Kıtır Kedi ve Köpek Mamaları

Kedi ve köpek mamaları üretiminde önde gelen isimlerden olan Kıtır markası, evcil canlılar için besleyici ve kaliteli mamalar formüle eder. Siz de kediniz ya da köpeğiniz için sağlıklı ve kaliteli bir mama arıyorsanız; Kıtır markasının ürünlerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Kıtır Kedi Mamaları

Kıtır kedi maması çeşitleri, kedilerin sağlıklı beslenmelerine destek olur. Bilindiği üzere kedi dostlarımız katı bir etoburdur. Bu nedenle onları özel şekilde beslememiz gerekir. Bunun bilincinde olan Kıtır markası, kediler için en iyi mamaları sunar. Örneğin, Kıtır Tavuklu Yetişkin Kuru Kedi Maması, kedilerin beslenme gereksinimlerine hitap eder ve kedinizin iyi bir şekilde beslenirken diğer yandan lezzetli içeriği ile onun mutlu olmasına izin verir.

İnsanlar, köpekler ve kediler, hayatta kalmak için proteine gereksinim duyar. Kedinin hem yetişkinlik döneminde hem de gelişim evrelerinde köpeğe oranla daha çok yüksek protein ihtiyacına sahip olduğu bilinmektedir. Kediler, vücutlarının sentezleyemediği spesifik amino asitleri sağlamak için yeteri oranda protein almalılar. Doku büyümesi ve metabolik süreçlerin onarımı için de kedilerin protein yönünden yüksek olan mamalarla beslenmeleri son derece önemlidir. Bu noktada devreye giren Kıtır kedi maması olur. Bu mama yeteri oranda protein içerir. Böylece kedinizin protein gereksinimini karşılamasına yardımcı olur.

Sağlıklı yağlar açısından da zengin olan Kıtır kedi mamaları, kedinizin omega 3 ve omega 6 ihtiyacına da hitap eder. Bu yağ asitleri, tüm besin bileşenleri arasında en konsantre olanıdır. Yağda çözünen vitaminlerin taşınmasında önemli rol oynar. Kedinin genel sağlık durumunun korunmasında, cilt, idrar ve üreme sistemleri gibi birçok konuda önemli işleve sahiptir. Bu yüzden kedilerin sağlıklı yağlar içeren Kıtır kedi mamalarından tüketmeleri, onların genel sağlığını koruyacaktır.

Kedinizin bağışıklık sistemini korumak söz konusu olduğunda da Kıtır mamaların önemi büyüktür. Çünkü Kıtır kedi mamaları mineraller ve vitaminler açısından da oldukça yoğundur. Bu bileşenler sayesinde kedinizin hastalıklara yakalanma riski minimuma düşecektir. Aynı zamanda vitamin ve mineral alımının artması, kedinin kemik, diş, sindirim, tüy ve deri sağlığını da optimal anlamda destekleyecektir.

Kıtır Köpek Mamaları

Kıtır köpek maması çeşitleri, köpeklerin en iyi şekilde beslenmelerine yardımcı olur. Protein bakımından zengin olan Kıtır mamalar, köpeklerin sağlıklı kalmalarını teşvik eder. Proteinler, bir köpeğin beslenmesinin temelidir. Vücudun düzgün çalışmasına izin veren enerjinin çoğunu sağlar.

Proteinler, temel olarak kas dokularında ve iç organlarda bulunan besinlerin asimilasyonu ve depolanmasındaki ana elementler olan amino asitlerden oluşur. Bu bileşen, kasların, tendonların ve kıkırdakların oluşumuna katılır. Ve sinir sistemindeki elektriksel uyarıların iletimi için gerekli bir bileşendir. Kıtır mama protein bakımından yoğun olmasından ötürü, köpek dostunuzun sağlıklı kalmasına izin verir.

Yağ asitleri açısından da zengin olan Kıtır mama, köpeğinizin sağlığını korur. Yağlar, köpeğin vücudu için gerekli enerji elementleridir. Fazlası zararlı olabilir ama eksik olması sağlığı riske atabilir. Bunun farkında olan Kıtır markası, ürünlerini formüle ederken özenli davranmaktadır. Ayrıca yağların, mama lezzetini artırdığını da eklemeliyiz.

Köpeğin organizmasının iyi çalışması için vitaminleri ve mineralleri yeteri kadar alması gerekir. Kıtır köpek maması, vitamin ve mineraller açısından da zengin bir besindir. A ve E vitaminleri, yağları kolay şekilde yakmaya yardımcı olur. Güçlü antioksidan olan bu vitaminler, köpeğin cildinin ve gözlerinin sağlıklı kalmasını sağlar. B vitaminleri, hücre büyümesi ve gelişiminde önemli yer tutar. Kıtır Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması, yeteri oranda B vitamini içermesiyle de bir adım öne çıkar. Bu vitamin çeşidi aynı zamanda besinlerin emilmesine ve DNA onarımına da katkıda bulunur.

Köpeklerin bağışıklık sistemi için C vitamini çok önemli bir bileşendir. Kıtır köpek maması C vitaminini de yapısında bulundurur. Kemiklerin ve dişlerin gelişimi söz konusu olduğunda D vitamininin önemi yadsınamayacak derecede fazladır. Kıtır köpek mamasının yapısında yer alan D vitamini sayesinde köpek dostunuzun diş ve kemik gelişimi desteklenmiş olur.

Bir köpeğin beslenmesinde minerallerin yeri ayrıdır. Mineraller sayesinde kemik, diş, hücre, sinir sistemi sağlığı korunur. Kıtır köpek maması çeşitleri mineraller bakımından da yoğun olan mamalardan biridir. Bu nedenle evcil köpek dostunuzun sağlığını destekler.

Kıtır Kedi ve Köpek Mamaları ile İlgili Sık Sorulan Sorular
Kıtır Kedi ve Köpek Mamaları Kaliteli Mi?

Kedi ve köpek maması söz konusu olduğunda marka seçimi son derece önemlidir. Kaliteli markaların ürünlerine yatırım yapmak, evcil hayvan sağlığını ve güvenliğini riske atmamak demektir. İşte bu kaliteli markalar arasında Kıtır da yer almaktadır. Uzun senelerden bu yana evcil hayvan maması üreten marka, sektörün önde gelen isimlerinden biridir. Siz de kedi ya da köpeğinize mama arıyorsanız; Kıtır mamalar arasından seçim yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kıtır Mamalar Hangileri?

Kıtır markasının ürünleri son derece popülerdir. Markanın önde gelen ürünleri:

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR