₺807,11 KDV Dahil
₺1.156,25 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.735,55 KDV Dahil
₺2.000,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.421,55 KDV Dahil
₺2.000,00 KDV Dahil

Köpek Tasmaları

Bir tasma, genellikle bir sahibinin kullandığı ilk köpek eğitim aracıdır, bu nedenle çok önemli olabilir. Köpek tasmaları arıyorsanız; ZOO koleksiyonuna göz atabilirsiniz!

Köpek Boyun Tasması Çeşitleri ZOO’da!

Köpekler heyecanlı ve meraklı canlılardır. Köpeklerin ait oldukları ırklara göre pek çok farklı özelliklere sahip olsalar dahi merak ve heyecan hepsinin ortak özelliğidir. Dışarıda gezmeyi seven köpekler bu meraklı hallerinden dolayı bazen kontrollerini kaybederler. Bundan dolayı da başlarının belaya girmesine sebep olabilirler. Köpeği bu tür risklerden uzaklaştırmak için ona uygun bir tasma seçilmelidir. Köpek boyun tasması söz konusu olduğunda Flexi New Classic Large 5m Şerit Köpek Tasması ideal bir ürün olmaktadır.

İlgili Kategori: Köpek Boyun Tasması

Köpek boyun tasmaları, günümüzde en çok tercih edilen köpek tasma çeşitleri arasında yer almaktadır. Boyun tasmalarında bulunan farklı kilit mekanizmalarına, köpeğin kaybolması durumunda iletişim ve adres bilgilerinin saklanacağı kimlik tüpü takılabilir. Trixie Köpek Premium Boyun Tasması da iyi bir seçim olacaktır.

Boyun tasması seçerken sevimli dostunuzun boyun ve baş ölçülerini göz önünde bulundurmalısınız. Aynı zamanda tasmanın üretildiği materyallerin de köpeğin sağlığı için risk taşıyıp taşımadığından da emin olmalısınız. Köpek tasmaları köpeklerin boyun kalınlığına göre üretilmektedir. Yani boyun tasmaları, köpeğin boyun çevresi kalınlaştığında kalın, boyun çevresi inceldiğinde ise ince tercih edilmelidir. Bu sebeple küçük, orta ve büyük ırk köpekleri için boyun tasması alırken tasmanın uzunluğu, kalınlığı, üretildiği materyal ve ayrıca dayanıklılığı göz önüne alınmalıdır. Kolayca ayarlayabileceğiniz Trixie Köpek Bandana Tasma da seçebilirsiniz.

Boyun tasmaları köpeği gezdirme sırasında sahibinin hareket kabiliyetini artırsa dahi çok hareketli ve tasmayı çekiştiren köpekler için oldukça risk oluşturabilir. Köpeklerin boyun bölgelerinde birçok hayati fiziksel yapı olduğundan dolayı çekme hareketi sergileyen ve çok hareketli köpekler için tercih edilen tasma göğüs tasması olmalıdır. Sakin köpekler için ise bu tasmaların sağlam ve kaliteli materyallerden yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Işıklı bir ürün arayışındaysanız; Trixie Işıklı Köpek Tasması modelleri harikadır.

En İyi Köpek Gezdirme Tasması Modelleri

Köpekler meraklı, hareketli ve gezmeyi çok seven hayvanlardır. Köpeklerin son derece memnun olduğu aktiviteler yürüyüşe çıkmak, oyun oynamak ve hoplayıp zıplamaktır. Köpek gezdirme tasmaları, köpeklere en uygun aksesuarlardan biridir. Gezdirme tasmaları hem görünüşleri gereği hem de işlevlerinden dolayı çok tercih edilir. Köpekler her ne kadar sahipleriyle yürümeye eğitilmiş olsalar da köpek gezdirme tasmalarından kullanmak daha doğru ve güvenli olacaktır. Doglife Easy Otomatik Gezdirme Tasması bu açıdan yüksek performans vadeder.

İlgili Kategori: Köpek Gezdirme Tasması

Köpek gezdirme tasması, köpek sahipleri için çok kullanışlı olmakla beraber köpekleri eğitme konusunda da çok yararlı bir aksesuardır. Köpekler her ne kadar gezmeye çıktıklarında sahiplerinin sözünü dinleseler de köpek gezdirme tasmalarının sayesinde muhtemel tehlikelere karşı onları korumak mümkün olacaktır. Ferplast Amigo Otomatik Şerit Tasma bu kategoride popüler bir ürün olarak öne çıkar.

Köpek gezdirme tasması seçerken köpeğin cinsine, ırkına ve boyutuna dikkat etmek gerekir. Yalnızca bir tasma diyerek bu işi basit bir olay gibi görmemeliyiz çünkü köpeklerin çoğu her gezdirme tasmasına uygum sağlamayabilir. Köpek gezdirme tasması almadan önce köpeğin boyun yapısı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Eğer köpeğin boyun ölçülerine uygun köpek gezdirme tasmasından alırsanız köpeğin canı yanmaz ve sağlık problemleri yaşanmaz. Köpeğin boynuna uygun olmayan köpek gezdirme tasmaları köpeklerde göz problemlerine yol açabilir. Doğru gezdirme tasmasını seçtikten sonra köpek gezdirme tasmasını doğru bir şekilde kullanmanız gerekir. Aksi taktirde köpek de zamanla sağlık problemleri oluşmaya başlar. Üst düzey konforlu bir ürün istiyorsanız; tercihinizi Doglife Easy Otomatik Gezdirme Tasması modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Köpeğin anatomisi hakkında biraz bilgi sahibi olunursa köpek tasmaları onlar için bir problem teşkil etmeyecektir. Hatta köpek, gezdirme tasmasını gördüğü zaman gezmeye çıkacağının mesajını alarak mutlu olabilir. Köpeklerin gezdirme tasmalarına alışması bir hayli zaman alabilir. Bu durumda köpeğin gezdirme tasmasını daha çekici kılacak çözümleri üretebilirsiniz. Köpek gezdirme tasması kesinlikle her köpek için gerekli olan bir araçtır.

En Kaliteli Köpek Göğüs Tasması Çeşitleri

Evimize ve hayatımıza heyecan katan, sevimli dostlarımız köpekleri gezdirirken takacağımız tasma hem köpeğin hem sahibinin hem de çevre için büyük önem taşır. Köpeğin boyutuna, yaşına, ırkına ve eğitim seviyesine göre farlılık göstermesinin yanı sıra pek çok fonksiyona özel üretilmiş tasmalardan en çok tercih edileni göğüs tasmalarıdır. Göğüs tasmaları genellikle hareketli ve çok meraklı köpekler için tercih edilir. Bunun sebebi ise göğüs tasmasının, köpek tasmayı çekiştirdiği zamanlarda hissedeceği acıyı göğüs bölgesine yaydığından köpeğin canı daha az yanacaktır. Çok hareketli köpeklere göğüs tasmalarından almak daha faydalı olacaktır. Tailpetz Air-Mesh Göğüs Tasması modelleri en iyi göğüs tasmalarından biridir. Farklı renk seçenekleri için sayfamıza göz atmanız yeterlidir.

İlgili Kategori: Köpek Göğüs Tasması

Köpeği gezdirmeye çıkardığınız zaman rahat hareket edebilmesi adına tercih edeceğiniz göğüs tasması ergonomik yapılarda olması ve köpeğin hareketlerini kısıtlamaması oldukça önemlidir. Yürüyüş sırasında geniş bir alan olan göğüs de hissedilecek herhangi bir rahatsızlık veya acı köpeğin konforunu bozmayacaktır. Yumuşak bir dokuya sahip olan ve esneme payları olan malzemelerden üretilmiş göğüs tasmaları uzmanlar tarafından önerilmektedir. Böylece köpeğin tasmasını bıraktığını zaman da özgürce koşabilecek ve dilediği zaman hareket ederken enerjisini atacaktır. Tailpetz Step-in Göğüs Tasması çeşitleri tam olarak bu amaca hizmet eder.

Köpeğe alınabilecek göğüs tasmaları, her köpeğin beden ölçülerine birebir uyumlu üretilmektedir. Yavru köpekler için alınan göğüs tasmasını boyutundan büyük almanız köpeğin rahatını bozacaktır. Bu sebeple alacağınız göğüs tasmasını köpeğin ölçülerine uygun almak doğru olacaktır. Küçük göğüs tasmaları köpeğin göğüs kısmını sıkacağı için fiziksel yaralanmalar yaşanabilir. Büyük tasmalar ise köpeğin bedenini tam sarmayacağı için köpeğin içinden kolayca sıyrılmasına neden olur. Fakat köpeğin tam ölçülerine uygun alınan tasmalar beklentiyi en iyi şekilde karşılayacaktır. Örneğin, köpeğiniz küçük ırk ise ona Lion Göğüs Takım Tasma Small ürününü alabilirsiniz.

Göğüs tasma çeşitlerinden fosforlu renklere sahip olanlar köpeğin olası gece kaybolmalarında çabucak bulmanızı sağlayacaktır. Geceleri parlayan göğüs tasmalarının sayesinde köpek için kaybol endişesi duymaz, köpek arkadaşları ile oyun oynarken sizde keyifli ve rahat zamanlar geçirirsiniz. Aynı zamanda bu göğüs tasmaları köpeğin üzerinde daha havalı durur ve köpeğin şık bir hava katmasını sağlar.

Köpek Tasmaları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Köpek Tasması Gerekli Mi?

Sevimli dostlarımız köpeklerle yürüyüşe çıkmak hem onlar hem de sahipleri için çok önemlidir. Köpeklerle yapılan yürüyüşlerde her şeyin güvenli ve belirli düzende olması gerekir. Çevreden gelebilecek olumsuzluklardan ya da köpeklerin merakları gereği gideceği tehlikeli alanlardan dolayı köpeği korumak için mutlaka tasma takmak gerekmektedir. Köpekler için hayati önem taşıyan tasmalara mutlaka sahip olmak gerekir. Köpekle yürüyüşe çıkmak, onların enerjilerini atabilmeleri ve sağlıklı şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri için hayati bir önem taşır. Uzmanların sık sık “yorgun köpek, mutlu köpektir.” Söylemi köpeklerin mutlu ve sağlıklı olması anlamına gelir. 

Sevimli dostlarımız köpekler gün içerisinde sahip oldukları enerjiyi hareket ederek atmalı ve yorulmalıdır. Aksi durumda köpekler hareketsizlikten dolayı oluşacak psikolojik rahatsızlıkların yanında kilo problemleri, kalp hastalıkları ve bunlar gibi daha çok hastalık görülebilir. Tüm bu sebeplerden dolayı köpeklerin günlük enerjilerini atmak amacıyla onlarla oyunlar oynamak, egzersiz yapmalarını sağlamak ve yürüyüşe çıkarmak köpekler için son derece önemlidir.

Köpeklerle yapılan yürüyüşlerde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar, sevimli dostunuz köpeğin güvenliğidir. Yürüyüş sırasında diğer hayvanlardan gelecek saldırılar, araçlar ve köpeğin ilgisini çeken vb. durumlar köpeğin hayatını tehlikeye atabilir. Köpekler yapıları gereği son derece meraklı ve heyecanlı hayvanlardır. Genelde karakterine ve türüne göre birçok özelliği değişse de köpeklerin merakları ve heyecanları değişkenlik göstermemektedir. Köpeğin bu merakı ve heyecanı yürüyüş yapıldığı sırada, köpeklerin ve hayvan sahiplerinin başına iş çıkarabilir. Köpeğe tasma takarak, onların heyecanlarını ve ani hareketlerini acil zamanlarda kısıtlayabilir ve onların güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Köpek Tasması Nasıl Olmalı?

Köpek sahipleri için köpek tasması olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Çünkü köpek tasmaları hem köpeğin hem de sahibinin hayatını kolaylaştırır. Piyasada çeşit çeşit köpek tasmaları bulunmaktadır. Köpek tasmaları köpeğin ırkına, cinsine, yaşına, kilosuna ve karakterine göre değişmektedir.  Bazen tasmanın yapıldığı malzemeler de büyük önem arz etmektedir. Bütün bunları dikkate alırsak köpeğe en uygun tasma almanın kolay bir iş olmayacağını anlarız.

Köpek tasmalarını sınıflandıracak olursak; Köpek boyun tasmaları, köpeklerin direkt boyun kısımlarına takılarak kullanılan tasmalardır. Boyun tasmaları uzun bir süre köpeğin boynunda takılı şekilde kalabilir. Çok hareketli ve çok çekiştiren köpekler için boyun tasmaları uygun olmayacaktır. Çekiştirmeyle beraber boyun bölgesine yapacağı baskı sakatlanmalarına neden olabilir. Bu tasmaların avantajı ise kolay şekilde takılması ve köpeğe estetik bir hava katmasıdır. Yavru köpekleri tasmaya alıştırmak maksadıyla boyun tasmalarından kullanılabilir.

Köpek göğüs tasması, hareketli ve enerjik köpekler için yürüyüşlerde tercih edilen bu tasmalar daha sağlıklıdır. Özellikle de boyun kısımları hassas olan köpeklere göğüs tasması kullanmak daha doğru olacaktır. Göğüs tasmasını kullanarak köpeği kontrol altına almak boyun tasmasına göre daha pratiktir. Göğüs tasmalarının dezavantajı ise kemirme özelliği olan köpeklerin bu tasmaları daha kolay şekilde kemirmeleridir.

 Köpek gezdirme tasması, köpeği yürüyüş esnasında kontrol altına almanıza yardımcı olur. Bu tasmaları dilediğiniz uzunluğa kadar uzatabilirsiniz.  Otomatik uzayan ve standart uzunlukta olan boylarıyla köpeğin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Farklı çeşit ve malzemelerden üretilen gezdirme tasmalarıyla köpeği kontrol altına alabilirsiniz.

Köpek eğitim tasmaları ise temel itaat ve ileri derece itaat eğitimleri için kullanılan özel köpek tasmalarıdır. Köpeğin koşullu şekilde öğrenmesini sağlayan bu asmalar daha çok dikenli ve boğma tasma şeklindedir. Havlama tasmaları olarak da adlandırılan köpek tasmaları, eğitim tasmaları kategorisine girmektedir. Bu tasmalar aslında boyun tasmalarına ilave edilen cihazların köpeğin havlamasına karşı verdiği tepkilerle köpeğin ilgisini başka yöne çekme veya canını acıtarak havlamayı sonlandırma esasına dayanmaktadır.

Son olarak köpek bağlama tasmaları, koruma ve bahçe köpeklerinin boyun tasmalarına takılan uzun ve oldukça sağlam tasmalardır. Bu tasmalar kolay kolay kopmaz ve kemirilmez.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR