₺101,47 KDV Dahil
₺179,34 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
₺161,53 KDV Dahil
₺299,46 KDV Dahil
₺161,53 KDV Dahil
₺299,46 KDV Dahil
₺79,42 KDV Dahil
₺135,24 KDV Dahil

Köpek Tırnak Makası

İnsanlar gibi evcil dostlarımızın da tırnak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Tırnaklar düzenli olarak uzar ve kesimi köpek sahibi tarafından yapılır. Bu işlemlerde insanların kullandıkları tırnak makaslarının ya da sıradan makasların kullanımı uygun olmayacaktır.
Köpeklerin tırnakları daha kalın ve sert yapılı olduğundan köpek tırnak makası kullanılması gerekmektedir. Bu makaslar sayesinde tırnaklar kolayca kesilirken köpekler acı duymaz. İlk etapta bu ürünleri çok sevmeyecek olsalar da bir süre sonra bu ürüne alışacaklardır. Sonrasında rahatlıkla köpeğinizin tırnaklarınızı kesebilirsiniz.
Tırnaklar vücutta devamlı olarak gelişen ve belirli oranda ihtiyaç duyulan yapılardır. Tırnaklar kesilmezse daha fazla kullanışlı olarak gösterilemezler. Bir süre sonra büyük bir sorun haline gelecektir. Köpeklerde de benzer bir durum söz konusudur. Sürekli uzayan tırnaklar bir süre sonra hem köpeğe hem de etrafa zarar vermeye başlar.
Özellikle büyük cüsseli köpeklerin tırnakları da kalındır. Bu sebeple köpek tırnak makası kullanılması şart olur. Bu makaslar tırnak bakımının en iyi şekilde yapılmasını ve köpeklerin yaşamına daha kolay bir şekilde devam etmesini sağlar.