özel üretilen ve onların sağlığına çok büyük katkılarda bulunan ürünlerdir. Kuş krakeri, kuşların en sevdiği ve besleyici özelliği olan besinlerden yapılmaktadır. Kuşlar meyveli, ballı ve yumurtalı olan kuş krakerlerini yemeyi çok severler. Yani kuş kraker çeşitleri kuş yemlerinden farklı olarak başka aromalarda içerir. Bu yüzden kuş krakerleri ödül niteliği de görürler. Kanatlı dostlarımızı mutu etmek için kuş krakeri alınabilir ve mutluluklarına mutluluk katılabilir. Kanatlı dostlarımız kuşlar omnivor canılardır. Fakat birçok canlı gibi kuşlarda karbonhidrat veya protein bakımından bir ağırlığı olmaksızın bütün besin tiplerini tüketirler. Gold Wings Classic Ballı Muhabbet Kuşu Krakeri gibi bir ürün, kuşunuzun sağlığını destekleyecek niteliktedir.

İnsanlar için tüketim miktarları diğer gıda türlerinden daha düşükken, mesela yırtıcı canlılarda çok yüksek protein tüketimleri söz konusudur. Kuşlar için ise bu ayrımlar söz konusu olmamaktadır. Her türden besini eşit miktarlarda veya değişen ağırlıklarda tüketebilirler. Bundan dolayı istedikleri oranda kuş krakeri tüketmelerinin hiçbir sakıncası yoktur. Yapılan araştırmalarda kanatlı dostlarımız kuşların daha uzun ömürlü ve sağlıklı olabilecekleri bir beslenme dengesi söz konusudur. Kuş krakerleri ise tam olarak bunu sağlamak adına üretilmektedir. Besin değeri sebebi ile kanatlı dostlarımızın metabolizmasının daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan kuş krakerleri, hem besleyici değeri olması hem de eğitim için kullanılması büyük bir öneme sahiptir. Özellikle meyve aromalı olanları, kuşların damak tadına da hitap etmektedir. Gold Wings Premium Meyveli Paraket Kraketi de böyle bir üründür.

Kuş kraker çeşitleri insanların kullandıkları gibi paketli olan krakerlere benzememektedir. Pek çok besin unsurlarının bir araya getirilerek sıkıştırıldıktan sonra bal vb. yapıştırıcı besinler ile bütünleştiği kuş krakerleri esasında sıkıştırılan bir besin çubuğudur. Kuş krakerleri çeşitleri tüm ürünlerin besin değerleri ve içerikleri oldukça yüksek olup, kuşların sağlığına büyük yarar sağlar. Bu krakerler içeriğinde yağ, protein, selüloz (posa), vitamin, mineral ve karbonhidrat bulunan bu krakerler simit ya da baget biçiminde de üretilmektedir. Kuşlar kuş krakerlerini tüketmekten çok hoşlanır. Bu krakerler onlar için hem lezzetli bir bombardımandır hem de vakit geçirmeleri için bir araçtır. Kuşların kafeslerinde sürekli kuş krakeri bulundurmak, kuşların tüylerinin daha da canlı ve parlak olmasını ve elbette sağlık durumlarının da daha iyi olmasını sağlayacaktır. Örneğin, Quik Ballı Yumurtalı Kanarya Krakeri ile kanaryanızın sağlıklı tüylere sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Kuşların tüketirken çok mutlu oldukları bu krakerler çeşitli aromalarda olduğu için kuşların leziz beklentilerini eksiksiz olarak karşılamaktadır. Bu krakerler düzenli verilmediği zaman ödül olarak değerlendirildiği için kuşlara eğitim dönemlerinde büyük katkılar sunar. Kanarya krakeri, muhabbet kuşu krakeri ve papağan krakeri gibi alternatifler olan kuş krakerleri kuşlar tarafından büyük bir keyifle tüketilmektedir. Kuşların bu krakerleri tüketmesi hem leziz bir yiyeceği yemeleri hem de oyun oynayarak egzersiz yapmalarını sağlar. Kuşlara eğitim zamanlarında oldukça yarar sağlayan ve iyi sonuçlar veren krakerler eğitim dışında da kullanılır. Bu krakerlerin içeriğinde bulunan besinler, mineral ve vitamin ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte gelişimsel ihtiyaçlarını da karşılamaya faydalı olmaktadır. Meyveli kuş krakerleri ve ballı kuş krakerleri en çok tercih edilen kuş krakerleri arasında yer almaktadır. Papağanların, kanaryaların ve muhabbet kuşlarının gereksinimlerini karşılayan bu ürünler kuşların gelişimi için gereklidir. Ayrıca kuş krakerlerinin düzenli şekilde kullanılmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır. İstediğiniz zamanlarda kuşlara kraker verip onların gelişimlerine katkılarda bulunulabilirsiniz. Quik Meyveli Muhabbet Kuşu Krakeri 3’lü paket satın alarak, kuşunuza kraker sunumunu kolaylaştırabilirsiniz.

Kuş Krakeri: Kuşların Beslenmesinde Vazgeçilmez Ürün

Kuşlar dünyadaki en hassas canlılardandır. Kafeste yaşamlarını sürdüren bu hassas canlılara elimizden geldiğince en iyi şekilde bakmak gerekir. Kuşların beslenmelerinde yemlerin öneminin büyük olduğu kadar kuş krakerlerinin de önemi büyüktür. Kuş krakerleri kanat dostlarımız için en iyi şekilde üretilen ve sağlıkları açısından çok faydalıdır. Örneğin, düzenli şekilde sunulan Jungle Ballı Tava Muhabbet Kuşu Krakeri 10’lu paket bile kuşunuzun sağlığını iyi bir şekilde destekleyecektir.

Kuşlar için en büyük ödül ve ihtiyaç onlarla ilgilenmek ve sevgi göstermek olsa da kuş krakerleri de onları mutlu etmek için iyi bir üründür. Pek çok farklı lezzette ve çeşitte üretilen kuş krakerleri kuşların pozitif davranışlarının pekiştirilmesini sağlar. Kuşlara verilen krakerleri ödül olarak kullanıyorsanız zamanlanmasının doğru ayarlanması gerekir. Sahibiyle kurduğu bağların güçlenmesi ve sahibine hızlı bir şekilde alışması için verilen kuş krakeri hangi davranışlarının tekrar edilmesi isteniyorsa eğer o anda verilmelidir. Kuş sizden kaçtığı zaman veya agresif hareketlerde bulunduğunda bu krakerlerin verilmemesi gerekir. Bu kraker kuşlara özel üretilir ve hem lezzetli hem de besleyici olan özelliğiyle kuşlara büyük yarar sağlamaktadır.

Kuş krakerlerinin kuşlara özel üretilmesi, hem sağlıklı hem de doğru olduğu anlamına gelmektedir. Krakerlerin çeşitliliğe sahip olması, kanatlı dostunuzun ağzına uygun olan kraker hangisiyse onu alacağınız anlamına gelir. Kuşların sağlığı ve mutlu olması, eğitimi kadar çok önemli bir konudur. Sıklıkla tercih edilen ballı kuş krakerleri evin sesi olan kuşlara özel hazırlanmış olan en iyi krakerlerden biridir. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde kuşun sağlığı çok iyi duruma gelir. Tatlı içerikte olan ürünleri her canlı sevmektedir. Krakerlerin içerisinde bal olması kanatlı dostlarımızın da en sevdiği ürünler haline gelmektedir. Sabahları kuş sesiyle uyanmak, gün içerisinde keyifli olmaları ve muhabbet eder gibi sesler çıkarmaları, uçmaları ve uçarken yanınıza doğru gelmesi sizinle arkadaş olduğunu göstermektedir. Quik Muhabbet Kuşu Krakeri Ballı ve Yumurtalı Simit gibi bir ürün, kuşunuzun beğeneceği türden bir yiyecek olmaktadır.

Kanatlı dostunuz için iyi besini seçmek ve onu en iyi şartlarda büyütmek çok önemlidir. Kuş krakerlerini eğer kuşunuz seviyorsa ona düzenli olarak verebilirsiniz. Kuş kraker çeşitleri meyveli ve ballı olarak değişim göstermektedir. Ballı olan krakerler tatlı olmaları nedeniyle kanatlı dostlarımızın dikkatlerini çeken krakerlerdir. Meyveli krakerlerse vitamin ve mineral açısından çok kuvvetli olması kuşun sağlığı açısından çok önemlidir. İçeriğinde bulunan üzüm ve elma krakere tat verir. İçerisinden verdiği bu tat, krakerleri kuşların açısından çok çekici bir hale getirir. Muhabbet kuşları, eğitim verildiği taktirde konuşan bir kuş türüdür. Eğitilmeleri ev içerisinde sıkça rastlanan kuş türü olmasından dolayı kolaylık sağlar. Eğitim süreci kuşlar için çok dikkat edilmesi gereken önemli bir iştir. Küçücük bedenleri bazen korkak bazen de oldukça cesur bir hal almaktadır. Kuşla sabırlı bir şekilde konuşmayı öğretmek ve kelimeleri tekrarlatarak başardığı zaman ona ödül olarak kraker vermek onu çok mutlu eder. Böylece kuşlar her bir başarısında kraker ödülü alacağını bilmesi, yapacağı hareketleri daha hevesli şekilde yapmasını sağlar. Krakerlerin kuşlar için özel üretilmiş olmaları, kanatlı dostlarınızın sağlığı açısından da çok iyi olduğunu gösterir. Hem kuşun hem de kendinizin mutlu olacağı şekilde kediye kraker vermek ve bu sayede eğitmek, onunla etkili bir iletişim için çok önemlidir. Bunun için Jungle Ballı Lüx Muhabbet Kuşu Krakeri de satın alabilirsiniz.

Kuş krakerleri, kuşun gelişimine oldukça faydalı olduğu için çok önemlidir. Krakerlerin içeriğinde protein, posa (selüloz), yağ, mineral, vitamin ve karbonhidrat bulunan krakerler baget veya simit şeklinde de üretilmektedir. Kuşlar, kuş krakerlerini yemeyi çok severler. Bu krakerler kuşlar için hem leziz bir bombardıman hem de zaman geçirmeleri için iyi bir araçtır. Kuşlara düzenli olarak kuş krakeri vermek, tüylerinin daha canlı ve parlak olmasını ve sağlıklarının çok daha iyi olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple kuşların beslenmesinde krakerlerin önemi oldukça büyüktür.

En İyi Kuş Krakerleri ZOO’da!

Evimize, hayatımıza neşe katan ve bizleri mutlu eden kuşların sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmeleri gerekir. Beslenmeleri esnasında sadece kuş yemi vermek onların ihtiyaçlarını karşılamaz. Kuşların beslenmelerine rutin olarak yedikleri yemlere ek kuş krakeri tercih edilebilir. Kuşlar tarafından oldukça sevilmesinin yanında besleyici özelliğiyle de bu krakerler düzenli olarak kullanılmalıdır. Kuş krakerleri, kuşların 1 ay boyunca almaları gereken tüm besinsel değerlere sahip olan ürünlerdir. Kuşların gelişimi için gerekli olan pek çok besin değerine ve proteine sahiptir. Kuş krakerlerinde birçok tat seçenekleri bulunur. Kanatlı dostunuza dilediğiniz tatta kuş krakerini alarak gelişmesine büyük katkılarda bulunabilirsiniz. Gold Wings Ballı Muhabbet Kuşu Krakeri 3’lü yem ile kuşunuzu memnun edebilirsiniz.

Kuşların yemekten çok hoşlandıkları krakerler insanların yediklerinden çok farklıdır. Bu krakerlerin içeriğinde onların beslenmelerinde kritik öneme sahip olan bal ve kuru meyve gibi besinler birleştirilir ve sıkıştırılarak şekil verilir. Kuşların yerken mutlu oldukları bu krakerler farklı aromalarda olduğundan dolayı kuşların lezzet beklentisini eksiksiz şekilde karşılar. Her zaman verilmediği zaman ödül olarak değerlendirildiğinde kuşun eğitimine büyük katkı sunduğu söylenebilir. Muhabbet kuşu krakeri, kanarya krakeri ve papağan kraker gibi seçenekleri olan krakerler kuşlar tarafından büyük bir zevkle tüketilir. Kuş krakerinin sürekli olarak kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. İstediğiniz zaman kanatlı dostunuza kraker vererek onun gelişimini sağlayabilirsiniz.

Kuşların krakerleri yemesi hem lezzetli bir yiyeceği tatmaları hem de oyun oynayıp egzersiz yapmalarını sağlamaktadır. Kuşların eğitim süreci için oldukça iyi sonuçlar veren krakerler, eğitim dışı zamanlarda da kullanılmaktadır. Bu krakerlerin içeriğindeki besinler, vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılamakla beraber gelişimsel ihtiyaçlarının da karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Ballı kuş krakerleri ve meyveli kuş krakerleri en çok tercih edilen krakerler arasında yer alır. Kanaryaların, papağanların ve muhabbet kuşlarının ihtiyacı olan besinleri karşılayan bu ürünler arasından kuşa en uygun olanını tercih etmelisiniz. Papağan besliyorsanız; Gold Wings Classic Meyveli Paraket Papağan Krakeri edinebilirsiniz.

Kuş krakeri satın alırken dikkat edilmesi gereken bir husus krakerin tadı ve boyutudur. Kuş krakerini alırken kafesin boyutuna ve satın alınan krakerin boyutuna dikkat etmek gerekir. Kuş krakeri çeşitleri pek çok farklı içeriklere sahiptir. İçeriğinde kuş türüne özel üretilen besinlere ek olarak lezzet çeşitliliğini karşılayacak bal, yumurta ve kurutulmuş meyveler yer alır. Bu sebepten dolayı kuşun gereksinimleri ve türü göz önünde bulundurulup bir tercihte bulunulması çok doğru olacaktır. Kuşun türüne dikkat edip aldıktan sonra lezzet beğenisini de göz önünde bulundurmalısınız. Her kanatlı dostunuz her kuş krakeri çeşidini beğenmez. Bu yüzden tercih ettiğiniz kraker tüketilmediği için kuşun gereken besin ihtiyacı karşılanmaz ve ödül amaçlı kullanıldığı zamanda sonuç alınması mümkün olmaz. Kuş krakeri alırken kuşların ihtiyaçlarını da öncelik haline getirmekte fayda vardır. Kuşların kemiklerini güçlendiren, kondisyonunu artıran, canlılık veren ve bağışıklık sistemlerini destekleyen ürünleri almak için kuşa sunmak istediğiniz katkı doğrultusunda hareket etmek gerekir. Ayrıca, kuşunuzun konuşması için çabalıyorsanız; ona Jungle Meyveli Muhabbet Kuşu Konuşturan Kraker verebilirsiniz.

Kuş krakerlerinin içeriğine ve mutlaka taze olduğuna emin olunmalıdır. Bayat ve tarihi geçmiş kuş krakerleri kuşlar için bazı sağlık problemleri yaratabilir. Krakerlerin kalitesi kuşların sindirimlerine ve vücutlarının diğer bölümlerine direkt olarak etki ettiği için alınacak krakerden mutlaka emin olunmalıdır. Bu sebeple çevrece bilinen ve güvenilir olan yerlerden kanatlı dostunuza en uygun kuş krakerini alabilirsiniz.

Kuş Krakerleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kuş Krakerinin Kuşlara Faydaları

Kuş krakerleri, kuşların çok sevdiği ve besleyici olan besinlerden yapılan ürünlerdir. Kuşlar ballı, yumurtalı ve meyveli kuş krakerlerinden yemeye bayılırlar. Yani kuş krakerleri kuş yemlerinden farlı başka aromaları da içerir. Bundan dolayı kuş krakerleri ödül özelliği de görür. Sahibi olarak kanatlı dostlarınızı mutlu etmeyi ve onu eğitmeyi isterseniz eğer kuş krakerlerinin faydalarından yararlanabilirsiniz. Ve böylece kuşunuzun mutluluğuna ortak olabilirsiniz.

Kanatlı dostlarımız kuşlar, omnivor canlılardır. Fakat birçok canlı gibi karbonhidrat veya protein açısından bir ağırlık olmaksızın bütün besin tiplerini tüketirler. İnsanlar için tüketim miktarı diğer gıda türlerinden daha düşükken, mesela hayvanlarda çok yüksek oranda protein tüketimi söz konusu olmaktadır. Kanatlı dostlarımız için ise böyle bir ayrım söz konusu değildir. Kuşlar her türlü gıdayı eşit miktarlarda veya değişen ağırlıklarda tüketebilirler. Bundan dolayı kuşlar istediği kadar kraker yiyebilirler. Fakat yapılan araştırmalar doğrultusunda kuşların daha uzun ömürlü ve sağlıklı olabileceği bir beslenme dengesinin olması da söz konusudur. Kuş krakerleri ise tam olarak bunu sağlamak adına üretilmektedir. Krakerlerin besin değerleri, kuşların metabolizmalarının daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Ayrıca bu krakerler hem eğlenceli hem de besleyici özelliğinin bulunmasından dolayı kuşlar için çok faydalıdır.

Kuş krakeri çeşitleri, bizim bildiğimiz gibi paketli krakerlerden değildir. Pek çok besin faktörünün bir araya getirilerek sıkıştırıldıktan sonra bal veya benzeri bir yapıştırıcı besinler ile bütünleştirildiği kuş krakerleri, aslında sıkıştırılmış bir besin çubuğudur. Bu krakerlerin besin değerleri ve içeriği oldukça zengin olup, kuşun sağlığına çok büyük faydaları olacaktır. Kuş kraker çeşitleri içerisinde yağ, protein, karbonhidrat, vitamin, mineral ve selüloz bulunduran baget ve simit biçimindedir. Kuşlar ise kuş krakerini yemekten oldukça mutlu olurlar. Bu krakerler kuşların verimli zaman geçirmesi ve lezzetli yiyeceklerle beslenmesi için çok önemlidir.

Kafes içerisinde sürekli kuş krakeri bulundurmak, kuşların daha sağlıklı olmasını, tüylerinin parlak ve canlı olmasını ve genel durumunun daha iyi olmasını destekler. Aynı zamanda kuşların yaşam kalitelerini artıracak besinsel değer edinmelerini de sağlamaktadır. Kuş krakerleri kuşa fazladan enerji vererek ona daha da canlılık katar. Bu krakerler kuşlara özel üretilen sağlıklı besinler içermektedir. Yüzde yüz doğaldır. Kuşlara kolay sindirim sağlamaktadır.

Kuş Krakeri Hangi Kuşlara Verilir?

Kuş krakerleri, kuşların gereksinim duyduğu vitamin ve mineralleri karşılar. Aynı zamanda krakerler kuşların bağışıklık sistemini de güçlendirir. Kuşların gelişimine oldukça katkı sağlayan bu krakerler kuşlar için oldukça yardımcıdır. Bu krakerler muhabbet kuşları, papağan, kanarya ve diğer kuş türleri için sıklıkla tercih edilir. Bu krakerler bu kuş türlerinin çok sevdiği besinler arasında yer alır ve krakerler kuşların mutlu olmaları için en önemli seçenektir.

Kuşların bu krakerleri yemeleri hem lezzetli yiyecekleri tatmaları hem de oyun oynayarak egzersiz yapmalarını sağlar. Kanatlı dostunuzun eğitim sürecinde de çok iyi sonuçlar veren kuş krakerleri eğitim dışında da kuşlara verilmektedir. Bu krakerlerin içerdiği besinler, kuşun mineral ve vitamin ihtiyacını karşılamakla birlikte gelişimsel ihtiyaçlarının karşılanmaları içinde çok yardımcı olmaktadır. Kuş türleri için ballı krakerler ve meyveli krakerler sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Papağanlar, kanaryalar, muhabbet kuşları ve diğer kuşların ihtiyacı olan besinleri karşılayan bu krakerler kuşlar için oldukça faydalıdır.

Kuş krakerlerinin kanarya, muhabbet, papağan ve diğer kuşlara özel üretilmeleri bu krakerlerin hem sağlıklı hem de doğru oldukları anlamını taşır. Krakerlerin çeşitliliğe sahip olmaları, kuşların ağzına uygun olanının hangisiyse onun alınması anlamına gelmektedir. Kuşların keyifli ve sağlıklı olmaları, eğitimi kadar önemlidir. Kuş türlerine sıklıkla tercih edilen ballı kuş krakerleri, kanatlı dostlarımıza özel hazırlanan en iyi krakerlerdendir. Krakerlerin içeriğindeki vitaminler ve mineraller sayesinde kuşun genel sağlık durumu çok iyi hale gelir. Tatlı içeriğe sahip olan besinleri her canlı sevdiği gibi kuşlarda çok sever. Bu yüzden krakerlerin içeriğinde bal olması kuşların da çok sevdiği ürün haline gelmektedir. Evinize neşe katan kuşların sabahları cıvıl cıvıl sesleriyle uyanmak, gün içinde mutlu olmaları ve sizinle muhabbet eder gibi sesler çıkarmaları ve evin içerisinde uçmaları, yanınıza gelmeleri kuşun size olan yakınlığını göstermektedir. Bu durum ise çoğu zaman kuş krakerlerinden kaynaklanmaktadır.

Her kuş türü krakerleri çok sevse de lezzet beğenisi kraker çeşidine göre değişmektedir. Çünkü her kuş türü kuş krakeri çeşitlerinden hoşlanmaz. Bu sebeple beslediğiniz kuş türüne göre kraker çeşidi seçiminde bulunulmalıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR