Resun Hava MotoruResun
Resun Hava MotoruResun

Resun Hava Motoru (RES7829)

Marka : Resun
İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺69,12(KDV Dahil)
İndirimli : ₺54,14(KDV Dahil)
Barkod : 6933163307829

Resun Hava Motoru

Resun Hava Motoru Tek Çıkış 100-AIR500 30 litreye kadar olan akvaryumlarda oksijen sağlamanın yanında, suda doğal bir dalgalanma yapan, tek çıkışlı düşük sesli ve enerji tüketimli, hava pompasıdır. Öncelikle akvaryumdan yukarıda, kuru bir yere konulması gerekir. Eğer akvaryumun kapağı varsa akvaryum üzerine konulabilir. Özellikle yukarıda olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde pompaya suyun geri dönüşü söz konusu olacağında pompa arızalanabilir. Pompa uygun bir yere yerleştirildikten sonra hava çıkış borusunun ucuna hava motoruna uygun olarak temin edeceğiniz hortumun takılması ile pompa kullanıma hazırdır.

Pompa kullanılmadan önce takılacağı priz kontrol edilmelidir. Prizdeki arızalar aletin bozulmasına neden olabilir. Pompanın takılacağı priz ve pompanın konumu önemlidir. Islanmayacak şekilde yukarıda ve uzak konumda olmalıdır. Pompa akvaryumdan aşağı konumda yerleştirildiği taktirde geri su akışı olacağından pompa bozulabilir. Pompanın akvaryumdan yukarıda kuru bir yerde olmasına özen gösterilmelidir. Akvaryum içerisine düşürülmemelidir. Düştüğü taktirde fişi çekilmeden su içerisinden çıkarılmamalıdır. Elektrik çarpmasına neden olabilir. Pompa su içerisine düştüğü taktirde fişi çekilerek çıkarıldıktan sonra birkaç gün kuruması beklenilmelidir. Kuruduğundan emin olunduktan sonra tekrar çalıştırılabilir. Pompa sürekli çalışır vaziyette kalmalıdır. Hortumu ayrıldığı ve su gelmemesine dikkat edildiği sürece temizlik sırasında da çalışabilir. Ancak fişi çekildikten sonra temizlik yapılması tavsiye edilir.

  • Kesinlikle yağlanmamalıdır. Hortum kontrolü haftada bir kez mutlaka yapılmalıdır. Bu amaçla hortumun ucundan bir miktar hava üflenip tıkanma olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Tıkanma söz konusu ise özel hortum fırçası kullanılarak tıkanmalar giderilmelidir.
  • Güç Tüketimi 1.8 W
  • Dakikada 0.5 litre hava çıkışı
  • Basınç: >0.010 Mpa

Resun Hava Motoru YARARLARI

Kolay Monte Edilebilir

  • Kurulumu ve çalıştırılması oldukça kolaydır.

İşlevsel Kullanım

  • Resun Hava Motoru Tek Çıkış 100-AIR500 30 Litreye kadar olan akvaryumlarda oksijen sağlamanın yanında, suda doğal bir dalgalanma yapan, tek çıkışlı düşük sesli ve enerji tüketimli, hava pompasıdır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR