₺687,55 KDV Dahil
₺788,00 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Hediyeli Ürün

Açık Kedi Maması

Kedileri beslemek bilgi, birikim, sabır ve detay gerektiren bir konudur. Sevimli dostunuzun sağlığını desteklemenin yolu, ona sunduğunuz kaliteli ve zengin içerikli mamalardan geçer. Kediniz için açık mama çeşitleri arıyorsanız; ZOO’nun koleksiyonuna göz atabilirsiniz!

Açık Kedi Maması Çeşitleri ile Kedinizin Sağlığını Koruyun

Etobur olan kediler, yüksek miktarda proteine gereksinim duyarlar. Bu besin bileşeni hücre büyümesi, kas onarımı ve genel vücut sağlığı açısından çok önemlidir. Hayvansal protein içeren mama çeşitleri, evcil hayvanların gereksinim duyduğu tüm temel amino asitlere sahiptir. Özellikle taurin, kedilerin sağlığı söz konusu olduğunda büyük önem arz eder. Göz, kalp ve üreme sağlığını korur. Taurin sadece hayvan bazlı proteinlerde bulunur. Bu nedenle kediniz için açık kedi maması seçimi yaparken, mamanın bol miktarda protein içerdiğinden emin olmalısınız.

Sağlıklı yağlar, hayvansal yağlardan veya bir bitki tohumunun yağlarından gelir. Evcil hayvanınızın beslenmesindeki en büyük enerji kaynağıdır. Gram başına yağlar, protein veya karbonhidratların iki katından daha fazla enerjiye sahiptir. Kedinin vücudunun kendi başına yapmadığı temel yağ asitlerini sağlarlar. Yağ asitleri açısından zengin olan açık kedi mamaları, kedinize her anlamda fayda sunar. Öncelikle cilt ve tüy sağlığını destekler, bazı hormon türlerini üretir, vitaminleri emer, vücudu izole eder ve kedinin organlarını en iyi şekilde korur. Sağlıklı yağlar kedinizin mamasını daha da lezzetli hale getirir.

İyi miktarda karbonhidrat içeren mamalar, enerji sağlar. Buna ek olarak sindirim sağlığının korunmasına destek olur ve evcil hayvanın üreme sağlığını olumlu anlamda etkiler. Lif, evcil hayvanınızın bağırsağındaki bakterileri etkileyen bir tür karbonhidrattır. Evcil hayvanınızın liften en büyük faydayı elde etmesi için lifin fermente edilebilir olması gerekir. Mayalanabilir lif, buğday, pirinç veya sebzelerde bulunabilir. Aşırı miktarda lif barındıran mamalar, genç kediler ve köpekler için çok iyi değildir. Bu nedenle açık kedi mamasının lif oranına dikkat etmeniz gerekir. Enerji ihtiyaçları yüksektir, bu yüzden mamaları daha fazla yağ ve protein içermelidir.

Yavru kediler, kemiklerinin ve dişlerinin büyümesini ve gelişmesini desteklemek için yetişkin kedilerden daha fazla kalsiyum ve fosfora ihtiyaç duyar. Kalsiyum ve fosfor içeren açık kedi maması, kedinizin sağlığını bu anlamda da destekler. Kedilerin günlük yeterli vitamin ve mineral alımına ihtiyacı vardır, ancak yavru kediler yetişkin kedilerden daha fazla magnezyum, bakır, iyot ve A vitaminine ihtiyaç duyar. Açık kedi maması seçimi yaparken vitamin ve mineral açısından yüksek olan ürünleri tercih etmenizde yarar vardır.

ZOO’nun açık kedi maması seçenekleri, besin maddeleri açısından zengin ürünlerden oluşur. Kedinizin sağlığını korumak için sayfamızda açık kedi mamalarına göz atabilirsiniz.

En İyi Açık Kedi Mamaları ZOO’da!

En iyi açık kedi maması arıyorsanız; çok doğru yerdesiniz! Açık kedi mamaları modelleri ve fiyatları söz konusu olduğunda her bütçeye hitap eden ürünler ve en kaliteli kedi maması markalarını sunan firmamız, kedinizin sağlığını koruyacak olan mamayı bulmanıza yardımcı olur. Yavru kediler için açık mama, yetişkin kedi açık mama, kısırlaştırılmış kedi açık mama ve diğer birçok çeşitte açık mama türünü sayfamızda bulabilirsiniz.

ZOO’da bulabileceğiniz açık kedi maması markaları ve ürün çeşitleri arasında; ND tahılsız yavru kedi maması, Felicia tavuklu yavru kedi maması, Paw Paw Kitten kedi maması, Paw Paw Gurme kedi maması, Paw Paw balıklı kedi maması, Pro Plan kuzulu yetişkin kedi maması, Royal Canin yetişkin açık kedi maması, Pro Plan kısır kedi maması ve çok daha fazlasını sayabiliriz!

Açık Kedi Maması Seçerken Bunları Unutmayın

Açık kedi maması seçerken kendi başınıza karar vermemelisiniz. Çünkü kedilerin özgürlüklerine düşkün olmaları, mantıklı ve her birinin kendisine has özelliğinin olması, mamalar hakkında da söz sahibi olmalarını sağlayacaktır. Bilindiği üzere kedilerin çoğu başına buyruk karakterlidir. Bu sebeple açık mama tercihinde söz yine sevimli dostlarımızın olacaktır.

Kedinize aldığınız açık mamadan sonra kedinizi gözlemlemeli ve onun isteyip istemediğine odaklanmalısınız. Açık mama tercih ederken kedinizin yaşını, cinsini, kilosunu ve aktivite durumunu belirterek satın almalısınız. Kedi yaşları insan yaşına göre daha hızlı ilerlediği için aldığınız açık mamaları ona göre seçmelisiniz. Kedinizin çeşitli vitamine, minerale, proteine ve karbonhidrata gereksinimi vardır. Bu sebeple açık mamaların içerisinde bulunan besinleri araştırarak bu vitaminleri bulundurduğundan emin olun. ZOO açık mama çeşitleri ile kedinizin sağlığını koruyabilir ve onu iyi bir şekilde besleyebilirsiniz.

Kedinizin sindirim problemleri, üriner problemleri varsa ya da deri alerjilerine sahip ise bu problemlerini tetiklemeyecek açık mamaları tercih etmelisiniz. Kedilere açık mama günlük beslenmesine yetecek kadar verilmelidir. Yetişkin, yavru, kısır ve yaşlı kedi mama çeşitleri açık mamalarda da bulunmaktadır.

Açık Kedi Maması ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Açık Kedi Maması Kediye Ne Sıklıkla Verilir?

Kedilerimiz sıklıkla, az miktarlarda ve gün boyu beslenmeye uygun olan canlılardır. Bu sebeple açık mama kabı mümkün olduğunca boş kalmamalı aynı zamanda ağzına kadar da dolu olmamalıdır. Çünkü kediler beslenmenin ayarını kaçırıyorlar ve obezite ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Üstelik de kedilerde obezite sandığımızdan çok da fazla görülmektedir. Kediniz olması gerekenden çok fazla yiyorsa ona verdiğiniz mamayı gram olarak ölçüp vermelisiniz. Unutmamalısınız ki, siz ne kadar açık mama verirseniz kediniz o kadar yiyecektir. Bu sebeple kedinizin obezite olmasının sorumlusu kedinizin iştahı olsa da diğer sorumlusu siz oluyorsunuz.

Kedi açık mama çeşitlerini güvenip, inandığınız bir yerden temin etmelisiniz. Kedilerin günlük öğün miktarları 50 gramdır. İlginç olan şudur ki, kediler büyüdüğü zaman tükettikleri mamanın gramajı düşer. Ancak mamanın içeriğine göre bu da değişiklik gösterebilir. Bu sebeple aldığınız açık mama ile ilgili bütün sorularınızı cevaplandıracak bir yerden almanız size kolaylık sağlayacaktır. Eğer kediniz yavru ise günlük 70 gram kadar mama tüketebilir. Kedinize zaman zaman kilo kontrolleri yapmalısınız. Kedi olması gerekenden daha kilolu çıkıyorsa daha az mama, olması gereken kilodan daha zayıf çıkıyorsa daha çok mama ile beslemelisiniz. Aynı zamanda bu durumu tespit ettikten sonra zaman kaybetmeden veterinere başvurmalısınız.

Son olarak kedinize mama vermenin bir saati yoktur. Önemli olan, verilen açık mama gramajının aşılmamasıdır. Kedinizde kilo problemi yoksa az az ve sık sık açık mama yemeyi tercih ederler. Bundan dolayı kediniz porsiyonu bitirmediğinde endişelenmeyin. Fakat mama uzun bir süre duruyorsa ve kediniz yemiyorsa hijyen açısından üzerini örtmek veya ortadan kaldırmak doğru olacaktır. Ayrıca kediler beslenirken kolay bir şekilde rahatsız olabilirler ve eğer rahat değillerse mamayı yemeyebilirler. Kediniz için uygun mama yeme yeri edinmeniz doğru olacaktır.

Açık Kedi Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Sevimli dostlarımız, düşük kalitede olan besinlerin ve bozulmuş olan etin tadını insanlar ve diğer birçok canlıdan daha iyi algılarlar. Bu sebeple kedi maması alınırken çok dikkat edilmeli ve taze olanı alınmalıdır. Mamanın kalitesini ve tazeliğini anlamanın en iyi yolu onları mama yerken izlemek ve dinlemektir. Mama kalitesinin nasıl olduğunu kediniz yiyerek veya reddederek gösterirler.

Açık mamalar iyi ve ekonomik olabildiği gibi bayat ve sizlere söylenmeyen markalar olabilir. Açık mamalar orijinal ve taze ise hiçbir sıkıntı olmaz. Son kullanma tarihi geçmiş olan mamaları açık mama olarak rahatlıkla piyasaya sürebilirler. Tane yapıları birbirine benzeyen ama kalitesiz olan mamalar sizlere satılabilir. Sık sık uygulanan yöntemde budur.

Kediniz için kalitesiz ve güvenilir olmayan bir yerden açık mama tercih ederseniz, şüphesiz ki bir zaman sonra sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Naylon bir torbaya konulan, üretimi, markası ve tarihi yazmayan ürünleri kedinize veriyorsanız, bu problemin olumsuz etkileri aylar sonra bile ortaya çıkabilir. Açık mamayı satın alırken garantiyi veren tek kişi satıcısıdır. Bu sebeple güvendiğiniz ve inandığınız bir yerden temiz etmelisiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR