Pro Plan Optiderma Orta ve Büyük Irk Somonlu Yaşlı Köpek Maması 14 kg
Pro Plan Optiderma Orta ve Büyük Irk Somonlu Yaşlı Köpek Maması 14 kgPro Plan
Pro Plan Optiderma Orta ve Büyük Irk Somonlu Yaşlı Köpek Maması 14 kgPro Plan
Pro Plan Optiderma Orta ve Büyük Irk Somonlu Yaşlı Köpek Maması 14 kgPro Plan

Pro Plan Optiderma Orta ve Büyük Irk Somonlu Yaşlı Köpek Maması 14 kg (PP+714)

0,00
Marka : Pro Plan
Fiyat : ₺491,59(KDV Dahil)
Barkod : 7613035123540

Pro Plan Optiderma Senior Orta ve Büyük Irk Somonlu Yaşlı Köpek Maması

7 yaş üzerindeki tüm ırk yetişkin köpeklerin beslenmesine uygun olarak geliştirilmiş, somon ve pirinç içeriği ile protein ve karbonhidrat bakımından zengin, yüksek lezzet ve sindirilebilirliğe sahip, yaşlı köpek mamasıdır. 

Yedi yaş üzeri köpeklerin koruyucu sistemlerinin gelişimini desteklemek ve sağlıklarını devam ettirebilmeleri için gerekli tüm besinsel ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak formüle edilmiştir. 

Gerçek somon etinden sağlanan % 29 protein içeriği, zenginleştirilmiş optimal protein ve kalori oranı ile güçlü, sağlıklı kas yapısını destekler. 

Herhangi bir alerji riskini azaltabilmek için daha az alerjen olarak bilinen somon eti, pirinç ve mısır protein kaynağı olarak kullanılmıştır. 

İçeriğindeki gerçek somon etinin sağladığı yüksek kalitedeki proteinler gıdaya bağlı oluşabilecek herhangi bir hassasiyet riskini minimuma indirir ve antikor gelişimini artırır. 

İçerdiği selenyum, E vitamini, C vitamini ve beta karoten gibi güçlü antioksidanlar tam ve dengeli bir beslenme sağlar, bağışıklık sitemini destekler ve vücutta serbest radikallerin zararlı etkilerinin azalmasını sağlar. Bu sayede ileri yaştaki köpeklere dışarıdan gelecek zararlı etkilere karşı daha güçlü bir bariyer sağlar. 

Yüksek kalitede yağ, protein ve karbonhidrat içeriği sayesinde sindirilemeyen besin miktarı azalır. Bu sayede bağırsağın alt kısımlarına ulaşan az miktarda içerik sayesinde dışkı ve gaz miktarında azalma olur. 

Sindirim sistemi hücrelerinin beslenmesini sağlayan glutamin amino asidi ve diğer besleyiciler sağlıklı bir sindirim sistemi oluşmasını destekler. 

Vitamin A, linoleik asit ve çinko ile daha iyi deri elastikiyeti sağlar. 

Omega 3, omega 6 ve E vitamini kaynağı olan esansiyel balık yağları daha parlak ve sağlıklı tüy oluşumunu destekler. 

Protein kaynağı olarak somon, mısır ve pirinç kullanılarak deri ve sindirim sisteminde oluşabilecek hassasiyet riski azaltılmıştır. 

Optimum düzeydeki, kalsiyum, fosfor ve D vitamini sayesinde daha güçlü kemik ve diş gelişimini destekler. 

Doğal glukozamin kaynağı ile güçlü kemikler ve sağlıklı eklem oluşumu sağlar. Diş ve diş etlerinde plak ve tartar birikimini azaltarak ağız sağlığının korunmasına yardımcı olur. 

Yüksek orandaki omega 3 içeriği ileri yaştaki köpeklerde daha sağlıklı eklem ve kıkırdak oluşumu ve bu sayede hareket kolaylığı sağlar. 

Mamanın İçeriği

Somon eti, pirinç, mısır gluten unu, mısır, şeker pancarı posası, karışık tokoferollerle korunmuş hayvansal yağlar, potasyum klorür, tuz, kalsiyum fosfat, sodyum klorür, vitaminler ve mineraller. 

Kullanımı

Günlük beslenme miktarı için aşağıdaki tabloya bakınız. Ambalajın ağzını açık bırakmayınız. Köpeğinize ilk kez bu üründen veriyorsanız başlangıçta 2 hafta boyunca alışık olduğu besinlerle karıştırarak veriniz. Su kabında daima temiz su bulundurunuz.

Yaş Aralığı
Yaşlı (7+ Yaş)
Formu
Kuru Mama
Tahıl Oranı
Tahıllı
Özel Gereksinim
Eklem Sağlığı Ağız ve Diş Sağlığı Sindirim Hassasiyeti Tüy ve Deri Sağlığı
Irk Boyutu
Orta Irk (11-25 kg) Büyük Irk (26-44 kg)
İçerik
Somon
Paket Boyutu
11-15 kg
Irk Özelliği
Tümüne Uygun