JBL Pro AquaTest NO2 Nitrit Test Kiti (50 Testlik)JBL
JBL Pro AquaTest NO2 Nitrit Test Kiti (50 Testlik)JBL
JBL Pro AquaTest NO2 Nitrit Test Kiti (50 Testlik)JBL
JBL Pro AquaTest NO2 Nitrit Test Kiti (50 Testlik)JBL
JBL Pro AquaTest NO2 Nitrit Test Kiti (50 Testlik)JBL
JBL Pro AquaTest NO2 Nitrit Test Kiti (50 Testlik)JBL

JBL Pro AquaTest NO2 Nitrit Test Kiti (50 Testlik) (111-25370)

Marka : JBL
İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺120,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺100,00(KDV Dahil)
Barkod : 4014162253705

JBL Pro AquaTest NO2 Nitrit Test Kiti (50 Testlik)

 

Tatlı/tuzlu su akvaryumları ve havuzlarda nitrit miktarı tespiti için hızlı test

 

·         Nitrit, bakteri dengesi bozulduğunda veya yeni bir akvaryum oluşturulduğunda oluşan zehirli bir azot bileşiğidir. Bu test sudaki nitrit miktarını gösterir.

·         Su rengini düzenlemek için laboratuvar karşılaştırma sistemi: cam küvetleri numune suyla doldurun ve küvetlerden birine reaktif madde ekleyin. Küvetleri tutacağa yerleştirip renk kartından karşılaştırma yapın.

 

Paket içeriği

50 ölçüm için 1 nitrittest kiti, 2 reaktif madde, 2 kapaklı cam küvet, şırınga, karşılaştırma bloğu, renk kartı. Yedek reaktifler ayrıca satılır.

 

 

Doğala yakın koşullara sahip sağlıklı akvaryum / havuz

Doğru su değerleri balık sayısına ve akvaryum / havuzdaki bitkilere bağlıdır. Su temiz görünüyor olsa bile, kirlenmiş olabilir. Kötü değerlerle birlikte akvaryumda / havuzda hastalık veya yosun oluşabilir. Doğaya yakın koşullara sahip sağlıklı bir akvaryum / havuz sağlamak için su değerlerini düzenli olarak kontrol etmek ve ayarlamak önemlidir.

 

Her bir su analizi için JBL, hızlı testler veya renk değişimi testleri şeklinde su testleri sunmaktadır. Bunlar bir seferde belirli bir değeri veya birkaç değeri tespit edebilir. Bu su testleri ile alg problemleri ile negatif nitrat, nitrit, potasyum, magnezyum gibi değerleri ölçebilirsiniz.

 

Neden test yapmalıyım?

Bakteriler protein ve amonyumu parçaladığında nitrit üretilir. Normalde toksik olmayan nitrata dönüşür. Akvaryum ve havuzda su nitrit (NO2) ölçülebilir seviyenin altında olmalıdır. Nitrat ölçülebilirse, bu bakteriyel bozulma sürecinin bozulduğuna dair bir işarettir. 0.4 mg / l'lik bir konsantrasyon balıklar için tehlikeli veya hatta ölümcüldür çünkü nitrit, kandaki oksijenin taşınmasını engeller. Su değişimleri ve JBL Denitrol ve JBL BactoPond gibi iyi bakteri başlatıcıları ile bu sorun giderilebilir.

 

Önerilen nitrit değerleri:

·         Tatlı su akvaryumu (topluluk akvaryumu): 0-0.2 mg / lt

·         Malawi / Tanganyika gölü akvaryumu: 0-0.2 mg / lt

·         Birkaç balıklı bitki akvaryumu (aquascaping): 0-0,2 mg / lt

·         Deniz akvaryumu: 0-0.2 mg / ltt

·         Havuz: 0-0,2 mg / l

 

Ürünün Kullanımı

·         Yeni tatlı su akvaryumlarında: 3 hafta boyunca günlük. Yeni tuzlu su akvaryumlarında: Haftada bir. Balık hastalıkları ve ölümlerinde de kullanılmalıdır.

Benzer Ürünler