₺3.062,55 KDV Dahil
₺3.699,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo

Köpek Mama ve Su Kabı

Köpek dostlarımızın temel malzemelerinden biri de mama ve su kaplarıdır. Kaliteli ve sağlam bir mama kabı onlar için gereklidir. En iyi köpek mama ve su kapları için sayfamıza göz atabilirsiniz.

En İyi Köpek Mama ve Su Kapları ZOO’da!

Köpeğiniz için mama ve su kabı seçeceğiniz zaman hem pratik şekilde temizlenebilmesine hem de köpeğinizin rahat şekilde kullanabilmesine dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca bu kapların bakteri tutmayacak yapıda olması da önemlidir. Bu sayede mama ve su kapları günlük şekilde temizlenebilir, köpeğinizin sağlığını etkileyecek herhangi bir durum da söz konusu olmaz. Su ve mama kaplarının ayrı olarak kullanılması da köpeğinizin sağlığı için önemlidir.

Köpeğiniz için bir mama kabı seçerken kabın derinliğine dikkat etmelisiniz. Köpeğinizin zorlanmadan içinden mama yiyebileceği bir derinlikte olması şarttır. Ayrıca eğer köpeğiniz aşırı yeme eğilimine sahipse daha yayvan tasarıma sahip mama kaplarını tercih etmeniz köpeğinizin daha az mamayı tek seferde ağzına almasına yardımcı olabilecektir. Mama kabının yüksekliğinin köpeğinizin boyu için yeterli olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Küçük ırk köpeğiniz yüksek bir mama kabından mama yemekte zorlanabilir ve aynı şekilde büyük ırk köpekler de alçak olan kaplardan mama yeme konusunda zorluk yaşayabilir. Bu nedenle de köpeğinizin boyuna uygun kaplar tercih etmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Köpeğiniz için mama ve su kabı alacağınız zaman kabın hangi malzemeden üretildiğini kontrol edin. Kabın uzun ömürlü ve bakteri tutmayan yapıda olmasını istiyorsanız ve kolaylıkla temizlenebilir bir kap arıyorsanız porselen ya da metalden üretilen kapları tercih etmelisiniz. Plastik kaplar ise kimi zaman makinede temizlenemez ya da çizildiğinde bakteri tutar. Bu nedenle de plastik kapların nasıl bir plastikten üretildiğine de dikkat etmeniz gereklidir. Çiziklere karşı dayanıklı olan plastikleri tercih ederek daha sağlıklı bir kap seçimi yapabilirsiniz. Plastik köpek kabı ya da su kapları çizildiği zaman içine yerleşen bakteri yıkama yoluyla çıkmadığında köpeğinizin bu bakterileri mama yoluyla yeniden tüketmesine neden olabileceğiniz için mama ya da su kabı seçiminde malzemenin özelliğine dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Kabın ne kadar mama alacağına karar vermeniz gerekir. Köpeğinizi tek seferde çok mama ile besliyorsanız yeterli miktarda mama alacak bir kabı seçebilirsiniz. Aynı şekilde az mama tüketimini sürdürüyorsanız da küçük olacak kapları tercih etmeniz gerekir. Bu sayede köpeğiniz pek derin olmayan bu kabın içinden rahatlıkla mamayı yiyebilir. Mama ve su kaplarının alt tabanlarının kaymaz özellikte olması avantaj sağlayabilir. Bu sebeple plastik, metal ya da porselen gibi herhangi bir mama kabını alacağınızda zemine koyunca kaymayacak altlıkların tercih edilmiş olmasına dikkat edin. Köpeğinizin mama ya da su tüketimi sırasında kabı yerinden oynatmaması için kaymaz tabanlı mama kapları daha işlevsel olacaktır.

Eğer tüm gün evde değilseniz ve köpeğinizin de belli aralıklarla beslenmesini istiyorsanız hazneli mama ve su kaplarını tercih edebilirsiniz. Hazneli yapısı sayesinde mama kapları belli saatlerde kaba mama doldurabilir ve köpeğiniz bu sesi duyduğunda gidip mamasını yiyebilir. Benzer şekilde su kaplarının da hazneli olması köpeğinizin daima taze ve temiz su tüketmesine yardımcı olabilecektir. Bu hazneli kaplar hem uzun süre evde olmayan kişiler tarafından hem de köpeğinin az mama tüketmesini isteyen sahipler tarafından tercih edilebilir. Özellikle de köpeğinizin kilo vermesini sağlamaya çalışıyorsanız hazneli mama kapları belli saatlerde belli miktarda mamayı kaba dolduracağı için düzenli bir beslenme sağlayabilirsiniz. Köpek biberonu dahil olmak üzere, aradığınız tüm mama ve su kaplarını sayfamızda bulabilirsiniz.

İlgili Kategoriler: Köpek Biberonu, Köpek Su Pınarı, Otomatik Köpek Kabı, Plastik Köpek Kabı, Seramik Köpek Kabı, Çelik Köpek Kabı

Her Irka Uygun Köpek Mama ve Su Kapları

Köpeğiniz için tercih edeceğiniz mama ve su kabının malzemesi kaliteli olmalıdır. Kaliteli mama ve su kaplarının arasında porselen ve çelik olanlar vardır. Plastik mama kapları sık sık tercih edilen modellerden biridir. Plastik kaplar hafiftir. Bu yüzden kaymaz tabana sahip olan ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Bir diğer popüler ürün de köpek su pınarı olmaktadır. Bunlar, hijyen ve sağlık açısından önerilen ürünlerden biridir.

Köpeğiniz için seçeceğiniz mama ve su kaplarının üretildikleri malzeme önemli olduğu kadar dayanıklı, kaymaz tabanlı ve sağlam malzemelerden üretilmiş olmaları da çok önemlidir. Altı kayan su ve mama kapları köpeğinizin mamasını veya suyunu devirmesine, rahat bir şekilde yemeğini yiyememesine veya suyunu içememesine neden olabilir. Bu sebeple de altı kaymayacak, kaliteli bir malzemeden üretilmiş kapları tercih etmeniz gerekir. Bu açıdan düşünüldüğünde seramik köpek kabı da büyük avantajlar yaratır. Tercih ettiğiniz kapların bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olmaları ve ayrıca çizilmelere veya yıpranmalara karşın dayanıklı olması daha temiz ve hijyen olmasını sağlar.

Uzun bir süre evde olmayan, sık sık seyahate giden veya üşengeç olan köpek sahipleri hazneli mama su kaplarını tercih edebilirler. Fakat köpeğiniz bu durumdan hiç hoşnut olmazlar. Onlar sürekli taze su içmek ve mama yemek isterler. Depoladığınız su bayatlar ve köpeğiniz bayat suyu içmektense susuz kalmayı tercih ederler. Susuz kalmakta onlar için oldukça risk oluşturur. İç organlarının susuz kalması köpeğinizin sağlık problemlerine neden olacaktır. Aynı şekilde köpek mamasını depolu mama kabına koyduğunuz zaman mama bittikçe depodan doldurulur. Ancak mama depoda olduğundan hava almaz ve bayatlar. Köpeklerde bayat mama yemekten hiç hoşlanmazlar. Bununla birlikte, otomatik köpek kabı çeşitleri de kullanım sırasında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle siz evde olmadığınız dönemlerde köpeğinizin rahatça beslenmesini sağlamaktadır.

Köpeğinize diyet yaptırıyorsanız eğer onun için kapaklı mama ve su kabı tercih edebilirsiniz. Yani beslenecekleri zaman kapağını açarak köpeğinizin mamasını yemesini sağlayabilirsiniz. Köpeğiniz yedikten sonra tekrar kapağını kapatırsınız. Köpeğiniz için en sağlıklı mama ve su kabını almak istiyorsanız seramik ürünleri tercih edebilirsiniz. Çünkü seramik ürünlerin sağlığa olumsuz yanı olmadığı için çok yararlıdır.  Köpeğinize ucuz ve kolay temizlendiği için plastik mama ve su kabı tercih etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken nokta plastiğin sağlığa zararı olmasıdır. Yani köpek mama ve su kabının onun sağlığına zarar teşkil etmeyecek ürünler olması gerekir. Bu sebeple bilmediğiniz ve güvenmediğiniz plastik kapları tercih etmemelisiniz.

Köpeğiniz için yararlı olacak mama ve su kaplarından biri de çelik kaplardır. Tıpkı seramik kaplar gibi çelik kaplarda sağlıklı ürünler arasındadır. Çelik mama ve su kapları kesinlikle paslanmaz ve kolaylıkla temizlenirler. Bu sebeple köpeğinizin kabı çelikten olabilir. Son olarak mama ve su kaplarının yan yana olması köpeklerin beslenme alışkanlıkları açısından denge sağlar. Mama ve su kaplarının birleşik olduğu ikili kaplardan tercih edebilirsiniz.

Köpek Mama ve Su Kabı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Köpek Mama ve Su Kabı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sevimli dostlarımız köpeklerin sağlığı, hijyeni ve mutluluğu bizler için çok önemlidir. Onlar için aldığımız köpek yataklarından köpek mamasına, oyuncaklarından bakım eşyalarına kadar her şeyin en iyisi olsun isteriz. Ve bu eşyaları seçerken çok dikkatli oluruz. Seçerken dikkatli olmamız gereken bir eşya da köpek mama ve su kaplarıdır. Mama ve su kaplarını seçerken birçok noktaya dikkat etmek önemlidir.

Köpeğiniz için tercih edeceğiniz mama ve su kapları, hijyen kurallarına son derece uygun, uzun ömürlü, sağlam, kolay bir şekilde temizlenebilen, köpeğinize uygun büyüklükte, tabanı kaymaz şekilde ve mama yeme su içme koşullarına uygun olmalıdır. Köpeğinize uygun mama ve su kabını seçerken bu noktalara çok dikkat etmelisiniz.

Köpek Mama ve Su Kabı Nasıl Olmalı?

Köpeklerin beslenmeleri çok önemli bir konudur. Kaliteli bir mama aldıktan sonra yapılacak ilk iş mama ve su kabı seçmektir. Bazı hayvan sahipleri, mama ve su kaplarının yerine çorba kasesi, tatlı kasesi ve düz tabakları kullanmaktadır. Ancak bu durum hiç göz ardı edilmemelidir. Çünkü köpeklerin fiziki yapıları birbirlerinden farklıdır. Köpeğinize mama ve su kabını alırken evcil hayvanına uygun mu değil mi dikkat etmelisiniz. Özellikle de küçük burunlu bir köpeğiniz varsa yassı ve geniş kapları tercih etmelisiniz.

Köpeğinizin mama ve su kabı kaliteli ve temizlenmesi son derece kolay olan ürünlerden olmalıdır. Yalnızca temizlerken değil aynı zamanda köpeğinizin kolayca suyunu içebileceği ve mamasını yiyebileceği kullanışlı kap olmalıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR